Reklama
Reklama
Vyhledat: 
Emax

Marek a Lenka

Velikost pozemku: 865 m2
Typ domu přízemní
Zastavěná plocha domu: 149 m2
Podlahová plocha domu: 135 m2
Plánovaný rozpočet: 2 300 000 Kč

Po čase jsem zase našel čas na sepsání pokračování fáze, která se odehrála před více než rokem.

Přišlo jaro a tak jsme se v dubnu pustili za rozumných teplot do vnitřních i vnějších omítek. Vnitřní stěny jsme srovnali lepidlem a poté vše štukovali Hasitem.

Zpětně se vracím k tématu po "uzavření" stavby. Máme komplet obvodové zdivo, příčky, vazníky, střechu a v neposlední řadě komín, tak můžeme nainstalovat stavební krbová kamna, zatopit si a pokračovat ve stavbě.

Tak jsme se prokousali do fáze dokončení hrubé stavby a 23.2.17 nám nainstalovali okna. Dům je konečně zvřený a konečně to vypadá jako opravdový dům. Počasí nám přálo až na leden kdy se kromě tašek na střechu nedělalo nic, zato do prosince a v únoru jsme si mákli, protože to počasí dovolovalo.

Dne 4. 10. 2016 jsme konečně pokořili první mezník ve stavbě našeho domu a dokončili základovou desku. Práce nám ve 3-5 lidech trvala přesně měsíc, pracovali jsme po práci a o víkendech.

Po krátké, v podstatě intenzivní úvaze jsme po létě 2015 koupili pozemek asi 10 km od našeho stávajícího bydliště. Je na vesnici, která nás zlákala svojí pohodovou, přátelskou atmosférou a klidem.