1. Stavba domu /
  2. Základy a deska /
  3. Finále základové desky

Finále základové desky

Finále základové desky
Vladimír
Vladimír
12. 4. 2020
Inspirace
3 komentáře
Přesně po tří měsíční pauze zpět na stavbu. Zima byla sice kupodivu příznivá, nicméně příjezdová komunikace ke stavbě byla velmi rozmáčená a rozbahněná, tudiž absolutně nepoužitelná.

Se starostou obce jsem se domluvill, že mi cestu zasypou recyklátem, ať se zpevní a dá se použít. Ve stavebninách jsem si objednal kari sítě a OSB desky na šalunk a v sobotu 28.3.2020 jsme společně s otcem a kamarádem udělali bednění kolem desky dle výšky, kterou jsem měl vyznačenou. Práce šla ze začátku špatně, ale jakmile jsme udělali první stěnu, pochytili jsme, jak to máme dělat, aby to šlo dobře, rychle a hlavně, aby to bylo pevné. První stěna nám zabrala skoro 2 hodiny, pak zbývající 3 stěny už byli za 2 hodinky hotové. Potom jsme na desku rozmístili kari sítě s oky 10x10 a drátem 8 mm. Tady tohle byla moje chyba, jelikož jsem špatně udělal objednávku. V projektu mám kari sítě 15x15 a drát 6 mm. No co už, bude to pevnější. Sítě jsem pokládal přes tři oka přes sebe.

Finále základové desky

Dva dny na to jsem si našel zábavu s drátováním. Můžu říct, že jsem pracoval doslova a do písmene do roztrhání. Kamarád mi doporučil perfektní vychytávku. Koupil jsem si za pár korun radlovací hák a radlovací drátky. Já vím, objevil jsem Ameriku, ale měl jsem z toho ohromnou radost, protože práce šla krásně od ruky. Nastal den D - betonování. Z tohoto jsem měl největší hrůzu. Pro jistotu jsem si domluvil dostatek pomocníků, půjčil jsem si vibrační lištu a než přivezli beton, tak jsem několikrát zkontroloval bednění a pro jistotu ještě vyztužoval, co kdyby náhodou. Celkem padlo 15 m3 betonu, přesně o 1 m3 víc, než co jsem měl objednáno, takže to probíhalo stylem, že necelou hodinku se betonovalo a vyčerpalo se 14 m3, pak se 30 minut čekalo, než dovezou chybějící beton, aby se pak 10 minut betonovalo. Celé jsme to pak stáhli vibrační lištou a překontrolovali výšky.

Finále základové desky

Myslím, že na to že jsem to dělal poprvé v životě (myslím takhle na přesno), tak velky úspěch. Dle mého měření mi to neutíká o víc jak cenťák, nicméně nivelák asi řekne něco jiného, ale to až v příštím článku.

Náklady

Název položky Cena

beton c20/25

35 495 Kč

osb desky

3 516 Kč

kari sítě 10x10 8mm

19 408 Kč

Celkem 58 419 Kč

Galerie

Vladimír

Vladimír 28. 4. 2020 8:51:28

stavíme z Porothermu 44T Profi, nevím jestli bych byl ten pravý na to abych předal zkušenosti :-D učím se zatím pokus omyl a zbytečná práce navíc potom :-D

Jestli můžu doporučit pokud stavíte z Porothermu tak si objednejte službu pomoc se založením nebo jak se to jmenuje, sice to stojí nějakou kačku ale chlapík vše vysvětli a ukáže daleko líp než někdo kdo se to učí za pochodu. - mám to objednaný a z informací co jsem se dočetl je to výborná služba, takže příští týden (pokud to dobře půjde a nic se nepokazí) tak dám i vlastní zkušenost

Vladimír

Vladimír 27. 4. 2020 9:07:10

Zdravím, místní část Krnov :-) na studnu doporučuji Loutockého, skvělá domluva, rychlá práce

Libor 22. 4. 2020 6:08:08

Zdravím,

také budeme stavět v Liboš:) 2.5 budeme kopat studnu:) Kde tam stavíte? Libor

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4