VIDEO: Cenová nabídka cihel a stropů od Porothermu

Svépomocí živě

Jakmile jsme měli k dispozici projektovou dokumentaci, poslali jsme potřebné výkresy v elektronické podobě do společnosti Wienerberger a čekali, jakou nabídku a hlavně jakou slevu na cihly Porotherm získáme.

Po odeslání dokumentace nám nabídka přišla za pár dnů na email s nastavenými slevami 48% na všechny produkty, což nám přišlo jako zajímavá záležitost.

 

Na nabídce je sice definován datum do kdy je nutné materiál závazně objednat a den, ve kterém musí nejpozději zboží odjet z výrobního závodu na stavbu (termín expedice), nicméně nechtěli jsme nechávat tvorbu cenové nabídky až na poslední chvíli a věříme, že se nám i při objednávce v průběhu dubna nebo května podaří domluvit navržené podmínky, nebo třeba ještě lepší :-).

 

Zajímalo mne, jestli budu cihly objednávat přímo u firmy Wienerberger nebo mohu s nabídkou navštívit stavebniny, které Porotherm prodávají, svou nabídku jim ukázat a oni mi automaticky dají cihly za cenu, kterou mám na své nabídce.

 

Dozvěděl jsem se, že díky kódu stavby, který je na nabídce uveden, v našem případě „4A29210357 - RD Svépomocí.cz s.r.o.“ si každý prodejce, který spolupracuje s Wienerbergerem, dohledá mou nabídku a automaticky u něj mohu nakoupit za tyto podmínky.

 

Když jsem se pídil po tom, zda si ve stavebninách mohu domluvit ještě lepší podmínky, bylo mi řečeno, že to už je pouze v mé vlastní režii a ochotě stavebnin se mnou dále vyjednávat.

 

Kompletní nabídku, vysvětlení, jak se v ní orientovat, i jak postupovat při následném objednávání materiálu, procházíme ve videu.

 
Zajímal jsem se také o možnost dokoupení chybějícího materiálu, nebo naopak vrácení přebytečného zboží. Prý se tyto věci na stavbě stávají a dodavatel je schopen na takovou situaci reagovat. Nejsou na to ovšem žádné směrnice a vše je na individuální dohodě mezi obchodním zástupcem a stavebníkem.

 

Pokud nám tedy bude něco chybět, není problém přikoupit cihly, i když jich bude jen pár, za stejnou cenu, kterou máme ve své nabídce. Jestliže nám naopak něco zbyde, je třeba se rozumně dohodnout s obchodním zástupcem na možnosti způsobu vrácení zbylých cihel.

 

TIP: V předchozím článku jsme řešili vyřizování stavebního povolení. V příštím videu se podíváme na veletrh Střechy Praha, na kterém jsme se byli podívat po vhodné střešní krytině pro náš dům.


Otázka

Plánujete stavbu svého domu z užšího materiálu pro obvodové zdivo, který dále zateplíte, nebo raději použijete širší cihlu s vloženým izolantem? Například cihlu plněnou minerální vatou? Pište do komentářů.

VIDEO: Gabionová sypaná stěna
Následujicí článek autora
18.09.2019 09:30 5277 zhlédnutí
VIDEO: Gabionová sypaná stěna
Konečně nastal čas zaměřit se také na zahradu domu Svépomocí ŽIVĚ. V rohu zahrady bude...

Stavební etapa: stavební materiál a nářadí Materiály a dodavatelé videa

Stáhnout přílohy:

7 komentáře

Daniel T.
napsal(a) Daniel T./06. dub 2015 18:33

Dobrý den Nikol,
zastavěnou mám 85m2, porotherm 30, patrový dům, strop je goldbeck, takže cenu uvedu jen za zdivo. Od porothermu mám cenu 120 000Kč a někde u stavebnin sem se dostal i na necelých 100 000Kč. Jinak goldbeck cca 65 000Kč.
s pozdravem Daniel

Odkaz Komentáře
Daniel T.
napsal(a) Daniel T./06. dub 2015 18:24

Dobrý den Nikol,
zastavěnou mám 85m2, porotherm 30, patrový dům, strop je goldbeck, takže cenu uvedu jen za zdivo. Od porothermu mám cenu 120 000Kč a někde u stavebnin sem se dostal i na necelých 100 000Kč. Jinak goldbeck cca 65 000Kč.

Odkaz Komentáře
Nikol
napsal(a) Nikol/06. dub 2015 11:42

Daniel T . dobrý den , zajímala by mě cena materiálu... přemýšlíme s přítelem také o stavbě , nechali jsme si nakreslit hrubý odhad (plán) výmera cca 88 m2 , u toho jsme také skončili.. bojíme se rozpočtu a tak stále váháme... proto bychom chtěli vědět nějakou odhadní cenu materiálu...děkuji.

Odkaz Komentáře
Daniel T.
napsal(a) Daniel T./04. bře 2015 06:44

já sem se taky dlouho rozhodoval, z jakého materiálu stavět.
nakonec se se rozhodl takhle.
Kdyby jste chtěl vědět více, kolik mě bude stát a na jak velkém domu, tak napište.

Odkaz Komentáře
Speeder
napsal(a) Speeder/03. bře 2015 22:43

No uvidíme až budeme řešit materiál. Pravděpodobně zvolíme také cihelné bloky, ale nezateplené.

Odkaz Komentáře
Daniel T.
napsal(a) Daniel T./03. bře 2015 22:24

já sem si nechal udělat nabídku na porotherm a dali mi už v základu 45% slevu, a to sem ještě nezkoušel dále stavebniny, kde bych mohl dostat možná další slevu.

Odkaz Komentáře
Speeder
napsal(a) Speeder/03. bře 2015 21:53

Pěkná sleva. Otázka zní, jakou má šanci obyčejný smrtelník na takovou dosáhnout. Tohle je přecijen pro Wienerberger výborná reklama.

Odkaz Komentáře