Kamery, kamerový systém a zabezpečení domu

Redakční

Pokud nejste majitelem hlídacího psa, nemáte zbrojní pas ani jste neabsolvoval na výbornou kurz sebeobrany, pravděpodobně budete chtít zabezpečit svou rodinu, majetek i sebe některým z kamerových nebo alarmových bezpečnostních systémů.

Jednoduché alarmy jsou bezdrátově propojené s čidly, ta jsou umístěna v různých částech domu. Alarmy jsou vybaveny klávesnicí se sirénou. Při napojení na pult centralizované ochrany je během několika minut přivolána bezpečnostní služba.
06-Kamery- kamerovy- system- zabezpeceni-domu
S novinkou na náš trh přišla firma Jablotron, český výrobce zabezpečovacích systémů. Ovládání tohoto systému je tak jednoduché, že jej zvládnou i děti. Signalizace na něm je naprosto přehledná a jednoznačná. Alarm Jablotron 100 představuje doslova revoluční systém v ovládání. K ovládání systému slouží panel se stavebnicovou architekturou. 

 

Přesně na míru je možné na něm nastavit podle velikosti domu požadované funkce. Ovládací segmenty  umožňují  zapínat střežení jednotlivých  částí domu, ovládání  spotřebičů  i případné vyslání tísňového signálu. Segmenty jsou zcela srozumitelné ve sdělení informací díky semaforu s červenými a zelenými kontrolkami.

 

Tento princip umožňuje okamžité vyhodnocení stavu bezpečnosti jediným pohledem. Takovéto řešení je srozumitelné, logické a korespondující s reálnými potřebami obyvatel domu. Stačí pouhé stisknutí tlačítka a přiložení vlastního identifikačního čipu.
05-Kamery-kamerovy-system-zabezpeceni-domu
Azor je název bezdrátového minialarmu, který přenáší informace přes GSM. Prvky spolu rádiově komunikují. Systém lze propojit až s deseti detektory a hlasové a SMS zprávy dokáže poslat také až na 10 telefonních čísel. Stejně jako většina alarmů nahlašuje i tento systém narušení domu na pult centralizované ochrany.

 

Od Jablotronu můžete využít i další bezdrátový zabezpečovací systém s názvem Oasis využitelný nejen pro domácnosti, ale i kanceláře nebo sklady. Obsahuje čidla se zabudovanými kamerami, která posílají do počítače a telefonu fotografie.

 

Díky těmto možnostem zařízení Oasis, máte možnost dozvědět se, co se uvnitř vašeho domu skutečně děje.
04-Kamery-kamerovy-system-zabezpeceni-domu
TM servis dodává na náš trh zařízení CB32 s ústřednou, která se umí spojit až se dvaatřiceti čidly a sirénou bezdrátově a k tomu se dvěma přístroji navíc umožňuje spojení kabelem. Kontrola může probíhat až na šestnácti dálkových ovladačích. Na přednastavená čísla jsou zasílány zprávy přes GSM.

 

Univerzální GSM ovladač a hlásič s názvem David má 2 výstupy a 4 vstupy. Využívá se pro automatické odesílání SMS při sepnutí čidla. Dále funguje jako vypínač ovládaný SMS či prozvoněním nebo jako časový spínač.
01-Kamery- kamerovy-system-zabezpeceni-domu
Evolve je bezdrátový GSM alarm Sonix . Ten komunikuje s čidly vzdálenými do 80metrů. Aktivuje a deaktivuje se ovladačem v podobě klíčenky a zprávy posílá až na pět telefonů.

 

Modul Simcom Guard-01 Profi zaručuje dobrý příjem i při slabém signálu. Má několik vstupů: 4 drátové a 8 bezdrátových a zprávu o tom, které čidlo zaznamenalo pohyb, pošle až na šest telefonů.
03-Kamery- kamerovy-system-zabezpeceni-domu
Pokud má být zabezpečena opravdu důsledná ochrana objektu, je zapotřebí vybavit dům moderní hi-tech zabezpečovací technikou a kamerovým systémem zároveň. Po jejich instalaci by pak mělo automaticky nastat připojení na Tísňovou linku. Tak bude váš dům neustále monitorován, a to 24 hodin denně a 7 dní v týdnu.

 

V případě vloupání moderní systémy vytvoří vizuální záznam. Přehled o dění u vás doma budete mít z jakéhokoli místa, kde se budete zrovna nacházet. Zabezpečíte tak svou rodinu i domácnost nejen proti vloupání, ale i pro případ vzniku požáru, či úniku plynu. 

 

V případě, že budete mít takto kvalitně zabezpečen objekt, je zcela reálná možnost, že vám bude poskytnuta u pojišťovací společnosti dokonce sleva na pojištění.
02-Kamery-kamerovy-system-zabezpeceni-domu
Současný trh s nabídkou zabezpečovacích systémů a alarmů je tak pestrý a různorodý, že společnosti obvykle nabízejí i  on-line poradenství. Chce to jen předem vědět, co od daného zařízení očekáváte a jak vysoký stupeň ochrany pro svůj majetek požadujete, pak již stačí se poradit přímo s výrobcem, či dodavatelem,  jaké zařízení by pro vás bylo to nejvhodnější.   

 

Článek "Kamery, kamerový systém a zabezpečení domu" vznikl na základě přání stavebníka Lukáše O., který požádal naši redaktorku Zuzku, aby o kamerových systémech napsala.

Pokud chcete i Vy dát Zuzce TIP na téma článku, které Vás zajímá, vyplňte formulář na této stránce.

 

Zuzana Bohdalová
Foto: lectricsecurity.co.nz, aactionalarms.com, 3. bp.blogspot.com, madriverskihouses.com, homesecuritysystemsreview-s.com, certifiedalarms.com.

