Řešení překladů a věnců před poptávkou materiálu

Řešení překladů a věnců před poptávkou materiálu
Michal
9. 2. 2020
Inspirace
4 komentáře
Zdravím všechny stavebníky. Nyní řeším stavební materiál jakožto zdivo.

Obvodové 450 Lambda bez dodatečného zateplení. Dle projektové dokumentace jsou řešeny všechny překlady kromě francouzských oken jako překlady tl..200+250 mm. Když jsem poptával materiál a zpracování cenové nabídky dle dokumentace, tak mi po nějaké době přišla nabídka, kde neodpovídaly překlady dle projektu. Byly mi naceněny překlady tl. 375+75 multipor. Komunikace s odborným poradcem Ytong je velice problematická, proto jsem se obrátil na svépomocí.cz. Nemáte prosím někdo nějaký nápad či radu? Nad řadou s překlady je již věnec a na něj se dále budou klást stropní dřevěné trámy. Dále bych potřeboval vyřešit překlad nad francouzským oknem. Původně byl zamýšlen se žaluziovým kastlíkem a skladbou překladů KP7 od Heluzu, ale po rozhodnutí nakonec nebude. Proto se ptám, jaké je nejjednodušší řešení překladu nad fr. oknem o šířce otvoru 1750 mm bez kastíku? Poradil by prosím někdo? Dalo by se například takto? 2x Zateplený U profil? Viz. Obrázek. Rád bych co nejdříve začal poptávat materiál ve stavebninách, tak potřebuji dát dohromady materiálovou nabídku, co má hlavu a patu. A nakonec ještě jeden dotaz. Neví prosím někdo o bagristovi za rozumnou cenu v okolí obce Holany? Pro sejmutí skrývky a následné vykopání pasů? Ať se všem daří a budu rád za dobrou radu.

Galerie

Přílohy

icn-vypis-materialu-ytong-38907-2.xlsx

preklad.pdf

d-1-1-3-pudorys-1-np-revize.pdf

d-1-1-4-pudorys-2-np-revize.pdf

d-1-1-5-rez-aa-revize.pdf

Pavel Tesárek

Pavel Tesárek 13. 2. 2020 11:28:45

Majky a L.A. - děkujeme za podnět a musím Vám dát za pravdu. Je to spíše dotaz do diskuzního fóra. Začneme si dávat větší pozor. Díky za upozornění. Pavel

Majky & L.A.

Majky & L.A. 12. 2. 2020 14:39:52

Je vidět, že nad článkama se svepomoci moc nezastavuje, jelikož toto patří spíše do fora. Bez urážky.

Michal 10. 2. 2020 8:00:12

Dobrý den, můžete prosím zaslat toto řešení? děkuji. mail: vagnermichal@centrum.cz

Vláďa 9. 2. 2020 15:15:52

Dobrý den,
zrovna minulý týden jsem toto řešil s poradcem od YTONG. V detailech YTONG toto existuje pomocí tří překladů PSF 150mm. Detail je na stránkách YTONG. Popřípadně ho můžu zaslat.

Vláďa

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4