Dům z cihel bez dalších vrstev zateplení

Redakční

Jste stavebník hájící stavby bez dodatečného zateplování, nebo ještě přemýšlíte, z čeho rodinný dům postavit? Pak si přečtěte následující článek o cihelném jednovrstvém zdivu Porotherm T Profi. Tyto cihly jsou plněné minerální vatou a není je nutné dál zateplovat. Nyní je navíc pořídíte s jedinečnou slevou 35 %.

Stavba rodinného domu je poměrně velkou investicí, a proto je třeba myslet na to, aby dům dlouho vydržel. Pálené cihelné bloky jsou proto správnou volbou.

Cihly dodají domu nejen požadovanou životnost, ale i zdravé a příjemné klima. V létě se dům tak snadno nepřehřeje a v zimě udrží teplo uvnitř. Hodnota domů z pálených cihel stále stoupá.

Moderní technologie umožňují vložit zateplení rovnou do cihel a tím toto zateplení ochránit proti vnějším vlivům. Vlajkovou lodí na trhu zateplených cihel je cihla Porotherm T Profi. Cihla je vyrobena jen z přírodních materiálů a má ideální vlastnosti pro novostavby rodinných domů i rekonstrukce.

Broušená cihla ve spojení s minerální vatou

Cihelné bloky Porotherm T Profi pro jednovrstvé zdivo jsou velmi energeticky úsporné díky svým vynikajícím tepelněizolačním vlastnostem. Výrazně snižují spotřebu energie na vytápění nebo chlazení.

Minerální vata se vyrábí roztavením vhodných hornin. Neobsahuje žádné toxické ani zdraví škodlivé látky. Proti navlhnutí je vata chráněna hydrofobizací, je tedy nenasákavá a zároveň nepohlcuje žádnou vzdušnou vlhkost.

Porotherm T Profi a další produkty za akční cenu

Právě nyní lze pořídit cihly plněné minerální vatou Porotherm T Profi v akci o 35 % levněji. Sleva se vztahuje také na stropní vložky MIAKO a stropní nosníky POT. Pro uplatnění slevy se stačí zaregistrovat na této stránce. Registrace je snadná a nezávazná.

Bydlete ještě letos

Zdění jednovrstvých obvodových stěn z cihel Porotherm je velmi jednoduché a rychlé, při použití tenkovrstvé malty nebo lepidla Dryfix.extra je rychlost zdění až o 50 % vyšší než u nebroušených cihel.

porotherm vata

Tento způsob výstavby je použitelný i v zimním období. Jednovrstvé zdivo z cihel Porotherm T Profi se vyznačuje takovými tepelněizolačními vlastnostmi, že další dodatečný izolant není potřeba, a to i pro stavbu pasivního domu.

Proč nezateplovat?

Kromě již zmíněné energetické efektivnosti a úspory je to také zvýšený komfort bydení. Prodyšnost materiálu přirozeným způsobem reguluje vlhkost v objektu. Jednovrstvé cihelné zdivo má také vynikající akustické vlastnosti. Dodatečné zateplení obvodových stěn může snížit zvukotěsnost vlivem rezonance zateplení.

Rozhovor se stavebníkem: Při stavbě svépomocí se člověk naučí spoustu užitečných věcí
Předchozí článek autora
30.01.2020 08:15 4229 zhlédnutí
Rozhovor se stavebníkem: Při stavbě svépomocí se člověk naučí spoustu užitečných věcí
Jiří s rodinou postavil částečně patrový dům s neotřelým vzhledem. Nejvíce se zapotil u...
VIDEO: Práce s aku vazačem armatur
Následujicí článek autora
26.03.2020 08:46 3741 zhlédnutí
VIDEO: Práce s aku vazačem armatur
Vázaní výztuží lze provádět různými způsoby. Jsou ale většinou časově náročné. Vyzkoušel jsem...

1 komentář

Majky a L.A.
napsal(a) Majky a L.A.
18. úno 2020 08:07 / Odkaz Komentáře

Už někdo zjistil, jak bude vata v cihle vypadat za 10-15-20let? Nebude zde docházet také k nějaké degradaci,slehnutí vaty? Nevznikonou zde časem tepelné mosty. Opírám se o selský rozum. No ať každý dá na svůj zdraví rozum. Mě tedy nepřesvědčila.