Výstavba obytného podkroví

Příspěvek stavebníka

Tento článek píši spíše jako pomoc o radu. S ženou vlastníme přízemní rodinný dům 3+kk, s nevyužitým půdním prostorem. Naše vize je taková, že nahoře bychom chtěli vytvořit malou koupelnu a dva pokojíčky, možná i menší technickou místnost na bordel.

Současná skladba stropu RD je sádrokarton a nějaká papírová deska - to vše přiděláno na spodní část trámů. Mezi trámy je vata 10 cm. Tím skladba podlahy končí. Jedná se tedy o vytvoření podlahy na trámech. 

Problém je ten, že kvůli nosným zdem, které vyčnívají 5 cm nad výšku trámů, bude nutnost udělat nějaký rošt, či jiným způsobem se dostat nad tyto zdi. Bývalý majitel nastínil skladbu podlahy v následujícím složení. Na trámy přidělal rošt ze střešních latí 40 x 40 mm a na rošt začal pokládat osb desky. (trámy jsou od sebe cca 90 cm a rošt je nějakým 45 x 45 cm).

Já mám zatím v plánu v tomto duchu pokračovat a na rošt umístit 2x 15 mm OSB 3N 4PD křížem. Na OSB desky pak půjde finální podlaha (asi plovoucí).

A o co mi jde. Někdo tvrdí, že rošt bude OK a někdo zase, že rošt je k ničemu, že se to bude houpat a ať ho nahradím např. podlahovými palubkami nebo místo roštu dát kolmo na trámy pouze hranoly 6 cm a na ty OSB desky a další tvrdí, že 2 x 15 OSB je na obytnou podlahu málo.

Žádám tedy zkušenější než jsem já, zda by mohli připomínkovat výše uvedené a pomoci mi tak zvolit správný povrh podlahy, který se nebude zbytečně moc houpat :).

Následně zde budu vkládat fotografie ze samotné realizace. Předpokládané náklady na podlahu jsou do 40.000,- Kč (na 89m2). Posléze bude následovat zaměření místností, umístnění střešních oken, zateplení střechy, sádrokartony atpod.. :)

Fotogalerie

Výstavba obytného podkroví
Výstavba obytného podkroví
Výstavba obytného podkroví
Výstavba obytného podkroví

Stavební etapa: podlahy, koberce

Název položky Cena
OSB desky 15 mm 3N 4PD 25 000 Kč
Latě 40 x 40 mm 5 200 Kč
Vruty 2 000 Kč
Izolace 3 000 Kč
Celkem 35 200 Kč

2 komentáře

Zajíčkovi
napsal(a) Zajíčkovi/03. čvn 2016 14:22

Zdravím,chtěl jsem stejným způsobem zateplit v podkroví i podlahu, takže tím to příspěvkem , jste mi ušetřili trochu práce a peněz. Děkuji

Odkaz Komentáře
Lada Tikal
napsal(a) Lada Tikal/04. led 2016 21:56

Štěpáne zdravim vás pokud budete dělat podrkroví a pod váma je vytapěna mistnost tak izolazi vyndejte hlavne pokud tam bude kuchyn nebo koupelna aby se vám vlhko nesraželo ve vatě a nikdy se nezatepluje podlaha kde je vytápěny spodek jinak Takže musíte pod osb udělat nějaký rozumný rošt 40-50cm a na ten 2x18mm křížem

Odkaz Komentáře