Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Sádrové strojní omítky, elektroinstalace

Jakmile jsme měli dodělanou OSB vrstvu ve stropě, pustili jsme se do tahání kabelů, abychom stihli připravit dům pro omítkaře. Jelikož bude v domě inteligentní elektroinstalace, je vše taženo do hvězdy. Nejhorší bylo vymyslet a představit si, kde co bude, abychom do budoucna nikde nepostrádali zásuvku nebo aby někde naopak nepřekážela.

V chodbě jsme třeba řešili umístění vypínačů na osvětlení a nakonec jsme použili jediné tlačítko u vstupu ze zádveří do chodby, jinak budeme řešit automaticky pohybovým čidlem, které bude podřízeno intenzitě osvětlení během dne. Natahalo se jen to nejdůležitější (světla budeme tahat až po omítkách, ty jdou stropem).

Vodař udělal přípojky k pračce, myčce a dřezu, zbytek se také dodělá až po omítkách, no ale to drážkování do VPC byl docela mazec. Ikdyž si ho užili zejména elektrikáři, každou drážku prořezávali na třikrát a zastavovala se jim v tom drážkovačka, tak na to meldovali, ale nakonec se to vydrážkovalo.

Nejprve jsem myslel, že kde to půjde, využijeme dutiny ve zdivu ale nakonec se s tím nikdo nechtěl babrat a tak si to vyřezali. Já jsem si to užil v koupelně a kuchyni, když jsem chystal drážky pro odpady a vodu. Bez respirátoru a brýlí ani ránu a pak vždy nechat dům vyvětrat tak půl hodiny (dělal jsem to flexou ne drážkovačkou).

Večer před omítkami jsem ještě narychlo dovrtal překlady a protahal jsem kabely k venkovním žaluziím a opatřil vzduchotěsnými manžetami, to jsem tam strávil čas skoro do půlnoci, jelikož mi došel kabel a museli jsme honem shánět, takže až do OBI, jelikož všude už bylo zavřeno :). Nakonec se vše dotahalo a první víkend dorazili omítkáři našínovat rohy, okna a  zalepit okna. Pak celý dům napenetrovali a zase odjeli. Mezitím přijelo 5 palet sádrové strojní omítky Knauf MP75.

Další víkend přijela parta omítkařů o půl sedmé ráno, připravili stroj a začali stříkat. Celá akce byla hotová za sobotu a půlku neděle. Plocha 300m2 vč. ostění. Odsýpalo jim to jako z praku. Ve výsledku vše krásně rovné a omítky hladké jako papír. A pak už jen větrat a větrat. Zpětně bych neměnil, výsledek opravdu stojí za to. Každý, kdo se teď přijede podívat na stavbu říká, jak to tam pěkně voní :) No a my pokračujeme dále, ustavili jsme půdní schody zatím jen na nosné profily přes závitové tyče, dotěsnění budeme řešit až před BD testem a chystáme pokládku podlahového polystyrenu. Mezitím začali fasádníci zateplovat vnější obálku budovy ale o tom až příště.

 

Náklady

Název položky Cena
Sádrové strojní omítky Knauf MP75 86 000 Kč
půdní schody Wippro Klimatec 160 27 000 Kč
Celkem 113 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

5 komentáře

 • Odkaz Komentáře Ondřej a Lucka úterý, 22 květen 2018 21:55 napsal(a) Ondřej a Lucka

  2Michal, v podlaze bude 200mm EPS Grey, kabely jsou tahané normálně na volno, nikdo nevznesl jedinou námitku a dělá se to tak na stavbách, které jsem měl možnost vidět běžně. Pokud se po nich vyloženě netancuje, tak se jim nic nestane a v podlaze by to ničemu též vadit nemělo. Ta izolace rozhodně bude mít větší požární odolnost nežli EPS, pokud Jste to myslel z tohoto hlediska. Jinak v husím krku jsme táhli pouze koax a někde data.

