Reklama
Reklama
Vyhledat: 
×

Upozornění

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 5133

Podlahy, podlahové topení, cementový potěr

Po omítkách přišla na řadu komplet podlaha a podlahové vytápění v celém domě.

Podlahy jsem bohužel neměl vylité moc rovně. 

Do přízemí jsem nakoupil polystyren 2 x 5 cm na výšku – tvrdost 150 a do patra 1 x 5 cm – také tvrdost 150, plus do sklepa-dílny 3 cm také 150. Rozdíl v ceně 4000 Kč oproti tvrdosti 100.

V patře jsme tedy s tátou začali pokládat polystyren 5 cm – padlo asi 150 kg písku na podsypávání, aby polystyrén krásně seděl.

Když bylo patro hotové, vrhli jsme se na přízemí, kde se dávali 2 x 5 cm polystyrénu, který se skládal přes sebe. Zde to bylo hodně křivé a v některých místech jsem už neměl sílu to rovnat – naštěstí, kde jsem nemohl já, to vyrovnal otec.

Polystyrénu padlo tuším 11 m3.

Na stavbě jsme již měli 18 obřích krabic systémových desek giacomini a mohli jsme v patře zkusit místnost po místnosti. 2 místnosti jsme potom komplet předělával, aby mi dobře – lépe vycházeli zámky. V přízemí v obýváku 44 m2 to šlo velice krásně – velké prostory – to to fičelo.

Za 5 dní jsme měli komplet podlahy ve dvou hotové – není to zase tak rychle, ale s výsledkem jsme byli spokojeni. V patře, kde vedlo topení a voda se museli některé systémové desky na výšku zbrousit a zespodu zapěnit, protože jen vrstva 5 cm polystyrenu to prostě na pár místech nepřekryla.

Objednali jsme topenáře a vrhli se na tahání podlahové trubky Pex AL Pex 999.

Patro jsme měli ve čtyřech 85 m2 hotové za 4 hodiny – dva tahali jeden okruh a když jsme se vraceli do kotelny, už proti nám jel topenář s otcem z dalším okruhem.

Na topení jsme měli detailní projekt, kolik metrů, rozteče a komplet vše přímo od výrobce.

Topenář si pochvaloval, že projekt je jak pro blbé a super hluboké systémové desky, kde trubka držela jak přibytá a pokud bychom to dělali klasicky jako většina národa – jen na folii a sponkami – tak to budeme dělat 2,5 – 3 x déle.

Pořízení systémových desek bylo  sice dost drahé – cca 36 000 Kč, ale padlo méně polystyrénu o 3 cm na výšku, rychleji to bylo natažené, lépe by to mělo odrážet teplo nahoru a sponky nejsou téměř potřeba a pokud ano jsou o dost levnější – takže výsledný rozdíl si troufám říct, že může být navýšení tak 10 – 15 000 Kč oproti levnější variantě se sponkami bez systémový desek se špunty.

Docela jsme se však zbrzdili u žebříků, na které jsme si museli půjčit lisovací kleště a chtěl jsem trubky zasekat do zdí, aby vylézali ze zdí cca 30 cm nad zemí – lépe se pod tím bude vytírat a žebříky se dají s napouštěním na střed.

Po 1,5 dne i s obědem bylo hotovo a přes víkend mě čekalo jen natahat ještě chráničky mezi dveře a celý barák komplet vysát, aby byli systémové desky čisté bez polystyrenu a dalšího bordelu z bot.

Nyní jsme čekali asi 4 dny – než došla firma na strojové vylevání podlah – cemento vápenným potěrem. Anhydrit nechci ani zadarmo a vůbec nic, co je spojené se sádrou, proto volba byla jasná.

Cca hodinu se dělali vágrisy ve všech třech patrech – vyléval jsem totiž i sklep a pak jsme dle nejvyššího bodu na patře se domlouvali, kolik cm nad špunty dáme betonu. Dal jsem nakonec všude trochu víc – než je minimum 4 cm nad špunty – tj. 22 mm do špuntů a 4 cm nad špunty.

Do kotelny pod tepelné čerpadlo přišlo rovných 150 mm a u schodiště se také dala masa 150 mm, aby zábradlí drželo v betonu a ne v polystyrenu.

