Hrubá stavba komplet

Příspěvek stavebníka

Mít hotovu hrubou stavbu, jaké to zbožné přání před několika měsíci. Dnes už realita.

Od posledního článku uběhlo spoustu času, nebyl čas nic psát a říkal jsem si, že se s dalším článkem vytasím až bude komplet hotova hrubá stavba.

Po dostavění 2.patra, vylití vrchního věnce (to byla fuška zejména s šalováním a komplikací vše nekonečně tahat a skákat nahoru a dolů), beton jsme si nechali "vytlipnout" na předem navlhčený strop a pak s pomocí lopat a kalfasů házeli do věnců.

Po zatvrdnutí mohlo dojet předem objednané dřevo z pily (pozednice, krokve, střešní latě, prkna) a nastoupili tesaři. Po menších komplikacích první party jsem povolal do zálohy posily a s vypětím posledních sil doklepal poslední prkno před předáním střechy pokrývačům. Předem vybraná krytina Ruukki Classic dorazila na místo a šikovní borci pokrývači mohli začít pěkně od fólie, přes laťování, okapničky až po pokládku samotné krytiny...ach ta nádhera, když už Vám "nechčije za krk" a vy vidíte stékat vody okapy - neskutečný pocit.

No jo, mezitím jsem zapomněl dodat, že jsem se zedníkem musel neplánovaně zateplit 2.NP tak, aby krytina mohla být napojena na konečnou šířku stěny. Teda rekomando objednat polystyren 180mm, přemluvit zedníka na 2 víkendové fušky a máme tak už i patro v perlince - neplánovaně.

Potom již zbývalo jen povolat oknaře k finálnímu zaměření, udělat různé přípravy jako vylepit XPS kolem oken, začít se bavit stavbou schodiště, nahnat elektrikáře na roztahání kabeláže, zakopat kolektory TČ do země, atd...Ono těch 5 týdnů uteklo jako voda, člověk se ani nenadál a okna byla na svém místě (tedy s menšími problémy ale o tom se tady rozepisovat nebudu).

Stihlo se udělat moc práce, uvidíme, kam to letos ještě dotáhneme, ale alespoň se můžeme pyšnit tím, že jsme již ve fázi dokončené hrubé stavby.

Stavbě zdar.

Honza

Fotogalerie

Hrubá stavba komplet
Hrubá stavba komplet
Hrubá stavba komplet
Hrubá stavba komplet
Hrubá stavba komplet
Hrubá stavba komplet
Hrubá stavba komplet
Hrubá stavba komplet
Hrubá stavba komplet
Hrubá stavba komplet
Hrubá stavba komplet
Hrubá stavba komplet
Založení, zdění, stropy, věnce
Předchozí článek autora
19.06.2018 13:25 9947 zhlédnutí
Založení, zdění, stropy, věnce
Rozhodl jsem se po delší době doplnit článek o průběhu výstavby...
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Následujicí článek autora
08.02.2019 09:02 8743 zhlédnutí
Vnitřní rozvody, sádrové omítky
Zdravím svépomocníky, přidávám další inspirativní článek ostatním, jak jsme se u nás...

Stavební etapa: střešní krytina střešní okna a klempířské prvky

Název položky Cena
Zbytek nákladů na komplet hrubou stavbu 500 000 Kč
Celkem 500 000 Kč

2 komentáře

Honza a Nikol
napsal(a) Honza a Nikol/31. led 2019 09:44

Díky za poznatek. Zkusím tam pokud to půjde klidně ještě podložky doklepnout. Co ale ještě řeším je, jestli podbetonování, které jsem udělal nebude dělat problém tepelného mostu. Jestli máte zkušenost, dejte vědět, pomohlo by mi to.

Díky

Odkaz Komentáře
Standa a Radka
napsal(a) Standa a Radka/12. lis 2018 19:33

Ahoj, pěkná práce, jen HS portál bych ještě podlozil každých 200mm, z fotky jsou podložky dost daleko od sebe a časem se může váhou křídla práh zbortit a začít drhnout a je to pak neřešitelné - pojezd nelze seřídit..

Odkaz Komentáře