Zdění a stropy

Autor: Radek89 (8 příspěvků)
30. 10. 2019
3 komentáře
Zdění a stropy
Příspěvek stavebníka
Zdění byla další fáze stavby, která logicky následovala po desce. Založení rohů domu provedl bezplatně pán z porfixu. Zbytek založení už jsem musel sám.

Poté následovaly další řady, ale jelikož jsem se rozhodl dům následně nezateplovat, tak jsem zdil z tvárnic 500 mm. Při váze tvárnice 40 kg to v jednom tak rychle nejde. Zhruba půl domu jsem stavěl sám a půl domu s otcem. Holt, vždy se nesejdem oba. Ale ve dvou šlo lepit líp. Garáž je z tvárnic 300 mm, ty byly lehčí, tak tu jsem stavěl celou sám. Překlady jsme usazovali ještěrkou. Potom bylo potřeba vybetonovat železobetonový pilíř pro usazení ocelové traverzy Heb 200. Traverzy jsme dávali na místo naší stařičkou montážní plošinou a potom kladli stropní nosníky. Pak přišlo na řadu vytvořit v baráku les a řádně zaklínovat. Rovnat stropní vložky už bylo jednoduché. Pak obezdit pro strop a začít armovat strop. Strop zabral docela dost času a práce. Betonáž stropu proběhla pumpou, což bylo snadné. Strop se nechal tvrdnout a šlo se na strop garáže, který je z trámů 25x20 cm. Na to bylo potřeba pořádný stromy, takže jsme museli do lesa jít kacet, stahat a nakonec nařezat na našem katru, který jsme s tátou postavili přes zimu pro účel stavby. Pak jsme založili první řadu druhého patra, pak druhou, třetí a nakonec věncovou řadu. Věnec jsem vyarmoval a byl zalit betonem, samozřejmě už vše ručně. Teď už zbývá vyzdit tři štíty a hrubé zdění bude u konce. Už se zdálo že se půjde na krov, ale nastala malá přestávka z důvodu ježdění do porodnice. Protože se zrovna zachtělo malému na svět :-) Všechno trvalo cca 3 měsíce v průměrných teplotách 30 stupňů a padlo 990 těžkých tvárnic 500 mm a 460 o něco menších 300 mm,  pouze ve dvou nebo sám. Na domě není ani jedna cihla, kterou bych neměl v ruce. Teď už je ale rozpracovaný krov. O tom zase příště.

Galerie

Zdění a stropy
Zdění a stropy
Zdění a stropy
Zdění a stropy
a 21 dalších
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Radek89
Radek89 (8 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
  Radek89

  Radek89 24. 11. 2020 13:53:54

  Ještěrka je na stavbě k nezaplacení dá se použít na spousta věcí. Při jízdě problém není ale já mám terénní.

  Delichon 29. 9. 2020 22:33:05

  zdravím, jak moc Vám ještěrka usnadnila práci na stavbě? Mám teď možnost jednu koupit, ale bojim se že v nezpevněném terénu okolo stavby bude na prd. Měl jste s ní nějaké problémy?

  Lozovic

  Lozovic 4. 3. 2020 17:35:03

  Dobry den, nemel by jste k nahlednuti rez barackem k nakouknuti? Kvuli reseni ulozeni stropnich tramu, a vence. Dekuji, Lozinsky. Lozinsky.l@seznam.cz

  Reklama
  Sponzorovaná reklama
  Reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

  Reklama
  Reklama