S dlaždicemi Fortelock zvládnete rekonstrukci podlahy v garáží během jednoho odpoledne!

S dlaždicemi Fortelock zvládnete rekonstrukci podlahy v garáží během jednoho odpoledne!
Tereza Malinová
Tereza Malinová
30. 9. 2019
Inspirace
Žádné komentáře
A to s plastovou dlažbou Fortelock od českého výrobce Fortemix s.r.o. Dlažba je ze 100% PVC. Je jednoduchá, praktická, odolná, ale zároveň i dobře vypadá.

Dlažbu si položíte sami

Tato dlažba se pyšní hned několika výhodami. Tou největší je, že si ji zvládnete položit úplně sami, bez profesionálních pomocníků a spousty různých pomůcek či materiálů. K její pokládce vám totiž bohatě postačí gumové kladivo, nožík či řezačka pro řezání dlaždic. Dokonce ani díry či praskliny v podlaze nevadí. Pouze pokud máte vyvýšeniny, je třeba je napřed zbrousit.Přestěhuje se s vámi.

Výhodou této dlažby je fakt, že ji snadno můžete zase sundat. Když tedy bydlíte v nájmu a víte, že se časem budete stěhovat, nemusíte se investice do dlažby na „cízím“ obávat. Dlažbu jednoduše sundáte a odstěhujete s sebou.

Odolná vůči poškození

Z tohoto důvodu je také snadná její výměna, pokud se některá dlaždice poškodí. Prostě ji odděláte a nahradíte jinou. Dlaždice jsou však velmi odolné a jen tak se nerozbijí. Na rozdíl například od dlažby keramické, kterou rozbije i pád něčeho těžšího, či betonové podlahy, na kterou zase nepříznivě působí různá rozpouštědla a soli. V dlaždicích je také systém odvodných kanálků „Air Flow“, který zabraňuje zadržování vody. Pomáhá také průchodu vzduchu pod dlaždicemi a eliminuje tvorbu plísní. {{gallery|rightHalf/}}

Vaše podlaha - Váš design

Co se týká vzhledu, můžete si vybrat z několika dezénů i barev, které se dají také různě kombinovat. Sami si tak vytvoříte nájezdové pruhy, pracovní zóny či cokoliv jiného. Při tvorbě své garáže či jiné plochy můžete popustit uzdu své fantazii.

Čištění dlažby Fortelock je více než snadné. Stačí ji vytřít vodou s běžným saponátem. Je nadprůměrně odolná vůči slabým a ředěným kyselinám, alkáliím, mýdlům i rozpouštědlům. Silné kyseliny či naftu také snadno odstraníte, pokud to uděláte ihned.

Likvidaci za vás udělá výrobce

Pokud už o dlažbu nemáte zájem a chcete ji zlikvidovat, rozhodně ji nevyhazujte. Výrobce si zakládá na eliminování plastů v přírodě. Takže mu dejte vědět a on si pro nevyužité dlaždice přijede a zlikviduje je sám.

Typy dlažeb dle použití

Na výběr máte z několika druhů dlažeb. Můžete zvolit podle toho, kam dlažbu potřebujete umístit.

  • Do garáže, dílny, autoservisu, výrobních prostor, skladů a na dalších místech s vysokým zatížením využijete dlaždice Fortelock Industry, případně verzi ECO vyrobenou z recyklovaného granulátu.
  • Pro komerční, obytné či skladovací prostory, chodby, lodžie a další, využijete Fortelock Invisible, které navíc vypadají pěkně jednolitě. I zde můžete volit variantu ECO.
  • Do sklepů, technických prostor v domě a dalších prostor s menší zátěží se hodí Fortelock Light.
  • Do domácnosti, šatny, chodby, pracovny a dalších vyberte ujčitě Fortelock Decor, které kromě své praktické stránky mají i pěkný design.

Tam, kde zvolíte variantu ECO, jsou dlaždice vyrobené ze směsi recyklovaného granulátu. Vlastnosti podlahy jsou podobné jako v základní verzi. Vizuální stránka je však horší. Volte je tedy tam, kde vám na vzhledu dlažby až tak nezáleží.

