Vyhledat: 

VIDEO: Cenová nabídka cihel a stropů od Porothermu

Jakmile jsme měli k dispozici projektovou dokumentaci, poslali jsme potřebné výkresy v elektronické podobě do společnosti Wienerberger a čekali, jakou nabídku a hlavně jakou slevu na cihly Porotherm získáme.

Po odeslání dokumentace nám nabídka přišla za pár dnů na email s nastavenými slevami 48% na všechny produkty, což nám přišlo jako zajímavá záležitost.

 

Na nabídce je sice definován datum do kdy je nutné materiál závazně objednat a den, ve kterém musí nejpozději zboží odjet z výrobního závodu na stavbu (termín expedice), nicméně nechtěli jsme nechávat tvorbu cenové nabídky až na poslední chvíli a věříme, že se nám i při objednávce v průběhu dubna nebo května podaří domluvit navržené podmínky, nebo třeba ještě lepší :-).

 

Zajímalo mne, jestli budu cihly objednávat přímo u firmy Wienerberger nebo mohu s nabídkou navštívit stavebniny, které Porotherm prodávají, svou nabídku jim ukázat a oni mi automaticky dají cihly za cenu, kterou mám na své nabídce.

 

Dozvěděl jsem se, že díky kódu stavby, který je na nabídce uveden, v našem případě „4A29210357 - RD Svépomocí.cz s.r.o.“ si každý prodejce, který spolupracuje s Wienerbergerem, dohledá mou nabídku a automaticky u něj mohu nakoupit za tyto podmínky.

 

Když jsem se pídil po tom, zda si ve stavebninách mohu domluvit ještě lepší podmínky, bylo mi řečeno, že to už je pouze v mé vlastní režii a ochotě stavebnin se mnou dále vyjednávat.

 

Kompletní nabídku, vysvětlení, jak se v ní orientovat, i jak postupovat při následném objednávání materiálu, procházíme ve videu.

 
Zajímal jsem se také o možnost dokoupení chybějícího materiálu, nebo naopak vrácení přebytečného zboží. Prý se tyto věci na stavbě stávají a dodavatel je schopen na takovou situaci reagovat. Nejsou na to ovšem žádné směrnice a vše je na individuální dohodě mezi obchodním zástupcem a stavebníkem.

 

Pokud nám tedy bude něco chybět, není problém přikoupit cihly, i když jich bude jen pár, za stejnou cenu, kterou máme ve své nabídce. Jestliže nám naopak něco zbyde, je třeba se rozumně dohodnout s obchodním zástupcem na možnosti způsobu vrácení zbylých cihel.

 

TIP: V předchozím článku jsme řešili vyřizování stavebního povolení. V příštím videu se podíváme na veletrh Střechy Praha, na kterém jsme se byli podívat po vhodné střešní krytině pro náš dům.


Otázka

Plánujete stavbu svého domu z užšího materiálu pro obvodové zdivo, který dále zateplíte, nebo raději použijete širší cihlu s vloženým izolantem? Například cihlu plněnou minerální vatou? Pište do komentářů.

Video

Stáhnout přílohy

Máte dotaz k této stavební etapě?

Zeptejte se odborníka z firmy Wienerberger

Naposledy změněno pátek, 14 říjen 2016 15:24
Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

7 komentáře

 • Odkaz Komentáře Daniel T. pondělí, 06 duben 2015 18:33 napsal(a) Daniel T.

  Dobrý den Nikol,
  zastavěnou mám 85m2, porotherm 30, patrový dům, strop je goldbeck, takže cenu uvedu jen za zdivo. Od porothermu mám cenu 120 000Kč a někde u stavebnin sem se dostal i na necelých 100 000Kč. Jinak goldbeck cca 65 000Kč.
  s pozdravem Daniel

 • Odkaz Komentáře Daniel T. pondělí, 06 duben 2015 18:24 napsal(a) Daniel T.

  Dobrý den Nikol,
  zastavěnou mám 85m2, porotherm 30, patrový dům, strop je goldbeck, takže cenu uvedu jen za zdivo. Od porothermu mám cenu 120 000Kč a někde u stavebnin sem se dostal i na necelých 100 000Kč. Jinak goldbeck cca 65 000Kč.

 • Odkaz Komentáře Nikol pondělí, 06 duben 2015 11:42 napsal(a) Nikol

  Daniel T . dobrý den , zajímala by mě cena materiálu... přemýšlíme s přítelem také o stavbě , nechali jsme si nakreslit hrubý odhad (plán) výmera cca 88 m2 , u toho jsme také skončili.. bojíme se rozpočtu a tak stále váháme... proto bychom chtěli vědět nějakou odhadní cenu materiálu...děkuji.

 • Odkaz Komentáře Daniel T. středa, 04 březen 2015 06:44 napsal(a) Daniel T.

  já sem se taky dlouho rozhodoval, z jakého materiálu stavět.
  nakonec se se rozhodl takhle.
  Kdyby jste chtěl vědět více, kolik mě bude stát a na jak velkém domu, tak napište.

 • Odkaz Komentáře Speeder úterý, 03 březen 2015 22:43 napsal(a) Speeder

  No uvidíme až budeme řešit materiál. Pravděpodobně zvolíme také cihelné bloky, ale nezateplené.

 • Odkaz Komentáře Daniel T. úterý, 03 březen 2015 22:24 napsal(a) Daniel T.

  já sem si nechal udělat nabídku na porotherm a dali mi už v základu 45% slevu, a to sem ještě nezkoušel dále stavebniny, kde bych mohl dostat možná další slevu.

 • Odkaz Komentáře Speeder úterý, 03 březen 2015 21:53 napsal(a) Speeder

  Pěkná sleva. Otázka zní, jakou má šanci obyčejný smrtelník na takovou dosáhnout. Tohle je přecijen pro Wienerberger výborná reklama.

V projektu Svépomocí ŽIVĚ stavíme cihlový pasivní dům. Spolupracujeme s předními odborníky a dodavateli materiálů. Stavbu podrobně natáčíme, fotíme a pořádáme na ni živá setkání v rámci pravidelných víkendových workshopů. Sledujte web, facebook nebo se přijeďte podívat a vyzkoušet si stavbu svépomocí na vlastní kůži. Náklady spojené se stavbou uvádíme bez DPH.

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 800 m2
Zastavěná plocha domu: 180 m2
Podlahová plocha domu: 250 m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 4 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 568 472

Související články

Rozhodujete se mezi prostorem a tichem? Už nemusíte!

Rozhodujete se mezi prostorem a tichem? Už nemusíte!
Bydlení je stále dražší záležitostí a každý centimetr navíc se může pěkně prodražit. Ale kdo by chtěl žít v bytě o velikosti králíkárny, ve kterém slyšíte i kroky sousedovy kočky?…

Jak nejlépe eliminovat hlukovou zátěž

Jak nejlépe eliminovat hlukovou zátěž
V dnešní uspěchané době stále více vyžadujeme, abychom alespoň v soukromí měli klidné a nerušené prostředí. Narůstající hluk se snažíme eliminovat utěsňováním oken, dveří, při nové výstavbě pak volíme zdivo,…

Klidný spánek pro celou rodinu

Klidný spánek pro celou rodinu
Svůj domov budujeme na desítky let a základní předpoklad pohodlného zdravého domova je klidný spánek a klidná domácnost. Všichni si potřebujeme doma odpočinout, všichni potřebujeme v noci klidně, nerušeně spát.

Diskuzní fórum