Fasáda

Příspěvek stavebníka

Použil jsem na obvodové zdi zdící systém, který se již nemusí zateplovat a při přesném zdění, které se mi zrovna nezdařilo, jsem řešil, jakou fasádu.

Přihlížel jsem i ke skutečnosti, zda bych nenašel řešení, které bych dokázal zrealizovat sám, jako vše, co jsem dosud vybudoval.

Jako nejvhodnější se mi zdála odvětrávaná fasáda bez zateplení, protože zdivo (HOTBLOK) obsahuje při šířce 42 cm 35 cm polystyrenu.

Jako u každé odvětrávané fasády se mnou zvolené plastové papely šroubují na laťový rošt, který se před montáží musí vyrovnat do roviny. V mém případě skryje nepřesnosti při zdění obvodového zdiva. Mohl bych na rošt přišroubovat desky vhodné pro tento typ fasády (odvětrané), ale zase manipulace by byla pro jednoho stavebníka náročná.

Tak tedy obladové panely STONE styl. Jejich rozměr cca 1 m * 42 cm a váha cca 0,5k g, kdy se na rošt přišroubují nerezovými šroubky. Panely jsou již s dekorem pískovce a tak již není třeba nijak dále upravovat.

Fasáda je hotová.

Panely jsem objednal u české firmy MADUS. V současné době první dodávka dorazila na stavbu a čekám na dodávku latí a začnu s realizací.

O průběhu montáže a tvorby fasády budu průběžně vkládat fotodokumentaci a své zkušenosti. 

střešní taška světlé šedá plastová WIMBER.CZ
Předchozí článek autora
08.04.2020 07:00 3307 zhlédnutí
Střecha
Vzhledem k tomu, že základem obvodového zdiva HOTBLOK a jedné řady na stropě k potlačení tepelného...

Stavební etapa: fasáda

Název položky Cena
OBKLADOVÉ PANELY 36m2 17 812 Kč
zakládací lišty 460 Kč
ukončovací lišty 435 Kč
rohy 1 840 Kč
dopravné 1 816 Kč
Celkem 22 363 Kč