VIDEO: 1. přednáška FOR ARCH 2016: Projektová dokumentace a stavební řízení

09.05.2017 14:00 6189 zhlédnutí
Redakční

V rámci veletrhu FOR ARCH v roce 2016 jsme pořádali sérii přednášek o projektu Svépomocí ŽIVĚ. Ty postupně představují realizaci domu s ohledem na nejzajímavější okamžiky stavby včetně tipů, rad a inspirace pro naše svépomocné stavebníky a čtenáře. Nechybějí ani hosté - odborníci se kterými dům stavíme. První přednáška patří papírování - projektové dokumentaci a stavebnímu řízení.

39:33

Na počátku stály naše představy a ideje o tom, jak bude náš vzorový dům vypadat, jen na papíře A4. Konkrétní vize vznikla až ve společnosti G-Servis, která se zaměřuje na projekty a realizace domů. Náš dům původně ani neměl být pasivní, navíc měli projektanti práci ztíženou tím, že jsme ještě ani neměli pozemek.  Po nejrůznějších změnách má náš vzorový dům 140 m2 obytné plochy, s garáží je to 180 m2.

01a mini

Pozemek jsme vybírali vzhledem k dostupnosti od Prahy a až po projektu domu. Do oka nám přitom padnul pozemek v obci Rostoklaty, vzdálené 30 km od hlavního města. Mělo to však malý háček v tom, že nebyl zasíťován, a tak začalo vyjednávání o postupném splácení podle toho, jak budou sítě slíbené obcí, realizovány.

Mým hostem na přednášce byl projektant domů Gustav Zlatý ze společnosti G-Servis, který se na projektu podílel.  Co museli měnit v našem projektu při požadavku na pasivitu? Zaskočilo ho mé přání udělat rozměry šatny podle velikostí skříní z obchodního domu IKEA?  Jaké jsou další bizardní požadavky majitelů při tvorbě projektů domů?

V přednášce se také dozvíte, jak dlouho jsme čekali na stavební povolení. Jaké všechny dokumenty jsou k němu potřeba? Kolik stál model rodinného domu včetně zahrady? Také nabízím celkové časové a finanční přehledy a další tipy.

Vše o projektu Svépomocí ŽIVĚ, včetně nejnovějších článků a videí, najdete zde

VIDEO: Zateplení šikmé střechy minerální vatou DEKWOOL
Předchozí redakční článek
23.03.2017 14:00 11421 zhlédnutí
VIDEO: Zateplení šikmé střechy minerální vatou DEKWOOL
Redakční
Aplikace mezikrokevní izolace není sice žádná věda, přesto je...
VIDEO: 2. přednáška FOR ARCH 2016: Betonování základů a desky
Následujicí redakční článek
13.05.2017 14:00 7765 zhlédnutí
VIDEO: 2. přednáška FOR ARCH 2016: Betonování základů a desky
Redakční
Druhá přednáška patří betonování základů a...

Nové články na Svépomocí.cz

Příspěvek stavebníka
Vybavení domu
První zařízená místnost v naší novostavbě
Příspěvek stavebníka
Dokončení stavby
Dřevěná podlaha v podkroví
Příspěvek stavebníka
Dokončení stavby
Podlahy, obklady, elektrika
Příspěvek stavebníka
Příprava stavby
Základy kadibudka

Související články