Galerie

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

Dobrý den, 
to jsou dost konkrétní technické věci, na které byste se měl zeptat spíše projektanta, proč to udělal tak, či onak, ale všeobecně z mé zkušenosti - nejsem technik(třeba někdo přidá něco dalšího)

1.Existuje i jine reseni, kdy stena pod terenem je z cihel ?
Určitě ano. Já mám celé spodní obytné patro (2,8m) zasypané pod urovní a mám ho z cihel (porfixu), ale k tomu je asi potřeba více než střelba od boku. Je tam spousta věcí okolo. Vy máte ZB zřejmě kvůli tomu, že právě ta zasypaná část je součástí přilehlé vesnická komunikace, kde dochází k nárazovým tlakům, které by mohly ovlivnit stavbu, takže toto bych neobcházel.
2.Jak spravne zaizolovat tu cast ZB(ztraceneho bedneni) pod terenem proti tepelnym ztratam a proti vlhkosti ?
Klasika je penetrace, natavení hydroizolačních pásů, nalepení XPS, nopovka.
3.Jak silna ma izolace byt ?
To je spíše otázka na projektanta, v jakém standartu je váš dům počítán PENB (nizkoenergetický, pasiv.....)Může být 5,10 ale i 20cm XPS. Opět by měl řešit detail projektu.
4.Zakladova deska se logicky cela izoluje proti vlhkosti. Znamena to, ze se prvni sar ztracenho bedneni, ktere tvori zed obytne mistnosti stavi na asfaltovy pas, stejne jako cihly ?
Dle mého ano, ale toto by mělo být uvedeno v detailu stavby. Určitě zeptat projektanta popř. projet projekt, kde bude detail založení. 
5.Co svisle roxory ? Maji prochazet z pasu az do urovne terenu ?
Opět by měl řešit projekt. Pár článků zpět už někdo řešil a měl svislé roxory od podkladního betonu až po úroveň terénu. Což mi smysl dává. (určitě tam budou nějaké boční tlaky)
6.Dava se jeste izolace jeste mezi prvni radu Ytongu a ztracene bedneni, ktere vystoupa nad teren ? Nevidím důvod. Pokud bude dobře odizolována zeď a podkladní beton.

Ještě podotknu, že se mi zdá, že máte projekt dost očesaný, nejspíše pouze pro stavební povolení a dost Vám toho tam chybí.

Majky & L.A.

Dobrý den, to jsou dost konkrétní technické věci, na které byste se měl zeptat spíše projektanta, proč to udělal tak, či onak, ale všeobecně z mé zkušenosti - nejsem technik(třeba někdo přidá něco dalšího) 1.Existuje i jine reseni, kdy stena pod terenem je z cihel ? Určitě ano. Já mám celé spodní obytné patro (2,8m) zasypané pod urovní a mám ho z cihel (porfixu), ale k tomu je asi potřeba více než střelba od boku. Je tam spousta věcí okolo. Vy máte ZB zřejmě kvůli tomu, že právě ta zasypaná část je součástí přilehlé vesnická komunikace, kde dochází k nárazovým tlakům, které by mohly ovlivnit stavbu, takže toto bych neobcházel. 2.Jak spravne zaizolovat tu cast ZB(ztraceneho bedneni) pod terenem proti tepelnym ztratam a proti vlhkosti ? Klasika je penetrace, natavení hydroizolačních pásů, nalepení XPS, nopovka. 3.Jak silna ma izolace byt ? To je spíše otázka na projektanta, v jakém standartu je váš dům počítán PENB (nizkoenergetický, pasiv.....)Může být 5,10 ale i 20cm XPS. Opět by měl řešit detail projektu. 4.Zakladova deska se logicky cela izoluje proti vlhkosti. Znamena to, ze se prvni sar ztracenho bedneni, ktere tvori zed obytne mistnosti stavi na asfaltovy pas, stejne jako cihly ? Dle mého ano, ale toto by mělo být uvedeno v detailu stavby. Určitě zeptat projektanta popř. projet projekt, kde bude detail založení. 5.Co svisle roxory ? Maji prochazet z pasu az do urovne terenu ? Opět by měl řešit projekt. Pár článků zpět už někdo řešil a měl svislé roxory od podkladního betonu až po úroveň terénu. Což mi smysl dává. (určitě tam budou nějaké boční tlaky) 6.Dava se jeste izolace jeste mezi prvni radu Ytongu a ztracene bedneni, ktere vystoupa nad teren ? Nevidím důvod. Pokud bude dobře odizolována zeď a podkladní beton. Ještě podotknu, že se mi zdá, že máte projekt dost očesaný, nejspíše pouze pro stavební povolení a dost Vám toho tam chybí.

První rok stavby e4
První rok stavby e4