Čistírna odpadních vod

Čistírna odpadních vod
Patrik a Marcelka
12. 12. 2019
Inspirace
2 komentáře
V projektu jsem měl čistírnu Asio Variocomp 5k. Po zjištění recenzí jsem ji zvolil. 

Líbilo se mi zpracování, přístup firmy a již nastavené provzdušňování - ostatní ČOV mají nastavení manuální. Cena byla cca stejná jako ostatní ČOV této velikosti.  Jelikož máme odpad umístěn cca 135 cm pod terénem, musel jsem dokoupit nástavec. Teď bych si vývod již pohlidal, je to docela ranec za 80 cm vysoký nástavec. Další věc, vzhledem k výšce ČOV - nutno obetonovat plášť čistírny - byla to práce na 2 dny. Plášť se betonoval dvakrát, šalování s OSB desky cca do půlky čistirny. Druhý den se sundaly desky a nastavily na zbytek čistirny. Po vytvrzení betonu jsem desky sundal a vyhodil. Následně se umístil na turbošrouby nástavec - plocha nástavce a ČOV ošetřena silikonem, aby neprotékala voda dovnitř. Terén se poté zahrnul zeminou. Připojení čistirny do kanalizace je již hračka Dmychadlo jsem umístil vedle ČOV do provizorní bedny z OSB desek. Nějaká zkušenost z provozu:

  1. Dmychadlo je celkem hlučné. V noci jej slyšíme přez zavřené okno. Do budoucna chci určitě nějak vyřešit - zapustit do šachty více do země bude řešení.
  2. Občas je cítit - není to zápach jako z žumpy. Děje se to hlavně při velmi častém praní. Řešení: Neprat, nepoužívat myčku nebo používat přípravky k tomu určené, Zkusil jsem na zkoušku objednat z Dedry přípravky do myčky a pračky určené pro ČOV, které by neměly zabíjet bakterie v čističce. Cenově to vychází o cca 40 % dráž než přípravky, které jsme dosud používali - myčka Finish, pračka Perwoll.

Snad bude vše OK a vydrží dlouho spolehlivě čistit

Náklady

Název položky Cena

KG potrubí k propojení

1 125 Kč

Doprava ČOV

1 490 Kč

Nástavec 80 cm

6 670 Kč

Čistírna ASIO Variocomp 5k

35 535 Kč

Celkem 44 820 Kč

Galerie

michal

michal 13. 12. 2019 19:47:56

Zdravím, máme v plánu instalovat tu samou čističku a chci se zeptat kam pouštíte vyčištěnou vodu, kolik vás žije v domě a stíhá čistička bezproblémově čistit nebo jste nějak omezováni?Děkuji.

sedloš 12. 12. 2019 11:07:49

Zdravím, do myčky se zkuste podívat na ECOZONE Tablety do myčky classic 72ks. Cenově na kus vypadají lépe. My je používáme pro dobrý pocit, neměly jsme potíže ani s běžnými prostředky.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

První rok stavby e4
První rok stavby e4