Výpočet TZ pro rodinný dům (novostavba)

Autor: hOOrNeT (1 příspěvek)
Kategorie: Projekt domu
11. 3. 2021
2 komentáře
Výpočet TZ pro rodinný dům (novostavba)
Dotaz
Dobrý den, od projektanta jsem dostal výpočet TZ, který je 8,2 kW.

Najde se zde prosím někdo, komu je problematika výpočtu TZ dobře známá a byl by mi ochoten věnovat chvíli času?

Rád bych provedl přepočet. Hledal jsem na internetu výsledky TZ pro projekty jiných domů a myslím si, že bychom mohli být na nižší hodnotě. Veškeré potřebné informace dodám :) Děkuji!

Jiří Kubíček 14. 3. 2021 19:16:05

Dobrý den, nejrychleji lze ověřit tepelné ztráty pomocí určitých údajů z PENB + nějaké informace k tomu. Především je v PENB tabulka s konstrukcemi a jejich izolačními vlastnostmi, kde by měl být též uveden údaj o celkových měrných TZ prostupem v jednotkách W/K. K tomu je potřeba dodat, kde dům stojí kvůli určení klimatického pásma. Dále zda bude mít rekuperaci a nakonec celkovou čistou vnitřní vytápěnou plochu a světlou výšku stropů. Každopádně nevím, jak dům máte velký, ale 8,2 kW je celkem velká hodnota pro novostavbu, to jedině, že byste měli nějakých 250 - 300 m2 vnitřní plochy nebo nějaký hodně nepravidelný tvar domu atd. Některé výpočty TZ jsou hodně nereálné, často za to mohou přehnaně nadnesené TZ větráním, ale neznám podrobnosti toho výpočtu vašeho projektanta. Co se týká příspěvku pana Marka, tak u patrového domku s celkovou vnitřní plochou 130m2, který má pórobeton a 24 cm EPS je hodně nepravděpodobné, že takový dům bude mít reálné TZ 7,2 kW, na tom výpočtu bude opět něco špatně, takový domek by neměl mít TZ větší jak cca 4 kW a klidně může mít ještě menší.

Marek 12. 3. 2021 8:24:51

Zdravím, stavím RD o zastavěné ploše cca 90m2 (10,5x8,5m) s obytným podkrovím. Dispozičně je to 5+1 a obytná plocha je cca 130m2. Obvodové stěny 30cm pórobeton a 24cm polystyren. Tepelné ztráty nám vycházejí kolem 7,2kW. Záleží především na velikosti a kompaktnosti. U bungalovů vychází TZ obecně o něco horší než u patrových domů. Záleží tedy na tom jaký dům budete mít.

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...Copyright © 2009 - 2022 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů