Reklama
Reklama
Vyhledat: 

Montáž závěsného WC značky Jika

Ve videu sledujte montáž závěsného WC od výrobce JIKA s označením Lyra Plus. Montovat budeme WC na rám Geberit duofix, který je obložen keramickým obkladem RAKO. Dozvíte se také, jaké nářadí je pro montáž potřeba a jak si počínat při rozměřování trubek.

Pro obezdění Geberitu jsme použili širší tvárnice, než bychom měli a hned na začátku instalace jsme se tak dostali do menšího problému. Protože nebylo možné použít standardně dodávané potrubí pro přívod vody, odvod splašků ani kotvicí závitové tyče. Situaci jsme ale vyřešili poměrně snadno zakoupením stejných komponent v prodloužené variantě.

Potřebné nářadí

Pro montáž závěsného WC potřebujeme vodováhu, metr, tužku nebo fixu, nástroj na zkrácení plastového potrubí, nůž, klíč pro dotažení matic a mazadlo na kanalizační potrubí.

Kromě závěsného WC jsem zakoupil také ovládací tlačítko Sigma a zvukoizolační vložku, kterou umístíme mezi WC a obklad.

mini 1

Změření a úprava délky plastových trubek

Na začátku si musíme změřit potřebnou délku plastových připojovacích trubek. Jednou z možností je připojit potrubí k WC a následně ke Geberitu a potřebnou délku změřit.

Na trubku pro odvod splašků nasadíme gumové těsnění, které potřeme mazadlem. Potrubí s těsněním připojíme na závěsné WC. Na zadní stěnu WC můžeme přiložit metr nebo vodováhu a udělat tužkou či fixou rysku.

mini 2

Stejně budeme postupovat v případě měření délky u potrubí sloužícího pro přívod vody.

Měření hloubky potrubí

Hloubku potrubí pro připojení do zabudovaného Geberitu změříme tak, že z Geberitu odstraníme zátky. (Přečtěte si, jak obezdívali Geberit svépomocníci Alena s Davidem.) Připojovací potrubí opatříme mazadlem a vsuneme do otvorů. Rovnoběžně s obkladem na potrubí zakreslíme rysku. Vzdálenost mezi oběma ryskami změříme, o naměřenou hodnotu obě trubky zkrátíme a nožem začistíme řez.

mini 4

Poté si připravíme závitové tyče, které by měli z obkladu vyčnívat délkou přibližně o 2 cm větší, než je hloubka montovaného WC.

Nasazení WC

Za WC nyní nasadíme zvukoizolační vložku, do toalety připojíme obě potrubí a po nanesení maziva na druhý konec potrubí nasadíme WC na zabudovaný Geberit a pracovně připevníme maticemi s dodanými podložkami.

Na WC položíme vodováhu a po vyrovnání do vodováhy obě matice přitáhneme. Na závěr je opatříme plastovými kryty. 

mini 3

Napuštění nádržky a nasazení tlačítka

Z nádržky odstraníme ochranný plastový kryt. Otočením kohoutu do ní napustíme vodu a spláchnutím prověříme, že vše funguje a správně těsní.

Po rozbalení tlačítka Geberit Sigma vyjmeme z balení upevňovací rámeček, který ke Geberitu připevníme pomocí dvou stavitelných úchytů.

Dále nasadíme obě tyčky tlačítek, se kterými je po nastavení odpovídající délky nutné otočit vpravo. Po správném otočení uslyšíte cvaknutí. Ze spodu nasuneme na upevňovací rámeček tlačítko a na toaletu namontujeme zakoupené prkénko.

Podívejte se, jakou koupelnu si vybrali svépomocníci Mirek s Lucií.

mini 5

Video

Redakční článek

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Související články

Rekonstrukce koupelny 95% svépomocí

Rekonstrukce koupelny 95% svépomocí
Koupelna v mém bytě byla na první pohled naprosto nevyhovující. Hnědé kachličky vzor 1970, vana s prošlapaným smaltem, chybějící obklad za vanou, dveře otvírané dovnitř, za nimi rozměrný žebrový radiátor.…

Finální podoba

Finální podoba
Ahoj všem svépomocníkům. Protože po naléhání některých, abych dal info, jak stavba obytné části dopadla, přikládám několik dokumentujících fotek. Předně říkím, že fotky jsou z února 2018 a nyní již má…

Obezdění geberitu

Obezdění geberitu
Přibližně týden už vyšíváme geberity. Na ytong používáme jak vysokopevnostní  beton, tak i přímo ten spešl na ytong. Ten na ytong má nějakou lepší strukturu a zdá se mi, že…

Diskuzní fórum