Betonáři měli obří laser Hilti a vždy si dali laser na střed místnosti a měli další hůl, se kterou se pohybovali po půl m2 a pípalo to, když byla hladina rovná, stejně vysoká, jak vedle. Dala se výška a tak se jelo celé patro.

Některé místnosti, kde bude dlažba se dali přepážky a vylilo se o 1 cm méně betonu, aby pak byl vinyl a dlažba v rovině a nevzniknul 1 cm zub – přechodová lišta.

Za 4 hodiny byl vylitý celý barák 166 mm v průměrné vrstvě 62 – 68 mm a nyní se nesmí prý 4 dny vůbec větrat – pochozí byl tekoucí beton hned druhý den a pak po týdnu začít větrat. V domě bylo jak v prádelně – hrozné vlhko a i suché omítky se opět orosili a na některých místech kapalo se stropu. Náklady na podlahovku byli vyšší než uvádím níže,  byli totiž v mých předchozích článcích,  rozdelovace atd. 

Nyní se čeká za 14 dní na přebroušení podlah a o víkendu již zapojíme elektřinu a začneme pomalu malovat a dokončovací práce, dveře, zábradlí, vypínače atd.

 

Náklady

Název položky Cena
Podlahovka 60 000 Kč
Práce a drobnosti 5 600 Kč
Polystyren 16 000 Kč
Beton - přebroušení 57 000 Kč
Celkem 138 600 Kč

Doporučte tento článek svým přátelům

Reklama

Přidejte svůj komentář k článku

Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

23 komentáře

 • Odkaz Komentáře Pavel a Evča středa, 03 květen 2017 21:39 napsal(a) Pavel a Evča

  Tak mit doma 24st tak zdechnu, je to kazdeho vec a kazdy topi dle pocitu:-) a setrilek rozhodne nejsem, jen jsem byl vyrovan pred temito deskami, stejne se vetsinou musi ostre ohyby kotvit aby to neplavalo. Sousedni domy nepomohou, obzvlaste pokud jste na vetrne hurce jako my. Az nebudu vedet co s penwzi koupim malou vetrnou elnu:-) jinak povrchova teplota podlahy muze byt tusim ze 27 nebo 29 at max. Pocitejte jestw s velkou setrvacnosti celeho systemu, nejakej nocni utlum nema smYsl, nechladne to tak rychle jak by bylo treba, regulace do pokoju taky nema smysl, myslim elektronicka.

 • Odkaz Komentáře hbboy středa, 03 květen 2017 21:15 napsal(a) hbboy

  obecně se topí na nižší teplotu ????

  no nevím - my jsme zmrzali v paneláku při 22,5 a nyní máme podlahovku a všude 24 stupnů a je tady akorát, chodím jen v trenkách a tričku, dokonce i členové rodiny co měli vždy ledové ruce a nohy, chodí bez ponožek atd.

  spotřebu máme sice vyšší než vy, ale máme vyšší tepelnou ztrátu - obří okna 42 m2 a nemám fasádu a sousedky, příští zimu předpokládám, že mi klesne spotřeba o 30-40 % a bude nám hej -)))

  jinak já jsem zase pro systémové desky, všude ve světě se dávají, jen u nás v ČR u šetřílků se to nedává, ale to je věc každého.

  mějte se

 • Odkaz Komentáře Pavel a Evča středa, 03 květen 2017 20:36 napsal(a) Pavel a Evča

  Zdravim, jednoznacne jdete do toho, drazsi nez radiatory to neni, nesmite pouzivat systemove desky. My mame rd cca 4 kw ztratu pri minus 17, spotreba od 1.5.2016 do dneska - tc cca 2,3 MWh, celkova spotreba rd 4,3 MWh, cista podlahova plocha cca 170 m2, podkrovni rd. Jdete do toho, je to proste bomba.

  Prach se viri vsude pokud neuklizite.

  Nam delal projekt nejaky pan z brna z firmy neumann kde prodavaji i tyto veci. Stalo to cca 2500, vypocet ztrat mistnosti, navrh hadu, pocet okruhu atd. Pri minus 23 stC jsme topili na 30 stupnu vodu. Doma 22 st. Obecne se topi na nizsi teplotu. Pokud chcete vic info, tak napiste mail, ja se ozvu.

 • Odkaz Komentáře hbboy středa, 03 květen 2017 12:32 napsal(a) hbboy

  Zdravím Vás Saurusovi, dle mě každý lepší výrobce podlahového topení by Vám měl plan pokládky trubek vypracovat.

