CIKO - komínové inovace správným směrem

Komerční

Trendem ve stavebnictví je úsporné bydlení. S ním souvisí i vývoj spotřebičů s vysokou účinností spalování, který následně pro komínovou techniku znamená požadavek na odvod poměrně studených spalin.

Výrobci komínů na vývoj ve stavebnictví reagují různě. Na trhu s komíny se tak objevuje spousta novinek, které s cílem zaujmout zákazníka hlavně líbivou cenou, šetří na poctivé skladbě komínového systému. Zcela opačným směrem se však ubíral vývoj komínového systému CIKO® TEC. Tedy s cílem ještě vylepšit jedinečné řešení tohoto naprosto univerzálního komína – zachovat možnost přívodu vzduchu i odvodu spalin od libovolného spotřebiče, zajistit dostatečnou izolaci komínové vložky a samozřejmě zachovat nadstandardní úroveň kvality a bezpečnosti komína ve stavbě. Zároveň bylo cílem zjednodušit a zrychlit montáž tohoto systému. Výsledkem je komínová stavebnice, která potěší každého stavitele. A to nejen svými parametry, ale kupodivu i zajímavou cenou.

 

Komínový systém CIKO® TEC:
-    moderní komínový systém ze špičkových materiálů
-    respektuje trendy v oboru vytápěcí techniky
-    zajišťuje přívod spalovacího vzduchu ke spotřebiči
-    důmyslná konstrukce přináší absolutní svobodu při výběru spotřebiče

20140428-123317-002

Unikátní řešení izolace komínového systému a tím i přívodu vzduchu ke spotřebiči, vysoce kvalitní izostatické šamotové vložky a v neposlední řadě plášť komína z broušených cihelných tvarovek - to jsou hlavní aspekty, které z komínu CIKO® TEC dělají skutečného univerzála. Hlavní rozdíl oproti podobným konkurenčním produktům je v unikátním řešení izolovaných izostatických vložek. Jednotlivé izostatické vložky jsou již z výroby opatřeny speciální vyřezávanou izolací, což výrazně urychluje a zjednodušuje montáž.

 

Toto řešení zároveň přináší funkční výhody při provozu komína:

-    rychlejší zahřátí spalinové cesty pro bezproblémový zátop za všech podmínek
-    menší ochlazování spalin po výšce komína pro lepší tah a prevenci tvorby kondenzátu nebo dehtu
-    spolehlivý přívod vzduchu díky menším teplotním rozdílům po výšce komína
-    velmi nízké teploty na plášti komína pro bezpečnost ve stavbě
-    možnost tepelné dilatace vložek proti plášti komína pro delší životnost

20140428-123316-001

Nezanedbatelnou předností izostatických vložek oproti klasickým šamotovým vložkám je jejich zvýšená odolnost proti nárazovému teplotnímu zatížení. U nízkoenergetických a pasivních domů je komín s vyřešeným přívodem vzduchu velmi důležitou součástí projektu a to včetně takových detailů, jako jsou těsná komínová dvířka.

 

Komínový systém CIKO® TEC má nejvyšší teplotní zatřídění, je odolný proti působení kondenzátu a je dodáván s průměrem vnitřních vložek 140mm, 160mm, 180mm, nebo 200mm. Komínové systémy CIKO lze navíc libovolně kombinovat a provázat je do jednoho společného komínového tělesa, které bude přesně odpovídat požadavkům investora.

 

Více informací o komínových systémech CIKO na www.ciko-kominy.cz

 

Kontaktní údaje:
CIKO s.r.o.
294 74  Předměřice nad Jizerou čp. 15
Web: http://www.ciko-kominy.cz; e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Telefon/fax: +420 326 329 526; skype: ciko-kominy
Otevírací hodiny: Pondělí – Pátek: 7:00 – 17:00

CIKOlogo-rgb02