Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Vrchní hrubá stavba

Spodní část hrubé stavby máme hotovou a jde se na vršek. Na terénní úpravy jsme si pozvali malý bagr. Ten strávil na stavbě celý den a na to, že to byl malý bagr, udělal velký kus práce. Bagrista byl opravdu šikovnej a zvládl to na jedničku. Na nás pak zbylo usazení kanalizačních trubek a trubek na odvod dešťové vody do nádrže.

Rozházeli jsme vrstvu štěrku a řádně udusali. Na štěrk jsme dle projektu dali 10cm extrudovaného polystyrenu stejně jako u opěrné zdi. Teď byl na řadě strop nad garáží. Na ten jsem se inspiroval firmou stavomodul. Jde o OSB desky, na které jsem upevnil fošny a prostor mezi nimi jsem vyplnil polystyrenem, který jsem sehnal přes inzerát zdarma za odvoz. Byly to zbytky ze zateplování. Takže náklady na tyto podlážky (jak tomu říkám) byly poloviční, než kdybych je kupoval.

Montáž byla ve dvou lidech celkem rychlá, během dvou dnů, jsme měli stropní konstrukci hotovou včetně bednění překladů. Tlačil nás čas, protože se začíná dělat plánovaná rekonstrukce kanalizace na jediné příjezdové cestě pro nákladní dopravu. V rychlosti jsme tedy objednali armaturu a od rána do večera provazovali kari sítě s armaturou. Ještě ráno před příjezdem mixu betonu s pumpou jsme prošroubovali zespoda OSB desky, aby nám to udrželo těch 22 kubíků betonu. Nejdřív jsme pumpou vylili okraje a překlady, protože tam bude ta váha a tlak největší. Postupně jsme vylili zbytek a jen jsem se modlil, aby bednění vydrželo. Ještě, že mám vedle domu kapličku :-). Na srovnání betonu jsem si půjčil vibrační lištu, ze které jsem byl nadšený. Hodně nám to ulehčilo práci a díky vibracím se beton pěkně utemoval a byla celkem pěkná rovina s minimální námahou. Večer jsme už chodili po základové desce. 

Deska nám zrála a než nám rozkopou příjezdovou cestu, jsme na pozemek nechali navést cihly od porfixu, které jsme měli díky nacenění v únoru před sezónou za dobrou cenu. Cihly nám složili před dům, protože deska byla čerstvě vylitá a mi tak poději museli cihly nosit ručně nahoru, ale  bylo to jen 16 palet :-). Založení první řady (rohů) jsme měli dohodnutý zdarma od porfixu. Pak už jsme za pomocí provázku a vodováhy pokračovali výš a výš. Šlo to celkem rychle. Za 10 dní i díky počasí jsme měli 11 řad hotových. Největší dřina byla s překladama, které jsme tahali nahoru ve čtyřech. Nakonec armatura a opět ručně míchaný beton na věnec. S tím jsme začali ráno a skončili za tmy i díky tomu, že se nám na jednom místě utrhlo bednění a vylil beton. Zdi byly hotové a tak jsme objednali střechu, kterou nám měla montovat firma včetně krytiny. Firmu jsme si vybrali na internetu po kladném hodnocení firmy kamarádem. Jak se později ukázalo, tak kamarád firmu až tak dobře neznal a nám to přidělalo jen starosti navíc. Před střechou jsme stihli postavit komín a schodiště vedoucí ke vstupním dveřím. Objednali jsme okna a dveře a doufali, že střecha bude dřív.

 

Náklady

Název položky Cena
extrudovaný polystyren 16 000 Kč
armatura 26 000 Kč
beton včetně pumpy 55 000 Kč
ztracené bednění 4 800 Kč
porfix včetně lepidla 120 000 Kč
komín 13 000 Kč
IPA 100m2 1 500 Kč
penetrace 2 000 Kč
obrubníky, zamková dlažba 6 000 Kč
kaknalizační roury 3 500 Kč
podlážky stavomodul 45 000 Kč
bagr 5 000 Kč
OSB desky na překlady 3 500 Kč
zapůjčení vybrační lišty 540 Kč
cement a čtěrkopísek 3 000 Kč
ostatní náklady 10 000 Kč
Celkem 314 840 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Net

Honza

Věk: 40

Zuzka

Věk: 36
Zaměstnání: neuvedeno

Detaily domu

Kraj: Ústecký
Velikost pozemku: 1 284 m2
Zastavěná plocha domu: 120 m2
Podlahová plocha domu: neuvedeno
Typ domu: přízemní
Plánovaný rozpočet: 2 000 000 Kč
Celkem prostavěno: 987 440 Kč

Související články

Zdění prvního patra

Zdění prvního patra
Další příspěvek bude o zakládání zdiva a zdění prvního patra. Po zatvrdnutí desky a položení hydloizolace pod budoucí zdi přišlo konečně na řadu zdění. Dům bude postaven z VPC bloků,…

Rozhodujete se mezi prostorem a tichem? Už nemusíte!

Rozhodujete se mezi prostorem a tichem? Už nemusíte!
Bydlení je stále dražší záležitostí a každý centimetr navíc se může pěkně prodražit. Ale kdo by chtěl žít v bytě o velikosti králíkárny, ve kterém slyšíte i kroky sousedovy kočky?…

Hydroizolace a zdění nosných zdí

Hydroizolace a zdění nosných zdí
Základová deska nám do půlky května pěkně vytvrdla a my jsme se tak mohli pustit do zdění.

Diskuzní fórum