  Já bral vše od Giacomini a můj požadavek byl v mínus dvaceti aby to vytopilo dům na 24 stupňů. Mají na to nějaký program.

  Hada jsme dávali cca po 15 cm od sebe.

  9 ti strankovy plan, projekt mi vypracoval přímo obchodní zástupce od Giacomini, když jsem mu poslal projekt domu a červené dopsal místa kde budou rozdelovace.

  Měl jsem samozřejmě nabídky i za 9 Kč za metr hada apod. Vše na hubu a bal jsem se tedy, že to nebude topit. Proto jsem vzal vše od giacomini, metr stojí tuším 25-29 Kč, já ho měl za 17 Kč metr trubky plus rozdelovace. Překvapil mě počet 16 ti okruhů, ale nakonec jsem to podle toho udělal. Plan byl bez obrázků jen devět stránek co kam přijde a po chvíli jsme to s topenarem meloucharem pochopili a smáli se ze je to detailní jak pro blbce. Zprvu na to koukal nevěřícně, že podle projektu podlahového hada ještě nikdy nedělal.

 • Odkaz Komentáře Saurusovi středa, 03 květen 2017 11:43 napsal(a) Saurusovi

  Zdravím Petra a Laďku,
  prosím byli byste tak hodní a dali nám kontakt na toho šikovného topenáře-projektanta, který Vám dělal projekt?
  Moc děkujeme
  S.

 • Odkaz Komentáře hbboy středa, 26 duben 2017 12:33 napsal(a) hbboy

  Dobrý den za vším si stojím, ale u novostavby!! Tepelne ztráty do 8 kw. Pokud máte hodně stary dům a velké tepelné ztráty třeba 15-20 kw tak tam nevím? . Mohlo by se totiž stát, že aby se dum vytopil bude třeba do podlahy třeba voda o deset stupňů teplejší, tím pádem podlaha už bude tepla třeba 35-38 stupňů a to už by asi moc dobře pro zdraví nebylo.

 • Odkaz Komentáře Pat středa, 26 duben 2017 10:18 napsal(a) Pat

  Díky za odpověď,budeme rekonstruovat domek a rád bych podlahové vytápění,bohužel neznám nikoho kdo by ho měl,proto ten dotaz na spokojenost,ještě jednou díky .

 • Odkaz Komentáře hbboy úterý, 25 duben 2017 21:23 napsal(a) hbboy

  Dobrý den - tuto otázku myslíte vážně ???

  Řeknu Vám to asi takto, radiátory bych do domu nechtěl ani zadarmo.

  Bydlíme od listopadu. Dům je bez fasády, vlhký, díry mezi cihlami, v celém domě máme již půl roku 23,5 - 24 stupňů - super trenková podlaha. Do podlahy jde zrovna teď téměř studená voda 28 stupňů a v celém domě 150 m2 je 24. Když bylo v zimě -20 mrazy tak šlo do podlahy 35 stupnů.

  Nyní pracuji na fasádě a budou stavět sousedky z obou stran, tak doufám, že příští zimu to bude ještě lepší. Topím tepelným čerpadlem a od srpna mám odběr topení a ohřev vody - bydlím, ale až od listopadu 5800 kw k dnešnímu dni.

  Sice možná vyjde podlahové topení o 10 - 20 000 dráž než radiátory do celého domu, ale nikde nic nevadí, podlaha je lehce vlážná - o nějakém vysoušení kloubů v novostavbě nemůže být řeč. Jsou to jen vymyšlené kecy lidí co podlahové topení odsuzují.

  Topení si dávají pouze sousedi šetřílci - či ti co staví domy na kšeft, aby ušetřili - u takovýchto staveb se šetří všude.

  Jediné co bych dnes udělal jinak - místo bílých comfort žebříků bych dal nerezové. Od té doby co jsem zapojil žebříky voda zhnědla, pak zčernala. Komplet jsem jí vypustil a nalil chemikálii sentinel ale i tak zčernala. Sice má být voda čirá nebo černá - hlavně ne žlutá, hnědá. Ale co jsem měl měsíc jen podlahovku byla voda krásně čirá. Takže kovové obyč žebříky do koupelen, bych už nikdy nedal.

