Základy rodinného domu svépomocí

Příspěvek stavebníka

Už u základů jsme zjistili, v čem bude v našem případě největší problém. Je to místo! A je ho málo!

Blbá dostupnost a ne zrovna ideální terén znamenají, že už u bagrování základů se potvrdilo to, že ta naše stavba bude fakt zážitek.

Místy to u nás totiž je sám kámen, takže některé pasáže musel Petr brát bouracím kladivem po kouscích a nebyl to žádný med. Do připravených pasů pak přišel zemnící pásek, který se podložil kameny a jeho vývody se natáhly nahoru: 4 na svody ze střechy, 1 do domovního rozvaděče a poslední do eletroměrové skříně.

PŘÍPRAVA ROZVODŮ V ZÁKLADOVÉ DESCE A BETONOVÁNÍ

Voda, kanalizace, elektrika a čerpadlo - na toto vše bylo potřeba připravit rozvody. S vodou a kanalizací nám pomáhal místní vodař a bylo nutné pohlídat hlavně sklon.

A aby toho v pasech nebylo málo, tak jsme do nich přidali ještě roxory na vyztužení, které ale nejsou běžně nutné a začali jsme s bedněním. Pak už mohl dojet domíchávač, který zalil pasy. Na to nás tu bylo 5, aby se to stíhalo a celkem do pasů padlo 12,5 m3 (25 872 Kč).

JDE SE NA ZTRACENÉ BEDNĚNÍ

Jako první jsme museli navozit všechno ztracené bednění na stavbu - jak už jsem zmínila na začátku, dostupnost je u nás vážně problém. A co si budeme povídat, zrovna nejlehčí to nebylo.

Pomocí niveláku jsme si zaměřili nejdřív rohy. Tady se ukázalo, že je potřeba být dost opatrný a skutečně s ním nehýbat. Může se vám pak totiž stát, že to budete měřit dvakrát. Ehm... ano, byla to moje chyba a prodloužilo nám to měření o 2 hodiny. Každopádně během jednoho dne jsme měli zaměřeno a rohy připravené.

Pak se založila první řada bednění, zavrtali se svislé roxory a položili vodorovné roxory. Usadila se druhá řada, na kterou přišla další vrstva vodorovných roxorů a pak poslední třetí řada bednění.

Protože v průběhu přípravy napadalo nějaké kamení a podobně do bednění, tak jsme vzali stavební vysavač a vše vyčistili. Takže se dá říct, že proběhlo první oficiální vysávání u nás doma. ?

Vše bylo připraveno a přijel domíchávač. Tentokrát tam padlo 5,7 m³ betonu (17 824 Kč). A my mohli odjet na svatební cestu a dovolenou.

Jestli vás zajímá víc o naší stavbě svépomocí, mrkněte na náš blog ctyrizdi.cz

 

Fotogalerie

Základy rodinného domu svépomocí
Základy rodinného domu svépomocí
Základy rodinného domu svépomocí
Základy rodinného domu svépomocí
Základy rodinného domu svépomocí
Základy rodinného domu svépomocí
Stavba domu z VPC
Následujicí článek autora
14.08.2019 07:00 3208 zhlédnutí
Stavba domu z VPC
Co to vůbec je to VPC? A proč z toho stavíme?

Stavební etapa: příprava a betonování základových pásů ztracené bednění příprava a betonování desky

1 komentář

Alda
napsal(a) Alda/15. srp 2019 18:43

Zdravím, pokud přemýšlíte o tahání elektriky přímo otvory uvnitř cihel, pohlídejte si jejich průchodnost...občas se nám stalo, že nám tam spadla malta..šlo to protahování pérem pak hůře :)
Stavbě zdar!

Odkaz Komentáře