Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Vrtání studny

Pan studnař konečně zprovoznil po zimní přestávce vercajk, tak jsme se mohli pustit na studnu.

Dohodli jsme se na osmou ranní, tak jsem si přivstal, abych ještě něco připravil, než přijedou. Chvilku po osmé se dostavili na místo a hned se začalo připravovat na vrtání. O dvě hodiny později se začalo.

 

První 3 metry byla hlína, tak to byl celkem fofr, ale pak se narazilo na skálu a to už šlo trochu pomaleji. Kolem šesti metrů začalo být vlhko a na vodu jsme narazili ve 13 metrech. Studnař nám odhadoval, že voda bude ve 14 metrech.

 

Chvilku potom, co se narazilo na vodu, přestalo kladivo tlouct a nikdo nevěděl proč. Nezbývalo než to vytahat a omrknout co se stalo. Po vytažení a rozebrání pístu páni studnaři zjistili, že se jim píst ucpal povlakem od oleje, který se začal trhat z trubek. Měl to být údajně nějaký výborný ekologický olej, který používali minulý rok na doporučení. Bohužel se jim ten slavný ekoolejíček usazoval v trubkách, kde udělal povlak, který se teď po zimě začal uvolňovat a ucpávat kladivo. Trubky se profoukli kompresorem, kladivo se vyčistilo a vrtalo se dál. Po chvilce se kladivo zase ucpalo a muselo jít opět ven a vše se znovu opakovalo. Netrvalo to ale dlouho. Zase to přestalo tlouct a já už myslel, že studna nebude. Páni studnaři to nakonec vzdali, že trubky doma pořádně vyčistí a bude se pokračovat další den.

 

Druhý den to vypadalo, že bude vše v pořádku, ale dostavil se zase ten stejný problém. Ve 28 metrech se kladivo zase ucpalo a nechtělo tlouct. Dohodli jsme se proto, že necháme těch 28m, tak snad to bude stačit. Do studny se dalo pažení a bylo hotovo.

 

Vrt je 150, pažení 125mm a stálo nás to 26.000,-

 

Náklady

Název položky Cena
Studna 26 000 Kč
Celkem 26 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

  • Odkaz Komentáře David Zachoval pondělí, 27 leden 2014 10:17 napsal(a) David Zachoval

    Dobrý den, chtěl bych se zeptat na cenu. 26 tis. je cena pouze za provendeí vrtu nebo je včetně vyřízení všech povolení apod. Díky za info, D. Zachoval

Marcela a Pavel

Pavel

Koníčky: sport
Zaměstnání: momentálně stavitel:)

Marcela

Koníčky: děti
Zaměstnání: učitelka

Detaily domu

Kraj: Středočeský
Velikost pozemku: 1 380 m2
Zastavěná plocha domu: 148,5 m2
Podlahová plocha domu: 132,4 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 178 070 Kč

Související články

Studna

Studna
Ode dneška už máme na pozemku vlastní vodu!!

Ach ty přípojky ...

Ach ty přípojky ...
Tak, jak už to u svépomocníků na zdejším portále bývá zvykem, i my jsme zatoužili po vlastním bydlení. Zhruba před osmi lety jsme se sice upsali k úvěru na panelovou…

Elektřina a voda

Elektřina a voda
Dřív než projekt domu jsme začali řešit elektrickou přípojku a vodu. 

Mohlo by Vás zajímat

VIDEO: Zateplení fasády svépomocí

VIDEO: Zateplení fasády svépomocí
Zateplení fasády je časově i technologicky náročné. Doporučení je tedy přenechat provedení specializovaným firmám. V případě, že jej chcete provést sami, ukážeme vám jak na to.

Malé WC,koupelna,technická místnost

Malé WC,koupelna,technická místnost
Jelikož jsme zastánci toho, že finální vzhled by měl trošku vypadat, rozhodli jsme pro obložení koupelny využít profíka, byl nám doporučen od známého, po setkání s ním přímo v koupelně,…

Diskuzní fórum