  Ještě je mezi lidmi mýtus, že radiátory víří prach -)))))

  jo jo neznám nikoho kdo by radiátory čistil, vysával. Kdežto podlahu v domě 2 - 3 x týdně zametáte, takže nevím co by se nám tady vířilo.

  maximálně se víří lidem, když mají záclony plné prachu -))

  máme venkovní žaluzie a tedy žádný pracholapač není.

  Takže za mě - jedině podlahové topení, pokud se tedy chcete ohřát.

  PS: měli jsme výpadek na zdroji tepla půl dne - v domě bylo sice 23,5 stupně, ale lino v celém domě nebylo vlažné ale studené a bylo nám tady prostě zima, která by byla asi i v domě z radiátory.

  Třeba jsem vám trochu pomohl

 • Odkaz Komentáře Pat úterý, 25 duben 2017 18:33 napsal(a) Pat

  Dobrý večer
  Rád bych se zeptal s odstupem času na Vaše zkušenosti s podlahovém topení,jste spokojeni a doporučil byste ho?
  Předem děkuji za odpověď a přeji příjemný večer.

 • Odkaz Komentáře hbboy pátek, 26 srpen 2016 05:24 napsal(a) hbboy

  Dobrý den, koupil jsem 150 m2 systémových desek, položil se známým 1000 metrů hada. V patře je 9 okruhu z toho 1 zebrik. Všechny jsou kolem 80 m dlouhý či kratší. V přízemí 7 okruhu z toho jeden zebrik. Žádné pohony jsem nedával. Žádný termostat jsem také nedával.

  Mám tepelne cerpadlo, už topim par dni, aby podlaha prošla topicím procesem před položením podlah, celoplosne lino.

  Had je 15 cm od sebe, u oken k zemi po 5 cm tři rady, pak po 10 cm tři rady a pak už po 15. Pokud budete dávat všude dlažbu můžete hada dávat dal od sebe.

  Topení ma ekvitermni regulaci a je nastavené aby topilo dle počasí. Pokud budu chtít někde ubrat tak na průtokomerech. Topení v září zapnu a na jaře vypnu. Na co termostaty? možná u plynoveho kotle nevím. Podlahovka má setrvačnost třeba i 6-8 hodin, jestli chcete na noc nějak ubírat tak nevím jak to uregulujete

  Mám pustene topení druhý den, každý den přidám stupeň k původní křivce, v dome bylo včera ráno 21 stupňů, podlaha skoro studená slabé vlazna a byl tam slusny hic. Dnes bude zase o stupeň víc. Čerpadlo mám v systému jen jedno přímo v čerpadlu, prutok je 21-22 litru. Zatím mi to klesa až na 13 litru , z 80% ovzdusne, o víkendu to ještě projedu znovu hadice mi, okruh po okruhu. Projekt položení na 9 stránek mám

Petr

Věk: 42
Koníčky: sport, závody RC aut
Zaměstnání: obchodní zástupce

Laďka

Koníčky: sport, domácnost, zahrada
Zaměstnání: kontrolorka

Detaily domu

Kraj: Vysočina
Velikost pozemku: 311 m2
Zastavěná plocha domu: 120 m2
Podlahová plocha domu: 166 m2
Typ domu: neuvedeno
Plánovaný rozpočet: 2 600 000 Kč
Celkem prostavěno: 1 966 020 Kč

Související články

Podlahové topení, čisté podlahy

Podlahové topení, čisté podlahy
Letos na jaře jsme začli se sádrokartonovými kontrukcemi, teploty byly ještě dost nízko, ale přivezená kamínka nám dala alespoň trošku tepla. Ještě, že jsme udělali podbití vazníků OSB deskami, jinak…

Vezměte to od podlahy

Vezměte to od podlahy
Pokud se chystáte na rekonstrukci bytu, nezapomeňte to vzít od podlahy. Výstavba nové podlahy je jedním z kroků, který by neměl být při rekonstrukci podceňován. Velmi efektivní a výkonné řešení…

VIDEO: Pokládka vinylové podlahy click

VIDEO: Pokládka vinylové podlahy click
Do našeho vzorového domu v projektu Svépomocí ŽIVĚ jsme zvolili vinylovou podlahu značky Click Elit, jež je vybavena patentovaným zámkem UniFit, který zajišťuje rychlou a snadnou pokládku. Podlaha se také lehce…

Diskuzní fórum