Vnitřní rozvody, sádrové omítky

Příspěvek stavebníka

Zdravím svépomocníky, přidávám další inspirativní článek ostatním, jak jsme se u nás popasovali s rozvody vody, odpadů, elektriky a dočkali se zhotovení sádrových omítek. Ale postupně..

Na vodu a odpady jsem byl domluven již dopředu s firmou tchána, že na to vlítnou. Ale jak to tak bývá, člověk míní a realita je jiná. Z časového důvodu to dopadlo, že většinu odborné práce musel udělat tchán sám, my s ženou mu byli k ruce, takže jsme to zvládli vesměs ve 3 lidech po odpolednech a večerech.

Voda se dělala dnes už standardně v PPR svařovaně, odpady jsme svařovali v systému GEBERIT, nechyběly přívody pro případnou studnu, retenční nádrž. Vše se mi sbíhá v technické místnosti a pro větší přehled máme schéma zapojení vytvořeno v PC, abychom při montáži za několik měsíců věděli, jak jsme to vůbec zamýšleli :-)

Vše jsme promýšleli do detailů ve spojitosti s výškou podlahy, umístěním žlabů ve sprchových koutech, spádech odpadů, museli jsme již vybrat, zakoupit a přesně umístit podomítkové baterie. Suma sumárum nám to zabralo zhruba měsíc práce a to vždy 2-3 odpoledne v týdnu.

Následovalo mé nekonečné zahazování, předtím důkladná dokumentace, obestavení geberitů a průběžné ladění termínu nástupu omítkářů tak, ať se vše stihne před nástupem mrazů.

Zde jsem se spálil nejvíc za dobu naší stavby. Nástup měl být hned zkraje listopadu a taky jsme tomu podřídili celé naše úsilí, aby měli stavbu v termínu nachystanou. Další 2 měsíce telefonování, uhánění, slibů i konečného vyhrožování bych nikomu nepřál. Člověk, na kterého jsme dostali doporučení ve finále přiznal barvu, že si pouze najímá polské omítkáře. Nakonec po novém roce s velkou slávou a pompézností telefonát, že 7.1. přijedou. Počasí již bylo pravé zimní, ale příslib oteplení mi říkal jim předat klíče. Po 14 dnech došlo k předání. Výsledek splnil očekávání, jen následný pokles venkovních teplot pod -10 znamenal nutnost vypůjčení přímotopů a neustálé temperování domu. Až čas ukáže, jestli nedošlo k nějakému problému. Doufejme, že ne.

Nyní vysoušíme, navezli jsme izolaci střechy a chystáme se na další fázi stavby (přípravu sádrokartonových rastrů, izolace střechy, přípravy podlah).

Pro úplnost k této otapě dodávám fotku vododní přípojky. Tu jsme zvládli již přes léto společně s ostatními přípojkami do domu.

Stavbě zdar!

Fotogalerie

Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Hrubá stavba komplet
Předchozí článek autora
09.11.2018 12:02 6908 zhlédnutí
Hrubá stavba komplet
Mít hotovu hrubou stavbu, jaké to zbožné přání před několika měsíci. Dnes už realita.
Od izolace střechy k podlaze
Následujicí článek autora
02.06.2019 08:15 5844 zhlédnutí
Od izolace střechy k podlaze
Dlouhé zimní večery jsem strávil ve vatě, nemusíte mi ale vůbec závidět..

Stavební etapa: voda a odpady elektroinstalace omítky a štuky

Název položky Cena
Sádrové omítky 95 000 Kč
Voda, odpady, elektrika, přípojka 120 000 Kč
Celkem 215 000 Kč

4 komentáře

Honza a Nikol
napsal(a) Honza a Nikol/20. úno 2019 06:55

Lukáši, upřímně neznám jiný materiál než klasickou hrubou maltu, čím by se dalo zahazovat. Takže klasika Umimalt s pískem, vápno se mi hasit nechtělo. S tímto sádrové omítky nemají problém. Nutností je ale perlinkovat např. termoizolační okenní pásky, přechody zeď/dveřní pouzdra, atd..

Odkaz Komentáře
Lukáš a Katka
napsal(a) Lukáš a Katka/14. úno 2019 16:00

Zdravím chtěl bych se zeptat čím jste zahazoval odpady a jiné díry ? Máme v plánu taky sádrové Omítky a nevím jestli je vhodné to zahazovat klasikou hrubou omítkou díky

Odkaz Komentáře
Honza a Nikol
napsal(a) Honza a Nikol/11. úno 2019 11:34

Ahoj, díky za postřeh. Obezdívání geberitů to je velká drbačka. Někdo prý údajně jen předezdí Ytongem 5cm a celé pak zalije betonem. Do tohoto se mi úplně nechtělo, měl jsem z toho strach. Tím, že tam mám trubky odpadů, měl jsem vše komplikované ale vyřezával jsem a podezdíval každý kousek. Tedy věřím, že je to pevné a fotka pouze klame.
Každopádně ať se daří!

Odkaz Komentáře
Pavel  a Monča
napsal(a) Pavel a Monča/08. úno 2019 10:36

Zdravím stavebníka. Super práce, jen mě hrozně zarazila jedna věc a to je závěsný geberit podezděný jen na jedné straně (a dle fotky ještě šikmo). Z toho bych já měl strach, je na to velké zatížení (kord u mě :) ).

Možná bych ještě před čistou koupelnou do toho šáhnul a udělal tam z pásoviny nebo něčeho podpěru. Na ty závitovky působí vcelku velký střihový tah, aby se Vám pak nehoupala mísa, i když obklad se spárovačkou taky něco vynese...

Odkaz Komentáře