Pracovní postup: Jak ochránit rohy a kouty před praskáním a poškozením

Komerční

Vnitřní kouty i vnější rohy a veškerá místa napojení na jiné plochy je důležité chránit. Bez ošetření by následkem pnutí mohlo docházet k praskání spojů v koutech a nechráněné rohy by mohly být mechanicky poškozeny.

Páska Habito® Flex chrání rohy před nárazy a kouty před prasklinami a spolehlivě přenáší pnutí v konstrukci. Vzhledem k její flexibilitě není nutné hledat konkrétní tvar/úhel jako v případě klasických ochranných ALU profilů. Páska je složena ze speciálního papíru a vysoce pevného, zkoseného kopolymerového jádra, které zajišťuje trvanlivost, pružnost i její pevnost. Páska je ohebná, a proto zvládne jakýkoliv úhel, což oceníte zejména při zpracování hran u střešních oken a v šikminách podkroví. Její použití je snadné.

1. Pásku Habito® Flex (náhrada za Easy Flex PRO) si předem nastříháme na potřebné délky jednotlivých rohů a koutů.

1

2. Na rozích i v koutech vytvoříme slabou vrstvu sádrového tmelu Rifino Top, případně pastového tmelu ProMix Mega.

2a  2b

3. Pro dokonalou rovnoměrnost vrstvy stáhneme tmel zubatým hladítkem.

3

4. Pásku pečlivě přitlačíme k podkladu. Snadné aplikace dosáhneme pomocí speciálních aplikátorů - pro vnitřní hrany (kouty) s úhlem 90°, pro vnější hrany (rohy) s úhlem 90°. Pro atypické kouty i rohy využijeme jednostranný aplikátor z nabídky Rigips. Pokud aplikátor nemáme k dispozici, můžeme pásku aplikovat (přitlačit) malou špachtlí. Musíme však dbát na to, abychom vytlačili přebytečný tmel.

4a  4b

5. Po zaschnutí tmelu přetmelíme už jen kraje pásky slabou vrstvou a zahladíme. Již nemusíme používat žádnou bandáž.

5