Stavební zázemí

Příspěvek stavebníka

Jak jsem psal v článku o pěnoskle, tak bylo potřeba udělat z bahnitého a pro těžkou techniku nepoužitelného pozemku staveniště, na které bude radost pohledět. A opět použijeme oblíbenou větu, nic (pozemek) není zadarmo :-)

A jelikož v životě nic nedělám rád, jen aby to nějak bylo, tak jsem to vzal pořádně. A to i z důvodu požadavku pana Kobra na zázemí, kde nebude ke vzteku se pohybovat. Takže jdem na to: cesta, plocha, příjezd pro malá auta, stavební bouda,  WC a energie.

Nejdrazší a nejdrsnější byla cesta. Bylo nutno odbagrovat cca 30cm půdy, šířka 4metry, délka 50metrů...položena geoška 300g/m2, navezen štěrk 0-63mm, teda to bylo v ceníku, spíše to je 0-200mm...odvezeno 9 V3esek zeminy, navozeno 50tun (15-30cm) štěrkodrti (dobrá cena 180,-/tuna). Chvilku to houpalo, ale při betonování desky to mixy a pumpa utlačili tak, že to je paráda a dodnes se ani nehne. Jen drobnost...překopl se kabel k osvětlení cestičky, který jsem já osobně před 18ti lety pokládal na hloubku krumpáče (15cm)...kdo měl čekat, co tam budu později dělat...v 15ti jsem nad tím fakt nepřemýšlel :-).

Plocha před domem (cca 15 x 10m) a plocha na budoucím příjezdu a stání (80m2) se seškráblo 10-20cm zeminy (dle bahnivosti), položena geoška 200g/m2, rozvozil štěrk 0-32mm (20tun, vrstva cca 10cm)  a zhutněno těžkou deskou. Současně se udělala plocha pro stavební boudu a vykopala se drenáž z pod pěnoskla do budoucí vsakovací jámy. Pokud nehoníte každou korunu, tak vřele doporučuji. Je to fakt nádhera, kolem domu žádné bahno, po dešti chodíte po štěrku, žádné bahno v domě, máte místo kde parkovat, kde skládat materiál atd. Opět děkuji dvornímu bagristovi, kteří vše prakticky sám provedl (odkopal, odvozil, srovnal, přivezl štěrk, rozvozil, zhutnil). Sem patří i uvest informace, že přesahy hydroizolace z pod desky a geotextilie, která kryje pěnosklo, je kryta starým linem, které se původně plánovalo na krytí hydroizolace, kdyby byla na desce.

Bouda byla jednoduchá: Polská garáž 5x3m pozink 9990,- vč. DPH, montáže a dopravy. Přijeli dva chlapi, Dobry den pan, složili za 20minut, dostali 10500,- a bylo. Bouda slouží zcela bez problémů, na dnu je štěrk (viz. výše), z OSB desky a sudů mám kancelář (PD, faktury, stavební deník atd.). Suché věci (lepidlo, cement) je na paletách. V OBI koupeny dva regály 180x90x45cm á 500,-, vše hezky uklizeno, přehledné. Po stavbě nabídnu za polovic, rozmontuje se zpět na dílce a hotovo. WC je jednoduché, výběrové řízení vyhrála firma České toalety, která má heslo "Vaše sra*ky naše kačky". Má i umyvadlo a vyváží se á 14dnů. Nikde nikdo nechodí k plotu, nesmrdí, má to prostě úroveň. Cena je bohužel vysoká, jelikož jsme na hranici závozu všech firem (2500,-/měsíc), ale zase se nemusím starat, vycucnou, doplní, umyjou...krásná práce.

Elektriku zatím bereme od rodičů, kteří mají naštěstí venku i 380V (pila na VPC má příkon 4kW :-). Jinak příští týden (konec října 2018) budeme mít elektriku svojí....21měsíců od žádosti - paráda, sloupek již je (viz. budoucí  článek), ale čekám na revizáka, již máme i stavební rozvaděc v technické místnosti. Jen elektroměr chybí. Voda byla nejprve od rodičů, kteří opět mají kohoutek venku :-) Ale v době tuhnutí desky se již udělala i vodovodní přípojka a od července 2018 máme svůj vodoměr a utrácíme za své :-).

A ještě se budu opakovat: vyštěrkování plochy kolem stavby je super, super, super !

Fotogalerie

Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Stavební zázemí
Základová deska na pěnoskle
Předchozí článek autora
17.10.2018 00:00 7010 zhlédnutí
Základová deska na pěnoskle
Po psychicky náročných zemních pracech přichází to, nač jsem se těšil. Uplynuly 3týdny a z...

Stavební etapa: příjezdová cesta bouda na nářadí

Název položky Cena
Bagrista vč. materiálu (šterky), odvoz zeminy atd. 57 000 Kč
WC (měsíci) 2 500 Kč
Bouda vč. vybavení 12 500 Kč
Geotextilie (odhad) 7 500 Kč
Celkem 79 500 Kč

2 komentáře

Michal
napsal(a) Michal/26. říj 2018 16:44

Tak elektrika ještě stále není :-) Podáno 27.2.2017. Největší zdržení bylo u sousedů, kteří bojkotují co mohou, nedovolili napojení do jejich skříně (ani jeden). Takže plnohodnotné stavební řízení, lhůty na odvolání, plné moci, věcná břemena atd. nyní už stojí oba sloupky hezky u sebe, jen čekám na dopis, že je dílo hotovo, abych naběhnul na zákaznické centrum. Už máme i stavební rozvaděc v technické místnosti přidělaný na zdi a napojený přímo do antoníčka...jen prostě chybí elektroměr. Ale do měsíce to snad bude :-) Nemít rodiče za sousedy, tak fakt nevím jak by to bylo se stavbou...jedině agregát. Ale třeba ta pila na VPC...no radši nemyslet.

Odkaz Komentáře
Radim
napsal(a) Radim/26. říj 2018 00:12

Jakto, ze tak dlouho trvala elktrina? Kde byly zadrhely?

Odkaz Komentáře