Pozemek, projekt a financování

Příspěvek stavebníka

Zdravíme všechny stavitele! Jsme tu úplnými nováčky, takže budeme rádi za jakékoliv připomínky a komentáře od vás zkušenějších, kteří už máte za sebou kus práce :)

Za rozhodnutí stavět může moje babička, která nám věnovala krásný pozemek na okraji Českých Budějovic o celkové výměře necelých 2600m2 a velkou částí i moji rodiče částečně stavařského zaměření s velkou dávkou stavebních zkušeností.

Financování baráčku máme zajištěno hypotékou - chodili jsme od banky k bance, od hypotečních poradců jsme si vyslechli nabídky, úrokové sazby a podmínky hypotečního úvěru - v posledním kole jsme se rozhodovali mezi ČSOB a Raiffeisenbank (která vyhrála) a to z důvodu, že se u ní neplatí úroky za tu část hypotéky, kterou vám rezervují i přesto,že ji ještě nečerpáte a možná ani nebudete.

Podepsaná konečná hypotéka je na 2.200.000kč s úrokem 1,89%.

Od podzimu jsme dávali dohromady plány na projekt - kolik pokojů vlastně budeme chtít, jak orientované, jak veliké...když jsme zjistili kolik by stálo hodit naše plány na papír u projektanta, začali jsme prohlížet typové projekty a vymýšleli jsme, jak docílit našich plánů zachováním původního projektu a přehozením příček.

Požadavky byly: 5 pokojů, přízemní dům, plocha zastavění do 150m2, vstup z východu nebo západu a kuchyň s obývací částí přes celou jižní stranu domu (plán prosvětlit velkými francouzkými okny s vstupem na terasu :)).

Odpovídající projekt jsme našli u firmy Euroline, objednali a během týdne jsme ho měli doma.

 

Fotogalerie

Pozemek, projekt a financování
Pozemek, projekt a financování
Pozemek, projekt a financování
Příprava sítí
Předchozí článek autora
29.07.2015 07:00 9408 zhlédnutí
Příprava sítí
V mezičase čekání jsme se rozhodli udělat nějaké levnější přípravné práce, než se pustíme do...
Příprava pozemku a přípojky
Následujicí článek autora
31.08.2015 07:00 11593 zhlédnutí
Příprava pozemku a přípojky
Jak jsme si mysleli, že začneme na jaře :) Když nám projekt přišel v únoru, nevěřila jsem, že...

Stavební etapa: projekt domu financování

Název položky Cena
Projekt domu se samostatnou garáží a štítkem EN 32 910 Kč
Celkem 32 910 Kč