Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu

14.11.2016 08:00 3818 zhlédnutí
Komerční

Před 25 lety byla v České republice zahájena výroba moderních betonových tašek. Její počátky jsou spojeny s rakouskou značkou Bramac, která u nás v roce 1991 založila dceřinou firmu a otevřela první výrobní závod v Chrudimi. Od té doby firma Bramac ušla velký kus cesty a dostala se na špici ve výrobě střešních krytin. Ve svém oboru je synonymem pro nejvyšší kvalitu, špičkovou technologii a aktuální trendy.

V současnosti Bramac náleží k celosvětovému koncernu Monier, který zastřešuje nejen renomované výrobce střešních tašek a střešních doplňků, ale i např. komínových systémů. Příslušnost k nadnárodní společnosti přináší řadu výhod. Obrovský význam má zejména spolupráce na nejmodernějším technologickém vývoji, neustálých inovacích a testování výrobků. Skupina Monier otevírá dveře do špičkově vybavených laboratoří a je garancí prvotřídní kvality výrobků.

Historie značky Bramac je protkána řadou úspěchů, prvenství a získaných ocenění. V roce 2003 byla na vybrané modely střešních tašek aplikována povrchová úprava Protector, zajišťující zvýšenou ochranu povrchu betonových tašek před usazováním nečistot, mechů a lišejníků. O rok později jako první na trhu Bramac nabídl svým zákazníkům záruku 15 let na funkčnost střešního systému. V roce 2008 byl uveden na trh revoluční střešní systém Bramac 7°, který umožňuje pokládku skládané krytiny na střechu již od sklonu 7°.

2

Revoluční střešní systém Bramac 7° umožňuje pokládku již od sklonu 7°

Důležitý mezník v historii Bramacu nastal v roce 2012, kdy se firma rozhodla do svého portfolia zařadit i keramické pálené tašky. Nabídka pro střešní tašky a příslušenství se tímto stala kompletní a od tohoto okamžiku figuruje pod názvem Inteligentní střešní systém.

Snad největšího pokroku dosáhla firma v uplynulých dvou letech, a to v oblasti povrchové úpravy betonových tašek. Bramac nejprve zákazníkům představil technologii STAR, kterou lze bez nadsázky označit za „hi-tech“ ve výrobě betonových tašek. V letošním roce uvedl další novinku, betonovou tašku Classic s vyspělou povrchovou úpravou Protector PLUS.

Díky technologickým inovacím, sledování posledních trendů v architektuře a respektováním potřeb zákazníků se značce Bramac během pětadvacetileté historie podařilo zformovat pestrou nabídku produktů. Aktuálně tvoří nabídku betonových tašek 11 modelů. Ze široké nabídky profilů, barev a 4 typů povrchových úprav si vybere i ten nejnáročnější zákazník. V nabídce jsou jak tradiční modely tašek, tak modely odpovídající nejnovějším architektonickým trendům.

5

V posledních letech zaznamenal Bramac úspěchy v povrchové úpravě betonových tašek. Schéma: technologie STAR

Bramac každoročně rozšiřuje portfolio o nové modely střešních tašek, nabízené povrchové úpravy i  škálu barevností. Jako dárek k letošnímu  výročí si výrobce nadělil nové, atraktivní barvy u profilů s povrchovou úpravou STAR: nové přírodní odstíny terracottu a kaštanovou doplnily metalické barvy mocca metalic a granit metalic.

Ke každému modelu střešních tašek Bramac samozřejmě nabízí i kompletní program originálních střešních doplňků pro vyřešení každého detailu střechy, což zahrnuje i okapové systémy, nadkrokevní tepelnou izolaci a solární kolektory integrované do střešní krytiny. Nabídku tašek a příslušenství Bramac zákazníkům před třemi lety zjednodušil vytvořením tzv. Střešních balíčků. V roce 2015 pak Bramac uvedl na trh pod názvem Bramac Cool unikátní skladbu střešního pláště, která v obytném podkroví udržuje příjemné klima v každé roční době a přináší úspory za vytápění a klimatizaci.

8

Bramac Cool - unikátní skladba střešního pláště proti přehřívání podkroví.

Zlatá medaile na veletrhu IBF, Zlatá taška za model Turmalín, 1. místo v soutěži Střecha roku, Zlatá taška za model Tegalit STAR… - takový je přehled nejdůležitějších ocenění, která Bramac posbíral za své produkty a inovátorství. Špičkovou kvalitu a důvěryhodnost značky Bramac skvěle ilustruje i prestižní ocenění SUPERBRANDS, které výrobce získal v letech 2015 a 2016. Nezávislá porota tímto oceněním Bramac zařadila po bok nejprestižnějších firem české průmyslové výroby.

10

Bramac sbírá jedno ocenění za druhým, včetně prestižního Superbrands Award 2016

Fotogalerie

Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu
Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu
Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu
Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu
Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu
Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu
Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu
Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu
Bramac slaví 25 let působnosti na českém trhu

Nové články na Svépomocí.cz

Související články