Konečně bydlíme - Část druhá

Konečně bydlíme - Část druhá
Roman a Míša
5. 2. 2020
Inspirace
3 komentáře
Pokračování toho, co jsme už všechno udělali, abychom se mohli konečně nastěhovat...

Rozvody

Rozvody jsme si dělali sami. Voda je klasické PP-r s cirkulací TUV. Přípravu na používání dešťové vody jsme už z finančních důvodů nezvládli. Topení k rozdělovačům podlahového topení je v mědi a dělal ho instalatér. Elektriku jsem dělal sám. Vše je zavedeno do jednoho místa a připraveno pro chytrou domácnost. Zatím používáme ale jen ovládání garáže a osvětlení v garáži. Zbytek není ještě dopojen. Podlahové topení jsem dělal sám. Použil jsem IVAR trubky 17x2 PEX plastové. Jsme spokojení. Pokládka byla celkem sranda. Dělali jsme to systémem Tracker a bez problémů (použito 1700 m trubek). Dále jsem dělal rozvody pro rekuperaci. Tady jsme také použili Flexi trubky, stažené do rozdělovačů umístěných na půdě. Jednotka zatím není, to snad letos dodělám, ale až s podkrovím. Jednotku chci i se systémem chlazení. Dále jsme dělali trubky pro centrální vysavač. Agregát je od CV Husky a je umístěn v garáži. S používáním jsem spokojen. No a taky se dělalo potrubí na střechu pro digestoř a pod střechou je umístěn motor. To je taky super věc – digestoř vůbec nehučí.

Koupelna

Koupelnu jsem nakonec dělal sám. Nejvíc jsem bojoval s mozaikou, ale dobrý. Jako zdroj tepla v koupelně je použito tepelné čerpadlo Daikin s akumulační 360l nádobou. I když dům ještě není zateplený, vytopí bez problémů a teplá voda je taky pořád.

Roman 18. 5. 2020 12:39:56

Dobrý den,
zaujala mě stejná věc, jako pana Schmidta.
Mohl bych poprosit o více podrobností k potrubí digestoře na mail xromankriz@seznam.cz
Předem děkuji
Kříž

pavel 9. 2. 2020 21:56:24

jak se snese digestoř s rekuperací?

Karel_Sch 6. 2. 2020 15:58:51

Dobrý den,
Zaujal mě odstavec "No a taky se dělalo potrubí na střechu pro digestoř a pod střechou je umístěn motor. To je taky super věc – digestoř vůbec nehučí."
Můžete mi sdělit více podrobností? Jak máte řešeno, jakou digestor, jak dlouhé máte potrubí, jaký průměr, jaký výkon atd...
Pošlete prosím na email: schmidtkarel@seznam.cz.
Děkuji. Hezký den. Schmidt

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Poradny_dum

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Poradny_dum
Poradny_dum