Ve výsledku práce šly poměrně rychle. Když to vezmu čiště na pracovní dny, tak to zabralo asi 15 dnů. Nicméně člověk musí občas chodit do práce, ne vždy výjde počasí a tak celkově toto způsobuje časové prodlevy. Jak jsem psal už v minulém článku, práce s cihlami Porotherm 44T profi jde dobře. Upřímě si nedovedu představit, že bych zdil na klasické plné cihly, na které se dříve stavělo. Obvodové zdivo jsem dělal celé s kamarádem, vnitřní jsem více méně zdil jen já s asistencí mojí drahé polovičky.

Největší zdržení a zpomalení nastalo, když jsme usazovali překlady. Jelikož jsme se rozhodli dům z venku nezateplovat (cihly jsou už zateplené), tak jsme zvolili nad francouzským oknem a nad okny z obytných částí přízemi překlady Porotherm Vario Uni. Je to super, připravené přímo na rolety nebo žaluzie a hlavně je to lehučký. Zvedne i ten 3 metrový v pohodě jeden člověk - bohužel není nosný, takže nad něj se musí dát ještě klasický KP7. Ale to vše je vyznačené v příručkách od Porothermu (je to pro mě taková stavební bible, kterou mám neustále po ruce na stavbě).

Momentálně máme dozděné přízemí a děláme přípravy pro strop a komín. Snad to vše stihneme udělat během července včetně dozdění podkorví. Borci na střechu jsou domluvní na konec července, případně začátek srpna. Jo a jen taková vsuvka: Jak jsem se těšil, že během stavby se krásně opálím, tak jsem zjistil, že v podstatě bez trička se dělat nedá. Ty cihly s tou vatou mají nevýhodu v tom, že potom pekelně svědí celé tělo z toho a při řezání cihly je hodně prachu - viz fotka.
Galerie




Pat a Mat 5. 7. 2020 18:16:21
Zdravím, pěkné články :) Škoda, že spousta lidí staví z Porothermu, my jdeme cestou Ytongu :D Jaký systém budete dávat na strop? Také od Porothermu? A máte někde překlady z IPEček? Ať se daří a jde práce od ruky :)