Půjčka a stavební povolení

Příspěvek stavebníka

Součástí pozemku byly vybetonované 3 obvodové a jeden vnitřní základ pro budoucí dům, několik palet starých cihel, halda železa do betonu, několik (dost) stavebních prken, halda starého dřeva z bouračky a po starých stromech, bečky na vodu a dokonce nějaká ta lopata, krumpáč, pajsr a jiné nářadí. Zkrátka taková „stavební připravenost“.

Ale nejdůležitější bylo, že současně s pozemkem jsme obdrželi dokumentaci starého, ale stále platného (ověřoval jsem) STAVEBNÍHO POVOLENÍ. Toto vše jsme před koupí zjišťovali. A tak dnem zápisu do katastru jsme se vydali s přítelkyní a motorovou kosou a sekerou důkladně prosekat náš pozemek.

Bylo třeba zjistit na stavebním úřadě, co vše potřebujeme pro stavbu domu podle našich představ a možností. Původní stavební povolení bylo pro „změnu stavby před dokončením“ a my jsme měli podle rady paní ze stavebního úřadu připravit žádost o stavební povolení na „změna stavby před dokončením - novostavba“ a zajistit stavební dozor – papírové prohlášení třeba autorizované osoby o stavebním dozoru.

Dále bylo třeba dodat list vlastnictví.

Projekt a dokumenty stačilo dodat do doby, než tam bude stát obvodové zdivo, aby to nebylo divné.

Sehnali jsme studentku projektantku, která nakreslí projekt a sežene kulaté razítko autorizovaného inženýra a zajistí požární zprávu. Jako podklady měla náležitosti platného stavebního povolení minulého majitele.

Zatím jsme se pustili do kultivování pozemku a dokončili vyřízení hypotečního úvěru na stavbu bez faktur. 30.5. 2010 začala platit hypotéka a po doložení vlastnictví pozemku a předání dokladů bance pro zaplombování nemovitosti ve prospěch banky jsme mohli začít čerpat peníze do výše 70% z ceny nemovitosti.

Fotogalerie

Půjčka a stavební povolení
Půjčka a stavební povolení
Rozhodnutí stavět a koupě pozemku
Předchozí článek autora
12.03.2013 08:23 7164 zhlédnutí
Rozhodnutí stavět a koupě pozemku
S přítelkyní (dnes manželkou) jsme žili 3 roky v Brně na kolejním bytě 1+kk. Ona pochází z...
Stavební bouda a kadibudka
Následujicí článek autora
21.09.2015 08:00 11918 zhlédnutí
Stavební bouda a kadibudka
Než bude hotový projekt na stavbu domu, pustili jsme se do postavení nejdůležitější věci na...

Stavební etapa: financování stavební řízení

Název položky Cena
odhadce a sjednání hypoteky -asi: 15 000 Kč
Celkem 15 000 Kč