Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Studie a projektová dokumentace moderního domu

V předchozím článku jsem popsal shánění pozemku a hned, jak byla rezervačka podepsaná, začal architekt se studií. Tímto bych chtěl moc poděkovat p. Stoklasovi - našemu architektovi za vynikajicí spolupráci. Na počátku nás při konzultacích pozorně vyslechl se všemi našemi požadavky a cilenými otázkami zjistil jaký styl domu by se nám líbil. Když jsme pak na dalši schůzce viděli první návrh domu byli jsme nadšeni tím, že p. Stoklasa přesne věděl jaký dům by se nám mohl líbit.

Zvolili jsme moderní dům s velkoplošným prosklením v obývaku směrem na jih tak aby byly vidět okolní hory. Část obýváku má vcelku vysoký strop neboť je nad ní terasa odkud by měl byt další - lepší výhled, který nezastíní ani případná budoucí zástavba na okolních pozemcích. Jako zdivo jsme zvolili cihlu Heluz Family 2 in 1 50cm a to především kvůli nejlepším tepelněizolačním vlastnostem. Společnost Heluz byla navíc velmi nápomocná ve fázi projektování a dodala nám nákresy detailů i v německém jazyce.

Vyhotovení projektové dokumentace do fáze Einreichplanu potřebného pro místní stavební úřad zabralo trochu déle, neboť se musely konzultovat normy s rakouským architektem, kterého jsme přibrali kvůli následnému potvrzení projektu.

Samotnou kapitolou je stavební povolení. Měl jsem relaitvne obavy, jak takové řízeni na tu velkou vzdálenost v cizí zemi bude probíhat. Dle informací místniho uřadu chtěli mimo projektové dokumentace energeticky štítek a zakresleni budoucího stavu od geodeta. Jakmile jsme měli tyto dvě přílohy a projektovou dokumentaci s razítkem od rakouského architekta, odnesl jsem vše na úřad spolu se žádostí o stavební povolení. Tady se konalo opravdové překvapení - na úřadě si vše převzali a řekli že je to vpořádku a kompletní! (Tedy žádná nesmyslná vyjádřeni od elektra, vody, životního prostředi, hygieny, povodí,.. ) Na můj dotaz jak dlouho to tak bude trvat přisla další překvapující odpověď: "No tenhle měsíc to asi nebude, takze začátkem příštího". A skutečně, uplynuly 3 týdny a měl jsem pozvánku na tzv Bauverhandlung. To znamená, že behem 3 týdnu byla projektová dokumentace schválena a připravena k finálnímu jednání ke kteremu jsou přizváni majitelé všech sousedních parcel. Toto jednáni proběhlo zcela bezproblémů, mělo vícemene spíše jen informativní charakter a bezprostředně po jednaní mi bylo sděleno, že je to vše a v následujících dnech přijde potvrzení o stavebním povolení. Všeho všudy dohromady 5 týdnu od podáni žádosti,..!

 

Náklady

Název položky Cena
Studie + Projektová dokumentace 162 000 Kč
PNEB 13 000 Kč
Zakreslení od geodeta 30 000 Kč
Poplatek stavebnímu úřadu 26 000 Kč
Celkem 231 000 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

1 komentář

 • Odkaz Komentáře cross neděle, 08 červenec 2018 12:26 napsal(a) cross

  Zdravím :) To rychlé vyřízení stavebního povolení závidím. My (v Česku, jak jinak) už 6 týdnů čekáme a stále nic. Zákonná lhůta 30 dní se na nejmenovaném stavebním úřadě v potaz nebere - standard je prý 3-4 měsíce (pokud jsou všechny podklady v pořádku).
  Nemáte i 3D vizualizaci budoucího domu? :)

MATFYZAK

Lukas Hudec

Věk: 34
Koníčky: Cestovani
Zaměstnání: IT

Detaily domu

Kraj: Plzeňský
Velikost pozemku: 857 m2
Zastavěná plocha domu: 190 m2
Podlahová plocha domu: 270 m2
Typ domu: patrový
Plánovaný rozpočet: 8 500 000 Kč
Celkem prostavěno: 680 000 Kč

Související články

Hledání pozemku a příprava projektu

Hledání pozemku a příprava projektu
Hledali jsme pozemek do 1.000.000 Kč, nejlépe zasíťovaný kolem Liberce.

Co to vlastně stavíme

Co to vlastně stavíme
Tímto článkem jsem měl asi začít, ale zařadím ho aspoň dodatečně a osvětlím, co to vlastně budujeme.

Projektant našeho RD

Projektant našeho RD
Jelikož by jsme chtěli začít stavět až příští rok v létě, tak jsme pomalu začali vybírat projektanta. Předtím jsme ale zkoukli internet, zda si nevybereme nějaký typový projekt, ale vždy…

Mohlo by Vás zajímat

Stavba krovu a pokládka střešní krytiny

Stavba krovu a pokládka střešní krytiny
7.11.2009 – stavbu střechy jsme nechali kompletně na firmě. Využili jsme známého, který dělá střechy na klíč.

Diskuzní fórum

  • Přerušení tepelného mostu
  • 1. Pozor, KOOLTHERM. Pod označením CoolTherm se naopak prodává tepelně vodivý materiál....
  • Autor mates | 25. zář 2018 22:19
  • Podlaha v garáži
  • Anhydrit bych do garáže určitě nedával kvůli vlhkosti, protože anhydrit nemá rád vlhkost....
  • Autor lukasberan | 25. zář 2018 17:52
  • Vyjmutí ze ZPF
  • Zdravím, řešíme vyjmutí ze ZPF a jelikož budu podávat žádost já, ale vlastník je manžel...
  • Autor Míša | 25. zář 2018 11:01
Reklama