Kuchyně

Příspěvek stavebníka

Skříňka sem, skříňka tam, skříňka kam se podívám a hlavně černá matná! Kuchyň byla více méně od začátku jasná.

Plánovali jsem jí hoodně dlouho. Takže stačilo se jen sejít s Pájou a probrat, jestli je to takhle ok, sehnat truhláře, vzít papír, tužku a...

Od začátku jsem věděli, že chceme černou matnou stěnu a zbytek ve světlé barvě. Lednice amerika. Ideálně žádné úchytky! Vše, co jde, tak uděláme na tip-on a co nejde, tak vymyslíme na tip-on (v tenhle moment jsme se tomu smáli). U Páji jsme zjistili, že existuje myčka s elektrickým otvíráním dveří (není potřeba úchytky). Kuchyně může začít! (Kuchyň začínáme řešit ve fázi, kdy ještě ani nemáme nahozené omítky.)

Začínáme výběrem spotřebičů... Ideálně co nejvíc černé a za rozumnou korunku. A funkce? Nooo jen to nejlepší. Nakonec díky slevovým kuponkům kupujeme troubu, mikrovlnku, indukční desku od Whirlpool. Konkrétně řadu Sense 6. Chladnička nakonec vyhrává Haier. Myčku máme jasno Bosch, ale čekáme na nějakou slevu (čekali jsme přes půl roku a nic, ani pětník, takže kupujeme nakonec za plnou palbu).

Spotřebiče máme, nebo víme, jaké chceme, tak je na čase to vše dát do tužky a zavolat truhláře. První schůzka je, když zateplujeme domek, takže moc času nebylo, ale od pohledu sympaťák říká nám k tomu nějaké poznatky, bere si papír s "designem", a že nebude prolbém. Předběžně nám říká orientační cenu a od první chvíle bylo vidět, že se mu kuchyně líbí. 

V tenhle moment nás ještě napadlo jít do studia a nechat si udělat cenu tam, ať víme... Tam na nás vybliklo 400 tis bez spotřebičů a ještě nám tam toho hoodně udělali jinak... Jestli máte představivost, tak studio nechcete ;) Papír, tužka, šikovný truhlář, vzorníky a půl roku :D a máte kuchyň vymyšlenou!

Poslední měření před realizací (máme hotové stropy, podlahy, krom vinylu, a stěny) a nastává první problémeček. Desku chceme protáhnout až pod okno. Varianta jedna - kuchyň nebude 86 cm, ale cca 90 cm. Varianta 2? Nooo< ta ani vlastně není, takže kuchyď bude vyšší, což nám nevadí!

Vše je vyřešeno, zaměřeno, vybrán dekor, deska, prostě vše... Tadá! Lamino je nařezané, oblepené, jde se na to... Šedá (nízká) strana je pohodička, žádné zádrhely, srandinda... Jdeme na desku, tady už to taková prča není... Přeci jen, devadesátky desky něco váží :D Ale nakonec vše usazeno, přivrtáno a už to vypadá jako kuchyň...

Nooo a začínáme černou stěnou. KONEČNĚ!

A tady nastávají problémy... Při sestavování zjišťujeme, že například, i když máte stejnou sadu spotřebičů, tak bohužel výšku madel mají různou, že tip-on nám nedokáže otevřít skříňku (respektive odskok je asi 4 mm), takže zkoušíme asi 12 způsobů a nakonec vyhrává dvojité dno a dva tip-ony vedle sebe zafrézované do dna, váha skříní je fakt super :D Mikrovlnka má o 5 mm jiný rozměr, než je v plánech, takže se musí předělat šuplík pod a "díra" na mikrovlnku, skřín nad lednicí se nám o 1 mm nevejde, po seříznutí se nám o další 1 mm nevejde:D Tak do třetice, jupí, ale pro změnu máme dlouhá dvířka... Prostě poslední kus nábytku a největší peklo!!!

Fotogalerie

Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Kuchyně
Další vnitřní makáníčko
Předchozí článek autora
19.12.2019 07:00 2690 zhlédnutí
Další vnitřní makáníčko
Pokládka podlahy. Pojďme na koupelku a wc, nákupy a výmysly. Kreslíme. Návštěva u Páji... A je...

Stavební etapa: kuchyně

3 komentáře

Pavel  a Monča
napsal(a) Pavel a Monča/22. led 2020 16:54

Whau, super, moc dobře vymyšleno. Kuchyň je BOMBA :) Klobouček dolů

Odkaz Komentáře
Lukáš a Monča
napsal(a) Lukáš a Monča/22. led 2020 15:07

Prozradíte nám na kolik vás vyšel nábytek?

Odkaz Komentáře
Lukáš a Monča
napsal(a) Lukáš a Monča/22. led 2020 14:47

Zdravím, váš návrh kuchyně se mi moc líbí. Určitě se vámi inspirujeme.

Odkaz Komentáře