Chytré parobrzdy od společnosti Isover

Komerční

Dnešní výstavba vyžaduje nejvyšší standardy energetické účinnosti, funkčnost po celou dobu životnosti a především pak pohodlné bydlení s optimální kvalitou vnitřního ovzduší a tepelného komfortu. 

Toho lze dosáhnout jedině dokonalou vzduchotěsností a ochranou proti vlhkosti. Divize ISOVER koncernu Saint-Gobain nabízí ideální řešení tohoto úkolu. Víceúčelové parobrzdy ISOVER VARIO. Ty jsou jedinečné tím, že nabízejí prvotřídní úrovně vzduchotěsnosti v kombinaci s unikátní ochranou proti vlhkosti. Účinně tak zabrání nekontrolovanému proudění vzduchu, nepříjemnému průvanu, drahým tepelným ztrátám a škodám způsobených plísněmi.

 

SOUČASNÉ PAROBRZDY A PAROZÁBRANY NA TRHU

Na trhu parozábran či parobrzd je dnes možné nalézt celou škálu rozmanitých druhů a typů. Některé mají v sobě kromě vzduchotěsného materiálu i speciální bublinky, aby zároveň získaly i tepelněizolační vlastnosti, jiné mají navíc reflexní hliníkovou vrstvu, aby mohly odrážet teplo zpět do interiéru, jiné fungují jen jako vzduchotěsná vrstva. Je vždy pouze na zákaznících, zda chtějí jen základní řešení, či dají přednost přidané hodnotě.

 

CHYTRÉ PAROBRZDY VARIO

Parobrzdy Isover VARIO jsou "inteligentním" výrobkem, který se automaticky přizpůsobuje změnám klimatických podmínek. Téměř 15 let praktického použití prokázalo spolehlivost výrobků Isover VARIO na řadě budov po celém světě. Letošní novinka ISOVER VARIO XtraSafe a tradiční ISOVER VARIO KM DUPLEX UV nabízejí patentovanou ochranu proti vlhkosti. Parobrzdy VARIO mají díky proměnlivé ekvivalentní difuzní tloušťce jednu významnou výhodu oproti jiným výrobkům, umožňují „dýchání“ konstrukce budovy. Parobrzdy omezují vnikání vlhkosti z interiéru do konstrukce během zimního období. V létě reaguje membrána obráceně. Umožňuje vysychání vlhkosti, která může vzniknout v konstrukci jak díky netěsnostem vzduchotěsné vrstvy v interiéru, tak vlivem náhlé změny teploty v exteriéru a následné kondenzaci v rovině pojistné hydroizolace pod krytinou nebo v konstrukcích z exteriéru opláštěných difúzně uzavřenými materiály.  

Označení Xtra nenese nová řada náhodou. Parobrzda Isover Vario XtraSafe má větší proměnnou difuzní tloušťku 0,3 - 20 m a UV stabilizaci po dobu 18 měsíců.

Fólie Isover Vario mají difuzní odpor proměnný v závislosti na množství relativní vlhkosti vzduchu. Pokud relativní vlhkost vzduchu nad parobrzdou dosáhne vyšší hodnoty než je 80 %, tak se ekvivalentní difuzní tloušťka sd změní a je schopná odvádět nadměrnou vlhkost zpět do interiéru.  Ekvivalentní difúzní tloušťka sd se snižuje z 5,0 až na 0,30 m u výrobku Isover VARIO KM DUPLEX UV.  U novinky Isover Vario XtraSafe z 20 až na 0,30 m. Díky této vlastnosti regulují ,,chytré parobrzdy" vlhkost v konstrukci a zabraňují případnému poškození dřevěných částí, minimalizují riziko vzniku plísní, dřevokazných hub atd.

parobrzdy

Pro zajištění snadné montáže, budoucí plné funkčnosti a záruky je nutné používat kompletní systém řady Isover Vario. V sortimentu najdete originální spojovací pásku Isover Vario XtraTape a tmel Isover Vario XtraFit, které zajistí spolehlivé spojení přesahů fólie a připojení fólie ke konstrukci. Při použití neoriginálního příslušenství hrozí odlepení vyschnutí lepidla a ztráty parotěsnosti.        

Novinka Isover Vario XtraSafe má moderní revoluční systém montáže pomocí speciálního suchého zipu. Samolepicí páska Isover Vario XtraFix má na lícové straně suchý zip pro spojení s rounem na rubu fólie Isover Vario XtraSafe. Není tedy potřeba používat oboustranné lepicí pásky. Spojení je mnohem pevnější bez hrozby odpadnutí fólie z konstrukce před finálním záklopem.

 

PRAKTICKÉ VYUŽITÍ

Kde je tedy dobré parobrzdu Isover Vario použít? Je to vždy tam, kde chceme mít určitou jistotu, že v případě netěsností vlivem různých přelepení, napojení či prostupů parobrzdy či parozábrany nám konstrukce i v případě jejího provedení vyhoví. Parobrzda Vario KM Duplex UV je jakási obdoba airbagu u aut. Obdobně jako o airbagu nevíte, dokud ho nepotřebujete a pak Vám může zachránit život, je tomu i u této folie. Také v případě, že konstrukce funguje správně o jejích výhodách ani nevíte, ale v případě možného nárůstu vlhkosti začne vykonávat svoji funkci a propouštět vlhkost i do interiéru, kde se pak může odvětrat, čímž může zabránit hnilobě dřevěných částí konstrukce a tudíž ji chránit. Pokud chcete výrazně snížit riziko, které vždy na stavbách existuje, je parobrzda Isover Vario KM Duplex UV ideálním řešením.

Tyto fólie fungují spolehlivě na všech stavbách, kde byly použity. Jsou stále oblíbenější pro svoje unikátní vlastnosti a již přes deset let se úspěšně montují u nás i zahraničí.

 

Více informací naleznete na www.isover.cz nebo na www.isover-vzduchotesnost.cz

 

Ing. Karel Sedláček, Ph.D., ISOVER

 

Fotogalerie

Chytré parobrzdy od společnosti Isover
Chytré parobrzdy od společnosti Isover
Chytré parobrzdy od společnosti Isover
Chytré parobrzdy od společnosti Isover
Chytré parobrzdy od společnosti Isover
Chytré parobrzdy od společnosti Isover
Chytré parobrzdy od společnosti Isover
Chytré parobrzdy od společnosti Isover