Oficiální zahájení projektové dokumentace

Oficiální zahájení projektové dokumentace
Michal
30. 9. 2019
Inspirace
2 komentáře
Dobrý večer stavebníci. Uběhlo pár týdnů a po několika výběrech projektantů jsem konečně navázal úspěšnou spolupráci.

Nyní jsem ve fázi studie, hotové cca z 80 %. Ještě se budou ladit pozice oken, ale základ je téměř hotový. Jediné nad čím se ještě dost zamýšlím, je pohled od jihovýchodu. Působí to na mě přeplněně. Bohužel mi bylo ze strany projektanta řečeno, že dle norem a výpočtu musí být okna v 2. NP adekvátně veliká. To samé u půdní nadezdívky. Rozhoduji se mezi variantou 1250 mm (5 řad tvárnic) nadezdívky a sklon střechy 40° a nebo 1000 mm (4 řady tvárnic) nadezdívky a sklon střechy 42°. Co je hezčí?  Lepší?   Budu rád za každou připomínku nebo nápad, jak a co například vylepšit. Než se začně rozpracovávat detailně dokumentace. Jinak spokojenost s cenou za projektovou dokumentaci včetně povolení a vyběhání na úřadech. Super. 

Náklady

Název položky Cena

KOMPLETNÍ PROJEKTOVÁ DOKUMENTACE VČETNĚ VŠECH NÁLEŽITOSTÍ PRO STAVEBNÍ POVOLENÍ+ VYŘÍZENÍ STAVEBNÍHO POVOLENÍ

60 000 Kč

STUDIE DOMU

10 000 Kč

Celkem 70 000 Kč

Galerie

Přílohy

1np.JPG

2np.JPG

pohledy.JPG

Michal 3. 10. 2019 9:45:03

Původně jsem zamýšlel balkonová okna v pohledu jihovýchodním ve 2NP, nicméně bohužel je pozemek v památkové oblasti. S tím se pojí také přísné podmínky. proto jsem například musel nechat obyčejná okna.

Co se týče úzkého okna v jihozápadní pohledu u těch dvoukřídlých terasových. Tak ono okno je situováno v kuchyni, přesněni nad linkou a nad ním jsou zamýšleny kuchyňské závěsné skříně. Pokud bych ho zarovnal s horní linii terasových dveří, , buď by se skříně museli zavěsit výše, byly by moc vysoko.
Technická místnost je za kuchyní. Bude v ní též pračka i sušička. Také nějaké úložné boxy a regály.

Bohužel šatnu již nikam nevměstnám. každopádně úložné prostory budou v 2 NP vedle otevřeného schodiště, také v pracovně za obývací stěnou.

Jinak v dalším článku plánuji přidat také nějaké vizualizace představy interiéru. Tam bude vše základní znázorněno.

Alda

Alda 2. 10. 2019 19:31:18

Pěknej, útulnej domeček. Možná bych sjednotila všechna okna, jako tvar, velikost. Pokud to půjde. Jihozápadní pohled- tam bych to okno zarovnala s těmi velkými dveřmi, myslím tu horní linii. Jihovýchodní okna sjednotila velikosti. Zkusila bych tam někam vecpat ještě šatnu, to je obrovská super výhoda, nedám na ně dopustit. Dpororučuji so vyhradit někde i technicku místnost, mám v ní pračku, sušičku, regály s úložnýma boxama. Pak dejte vědět v dalším článku :) Držím palce, a ať nejsou žádné prodlevy.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4
Zavřít reklamu