Různé způsoby ohřevu teplé vody - výhody a nevýhody
Předchozí článek autora
05.03.2013 09:56 39801 zhlédnutí
Různé způsoby ohřevu teplé vody - výhody a nevýhody
Pří výběru kotle je vždy předem nutné rozhodnutí, zda jej hodláme využívat pouze k vytápění anebo...
Materiály pro obvodové konstrukce
Následujicí článek autora
12.03.2013 08:00 13468 zhlédnutí
Materiály pro obvodové konstrukce
Je zcela jasné, že energetickou úspornost domu ovlivňuje nejvíce obvodový plášť.  Jedním z...

9 komentáře

StandaS
napsal(a) StandaS
19. kvě 2018 23:42 / Odkaz Komentáře

Alarm je určitě dobré řešení, ale zloději jsou dneska vychytralí a hlavně už si dovedou poradit s ledasčím, takže pokud se člověk bojí o nějaké cennosti nebo dokumenty, měl by si podle mě koupit třeba takový trezor do podlahy > https://www.saffort.cz/trezory-do-podlahy-43 :-) Je to v podstatě taková bezpečnostní pojistka, kdyby vše ostatní selhalo. :-)

Bohumil.Krtek
napsal(a) Bohumil.Krtek
13. dub 2018 12:52 / Odkaz Komentáře

Dobrý den, připojuji ještě odkaz na článek, který se na problém zabezpečení dívá z trochu jiného úhlu pohledu - kdy a jak se zloději nejčastěji vkrádají do objektů... Doporučuji k přečtení, pokud se už rozmýšlíte nad koupí nějakého zabezpečovacího systému, rozšíří vám obzory (a mě osobně i pobavil)

https://www.zooco.io/blog/bojite-se-vykradeni-5-rad-k-zabezpeceni-od-mistru-sveho-oboru/

Mirka744
napsal(a) Mirka744
25. zář 2017 21:12 / Odkaz Komentáře

My jsme si letos koupili alarm tady - https://www.bezpecnydum.cz/ - konkrétně hnedka ten druhý GESOM 400cz a teda fakt spokojenost. Funkcí je tam celkem dost, ale nic, co by člověk nezvládl pochopit, naopak, ovládání je velmi jednoduché, až mě to samotnou překvapilo :)

 pepanbubrle
napsal(a) pepanbubrle
05. led 2016 05:53 / Odkaz Komentáře

Ty jo...já mam taky kamery z eleturu :-P, Investoval jsem akorát rovnou do FULL HD

http://www.eletur.cz/ahd-kamerove-systemy-kamery-megapixel/ahd-kompletni-kamerove-sety-pro-snadnou-montaz/2mpx/2mpx-set-2

Montují i Jablotron, možná si ho až zase našetřím u nich také pořídím. Nebo doporučujete spíš něco jinýho ? Třeba Paradox, DSC ?

kutil-vesnican
napsal(a) kutil-vesnican
02. pro 2015 18:11 / Odkaz Komentáře

Já mam namontovaný alarm Jablotron 100 a pak mám set z eletur.cz, kamery povedené, robustní jsou v megapixelu... http://www.eletur.cz/ahd-kamerove-systemy-kamery-megapixel/4ch-kamerovy-system-P2P-kompletni-set-bezHDD

Přip polachu si hned na mobilu ověřím co se děje... spokojenost...

jiri79
napsal(a) jiri79
29. čvn 2015 11:07 / Odkaz Komentáře

Článek pěkný, pokud jde o rozvody a instalaci, je nejlepší mí vše bezdrátové,instalaci a nastavení svěřit odborníkům. Já osobně preferuji, jak je již zmíněno v článku, bezdrátová čidla se zabudovanými kamerami od Jablotronu a čidla napojená na domácí ústřednu, která mi posílají do počítače a telefonu zprávu a fotografie. V případě, že jsem mimo republiku, využívám od společnosti Top security ( http://www.topsecurity.cz/ ) připojení na pult centralizované ochrany. Čidla posílají zprávu jak mě, tak agentuře, pak už záleží jen na domluvě. Nemůžu si vynachválit. Také je dobré mít v době nepřítomnosti časovače na světla.

LubosHa
napsal(a) LubosHa
29. kvě 2015 16:19 / Odkaz Komentáře

A co fotopasti, ty bych tady taky zmínil (já mám odsud http://www.infoto.cz/fotopasti a právě jsem maximálně spokojen), jinak ale parádní článek!

borat27
napsal(a) borat27
02. bře 2014 12:36 / Odkaz Komentáře

I kdyby jste kamery nebo alarmy nainstalovatli hned, urcite myslit pri rozvodech kabelu. Ale pokud se trosku vyznate v sitich, instalaci zvladnete, ja jsem koupil http://www.alarmyskladem.cz/ip-kamerove-sety/11-ip-kamerovy-set-4-kamery-1899.html a slo to celkem dobre. Hlavne fakt promyslet dopredu, protoze pak nekde vymyslet kableaze nebo nejake bezdraty je na prd, neni to spolehlive a ani alarm treba pak resit na baterky je otravne.

Filip Zielinský
napsal(a) Filip Zielinský
17. čvn 2013 13:39 / Odkaz Komentáře

Pěkný článek...V prvé řadě je třeba si uvědomit, co od takového zabezpečení očekávám. Jednoduchost ovládání, přístup odkudkoliv...automatizaci a určitě spolehlivost. V tomto a také kvalitě se zabezpečovací zařízení liší. Samozřejmě také v ceně. Dále je také hlavní si uvědomit, že každý návrh zabezpečení by měl být zcela individuální pro konkrétní objekt - tím přejdete plýtváním finančních prostředků.