  2Feather: Jiné omítky bych už nechtěl. Rychlost aplikace, schopnosti pracovat s vlhkostí prostředí a rovinatost/jemnost omítky, to jsou rozhodující faktory. Nehledě na to, že se dají opravit i laikem s perfektním výsledkem. Napište mi mail na hiddennsys@seznam.cz, zašlu Vám kontakt na pána, který nám omítky dělal.

 • Odkaz Komentáře Feather úterý, 22 květen 2018 16:11 napsal(a) Feather

  Ahoj, konečně čtu tady nějaký pozitivní článek o sádrových omítkách! :-) Je možné od vás získat referenci, která firma vám omítky dělala? Aktuálně již s někým jednáme, ale rádi bychom poptali i jinde, ale tady většinou čtu špatné zkušenosti, takže bychom šli radši po referencích. Stavíme z cihel, takže bychom opravdu rádi kvalitní rovné omítky. :-) Děkuji moc!

 • Odkaz Komentáře Michal pátek, 18 květen 2018 18:53 napsal(a) Michal

  Zdravím,
  podlahu bude mít izolovanou pomocí EPS ? Tam lze elektro kabely tahat bez použití husích krků ? Na fotkách tam občas nějaký vidím.

 • Odkaz Komentáře Ondřej a Lucka čtvrtek, 17 květen 2018 22:42 napsal(a) Ondřej a Lucka

  Zdravím Stavaři,

  kotvy jsme na příčky zazdívali do ložných spár při zdění, ale jak se někde zdilo rychleji a nebyl čas odměřovat příčky, tak se někde nedaly, takže je to cca 2/3 zazděné a 1/3 dovrtaná dodatečně na natloukací hmoždinky :) efekt je nejspíš stejný. Jinak děkujeme, my postavili z Vápenopískových cihel, to je trošku rozdíl oproti Ytongu, obojí má své výhody a nevýhody. Každopádně jsme rádi, že někdo naše články čte a třeba si z nich něco málo vezme :) Přejeme Vám bezproblémovou stavbu a také se pak podělte o zkušenosti. Nám to tu moc pomáhá, okukovat, kdo jak řešil ten, který problém :)

 • Odkaz Komentáře Stavaři středa, 16 květen 2018 19:33 napsal(a) Stavaři

  Ahoj, tak jsme dočetli vaše články. Moc vám za ně děkujeme, moc hezky napsané. Taky budeme stavět z Ytongu. Jen malí dotaz. Kotvy na příčky jste zazdili nebo dodatečně přišroubovali vrutem?

Ondřej a Lucka

Ondřej

Věk: 32

Lucie

Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Královehradecký
Velikost pozemku: 1 863 m2
Zastavěná plocha domu: 149,4 m2
Podlahová plocha domu: 133,2 m2
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 3 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 219 117 Kč

Související články

Štuky, parapety a hrubé strojky na elektro

Štuky, parapety a hrubé strojky na elektro
Minule jsme končili článkem o topení a betonových podlahách. Jakmile podlahy zaschly, aby se po nich dalo v klidu chodit, domluvil jsem si s kamarádem zedníkem štukování. V sobotu v 7h…

Frčíme vnitřní omítky, nopovku, hromosvody a závoz terasy

Frčíme vnitřní omítky, nopovku, hromosvody a závoz terasy
Po hodně dlouhé odmlce sem mohu dát pár příjemných novinek z našeho domečku. Už máme super duper hromosvody, domečku opravdu sluší a už se nemusíme bát bouřky nic. Máme nataženou…

Odolné rohy s páskou NO-COAT®

Odolné rohy s páskou NO-COAT®
Vnitřní kouty, vnější rohy, stejně jako jiná místa, kde dochází k napojení na jiné povrchy, je třeba náležitě ošetřit, aby byla zajištěna ochrana před popraskáním povrchu a zároveň aby byly…

Diskuzní fórum