Stropy v podkroví

Autor: Míra a Maruška (44 příspěvků)
Kategorie: Sádrokartony
5. 9. 2010
0 komentářů
Stropy v podkroví
Příspěvek stavebníka
Po nastěhování, které proběhlo 21. listopadu 2009, moje pracovní nadšení kleslo hodně hluboko pod standart a rozhodl jsem se, že minimálně do nového roku nebudu na domě nic dělat.

Tak se také stalo a kromě věšení obrázků, háčků a jiných nezbytností pro chod domácnosti jsem až do cca 10. ledna roku 2010 na domě nic nedělal.

Po tomto nicnedělání jsem měl v plánu vymalovat podkroví, aby se mohly stropy pobít palubkami. Maloval jsem opět barvou a nikoliv vápnem  a opět jsem byl s tímto způsobem malování velice spokojený.

Po vymalování jsem se pustil do natírání asi 350 smrkových a borových palubek šíře 7,5 cm, které jsem ještě na podzim stihl natahat do domu. Lakoval jsem palubky vodou ředitelným lakem sportakryl. Také jsem s ním byl velice spokojený. Nesmrděl, rychle schnul, dobře kryl a dřevo získalo takovou bělavou barvu, takže strop ve výsledku nevypadá tak tmavě, jako když lakujete klasickým nažloutlým (či nahnědlým) lakem.

Reklama

Během natírání nastoupil brácha s pokosovou pilou a mohlo se začít pobíjet. Já jsem mu palubky připravoval a krátil a on je skládal a tloukl na strop na připravený rošt z 2cm latí. V tomto roště byly vedeny kabely od světel. Takto jsme vylepšili 70% stropů. Po pobití se ještě olaťovaly všechny rohy a kde vznikly mezery vlivem nerovnosti stěny nebo mezery vlivem křivé palubky, nastoupil přítel akrylátový tmel bílé barvy a silikon barvy palubek a všechny nedokonalosti jsem tím řekl bych velice dobře opravil.

Opravdu dobří pomocníci, zvláště akrylátový tmel, za ten by si někdo zasloužil nobelovku.

Reklama
Sponzorovaná reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Jak jsme vybírali pozemek

Pavel

Jak jsme vybírali pozemek

Reklama