Rekonstrukce 45 let starého domu.

Příspěvek stavebníka

Původní plány byly takové, že  koupíme pozemek a budeme dům stavět. V obci, ve které jsme pozemek sháněli, však nebyl žádný cenově dostupný k dispozici.

Proto jsme se nakonec zaměřili i na domy k rekonstrukci.

Dům, který jsme vybrali, byl na trhu nemovitostí již nějakou dobu. Zájem jsme o něj však začali mít až ve chvíli, kdy klesla cena na přijatelnou úroveň.

Vybraný dům je starý asi 45 let, ale v přijatelném stavu. Samozřejmostí pro nás byla výměna oken, trubek rozvádějícíh vodu do radiátorů, nové radiátory, podlahy, oškrábání starého nátěru a nový nátěr. Některé zdi bylo potřeba přeštukovat. Dále jsme přestavěli některé pokoje, došlo na zvětšování pokojů, ale i zmenšení pokoje a dostavení nové zdi.

Vzhledem k tomu, že dům měl plechovou střechu, která nám z mnoha důvodů nevyhovovala, jsme se rozhodli vyměnit i střechu. Původní střecha nebyla úplně ve špatném stavu, ale stejně by nás výměna jednou čekala. Právě o střeše jsme 100% věděli, že nebudeme dělat svépomocí, už vzhledem k tomu, že se partner bojí výšek.

Všechny ostatní práce jsme dělali svépomocí. Na některé práce například postavení některých zdí a výměna topení, jsme si pozvali živnostníky. Zedník nás stál asi 150 Kč na hodinu + dostatečná zásoba piva a oběd. Materiál jsme si nakupovali sami.

Na rekonstrukci střechy jsme si také vybrali dalšího živnostníka, který na střeše dělal i o víkendech v cca 4 lidech. Pan Šebek (tady je odkaz na jeho stránky, pokud by chtěl někdo využíthttp://tesarstvisebek.czodvedl svou práci přesně podle našich představ. Nejprve jsme si chtěli koupit tašky my, ale pan Šebek nám doporučil svého ověřeného dodavatele, který měl zrovna velké slevy, tak jsme si od něho nechali koupit i materiál.

Od zedníka jsme odkoukali práci jako štukování, stavení zdí a později jsme vše také dělali my.

Hodně jsme ušetřili tím, že jsme si na internetu sami objednali radiátory.

Usazení oken jsme nakonec nechali udělat větší firmou, která si za práci řekla asi 20 tis.

Podlahy jsme si nechali zase udělat od živnostníků a ne od velké společnosti.

Rekonstruce byla hodně náročná pro všechny zůčastněné a zbývá nám ještě spoustu dalších kroků k dokončení. Například zahradu ještě vůbec nemáme podle představ.

Stavební etapa: rozhodnutí rekonstruovat parapety interiérové dveře a zárubně omítky a štuky obklady, dlažby střešní krytina

1 komentář

Pavel
napsal(a) Pavel/26. lis 2019 17:28

Zdravím Vás,
Tady Pavel. Jsme v podobné situaci a na jaře 2020 začínáme rekonstruovat. Neměl byste nějaké rady, typy??? Určitě budeme mít na konci řádné kolaudační řízení a všichni víme, jaké jsou stavební úřady ….
Díky Pavel

Odkaz Komentáře