VIDEO: Sádrokarton budí velký zájem kutilů i profesionálů

Komerční

Škola suché výstavby společnosti Rigips přilákala na 250 zájemců. Většina z nich na akci strávila nejméně půl dne. Mnozí přijeli zdaleka.

Akademie sádrokartonu se pomalu stává fenoménem. Po loňském úspěchu na veletrhu For Arch se Rigips rozhodl uspořádat ji také na Stavebních veletrzích v Brně. Přední výrobce sádrokartonu disponuje zkušenými demonstrátory, kteří dovedou vysvětlit a předvést práci se sádrokartonem tak, že lidé odcházejí s množstvím nových vědomostí a hlavně s chutí pustit se sami do díla.

„Materiál mám a znám, ale potřeboval jsem si vylepšit techniku. Rekonstruujeme podkroví a potýkám se s tím, že mi praskají spáry,“ řekl pan Václav, který zrovna odcházel z workshopu s názvem Aby kouty nepraskaly, kde byla v hlavní roli páska Easy Flex PRO.

Do Školy suché výstavby nejčastěji zavítali lidé, kteří staví či rekonstruují svépomocí, nechyběli ale ani drobní řemeslníci příbuzných oborů, jako např. elektrikáři či malíři. Profesionální sádrokartonáři si přišli vyzkoušet hlavně tmelení bez broušení, úpravu rohů a koutů či pokládku suché podlahy RigiStabil.

Zajímavou kapitolou brněnské Školy suché výstavby byl fenomén otec a syn. 15tiletý Jiří nejdřív na vrtačku hleděl s nedůvěrou a nechal se popostrkovat, ale pak otcovo pobízení vyslyšel. Našli se i další otcové, kteří po absolvování kurzů přihlásili své syny, aby se také něco přiučili.

Některé další reakce účastníků školy:

Pan Prokop: „…děkuju za Vaši prima show spojenou s možností se něco užitečného naučit - toho si cením a jsem rád, že jsem Vaši akci absolvoval. Vaši instruktoři byli fajn a ukázali nám aspoň základy pro vlastní práci s materiálem, který Vaše firma řeší. Stálo to za to :-)“

Slova jedné šikovné paní, která neváhala dorazit až z Bratislavy speciálně kvůli naší škole: „Chcela som Vám poďakovať za nás účastníkov. Pre mňa to bolo 5 veľmi hodnotne strávených hodín. V mojom rozpočte na stavbu som si dovolila urobiť niekoľko významných škrtov na remeselníkov, ktorých už nebude treba zháňať. Všetkým vďaka a obdiv za skvelú organizáciu. Omachelová“

Společnost Rigips však na Stavebních veletrzích Brno nezaujala pouze školou sádrokartonu. Její stánek s šestimetrovou lezeckou stěnou postavenou z vysokopevnostního sádrokartonu Habito byl neustále v obležení. Dospělí i děti si chtěli vyzkoušet své lezecké schopnosti a zároveň byli zvědaví, zda je sádrokarton opravdu udrží.

Lezecká stěna


„Jsme rádi, že si lidé chtěli vyzkoušet vlastnosti vysokopevnostního sádrokartonu na vlastní kůži. Zpočátku nikdo nevěřil, kolik toho deska Habito vydrží, ale poté, co si vylezli na lezeckou stěnu nebo si do desky bouchli kladivem, byli velmi mile překvapeni,“
uvedl přímo na veletrhu Martin Sochor, marketingový ředitel společnosti Rigips.

Právě za Habito Rigips na začátku veletrhu získal Zlatou medaili. Porota Habito ocenila za jeho inovativnost.

Video

Více videí z veletrhu najdete na webu Rigips.