Projektant našeho RD

Autor: Petra a Kuba (2 příspěvky)
Kategorie: Projekt domu
4. 9. 2018
9 komentářů
Projektant našeho RD
Příspěvek stavebníka
Jelikož by jsme chtěli začít stavět až příští rok v létě, tak jsme pomalu začali vybírat projektanta. Předtím jsme ale zkoukli internet, zda si nevybereme nějaký typový projekt, ale vždy se nám něco nelíbilo a nebylo to podle našich představ.

Tak jsme se tedy rozhodli, že si dům zkusíme nakreslit tak, jak by se nám líbil. Nakonec asi po 30 verzích jsme dospěli do finální verze, co by se nám líbilo a vyhovovalo nám. A protože máme projektanta, který je náš známý, domluvili jsme si s ním schůzku, aby jsme mu ukázali, co se nám líbí a domluvili se, zda nám bude dělat projekt on. Po naší ukázce byl docela zděšený, že je to moc velký a že tohle je na prd a tohle je na prd. Tak jsme mu řekli, že nejsme technické typy a je to jen představa a předpokládáme, že to překreslí nějak, aby to na prd nebylo, řekli jsme mu, i co by jsme chtěli, aby tak zůstalo jako třeba místnosti garáž atd.a co může změnit. Dál se nás na nic neptal, pouze řekl, že to překreslí a pošle nám to na odsouhlasení. No po týdnu nám poslal návrh, na který jsme se nesmírně těšili. Ale když jsem půdorys otevřeli, koukali jsme jak puci. Poslal nám dva půdorysy na jednom nebyli vůbec místnosti, co jsme chtěli, třeba tam nebyla technická místnost a tak jsme se ptali, proč tam není a odpověď byla, aby jste ušetřili a to je jen jedna věc prostě to bylo hrozný. Druhý půdorys byl větší, ale taky neměl s naší představou nic společnýho, podle mě technicky nepraktický atd. Tak jsme mu řekli, že to se nám nelíbí a že to neodpovídá naší představě, tak řekl tedy, že to zkusí ještě jednou nakreslit podle nás. Když nám poslal do třetice překreslený půdorys podle nás, byl to obrázek, co my jsme mu dali překreslený bez jakékoliv změny. Tak jsme se ho zeptali: říkal jsi, že to je na prd, proč jsi to překreslil stejně. Kloudnou odpověď jsme nedostali, mezitím jsme našli první půdorys, který nám poslal na netu. Tak jsme si řekli, že to nebude nejvhodnější projektant pro nás a začli se dívat jinde. Mezitím jsme se rozhodli, že ten náš půdorys asi nebude úplně skvělý a bude velký a tak jsme začli překreslovat naši představu. Nakonec jsme půdorys dost zmenšili a dospěli teď už opravdu do finální verze co chceme. Obeslali jsme asi dalších 12 projektantů a ozvali se nám 3. Tak jsme šli na schůzku, najednou jsme viděli úplně jiný přístup projektantů zajímali se, co by jsme chtěli, mluvili o materiálech atd. ukázali jim naši představu, všem se líbila. Nakonec jsme ve fázi, že vybíráme ze všech tří projektantů, kteří se nám moc líbí.

Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Petra a Kuba
Petra a Kuba (2 příspěvky)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

  suchlib 16. 12. 2021 11:12:56

  Dobrý den, mohli byste mi prosím poslat kontakt na projektanta, kterého jste nakonec vybrali? libusesuchankova@email.cz. Předem děkuji.

  Adam 14. 9. 2018 13:20:42

  mail je adam.sedlacek91@gmail.com
  dekuji

  Petra a Kuba

  Petra a Kuba 14. 9. 2018 7:23:38

  Adame, dejte mi Váš e-mail pošleme Vám ho tam.

  Adam 14. 9. 2018 6:22:13

  Klidně můžete připojit i Váš náčrt...hodně by mě zajímal

  Petra a Kuba

  Petra a Kuba 6. 9. 2018 12:44:43

  Ano projekt nás výjde na 78500,- + 7500,- oběhání úřadů, ale v tom není hygiena, radon, správní poplatky a stavební dozor

  Veronika 6. 9. 2018 9:27:23

  Ahoj, můžu se zeptat, kolik jste zaplatili za projekt RD?

  Petra a Kuba

  Petra a Kuba 5. 9. 2018 5:57:24

  Půdorys zatím nemáme zatím máme pouze náš náčrt :) a ohledně projektant vs architekt tak jsme poptávali asi 15 lidí ať už architekt nebo projektant a ten kdo se nám ozval s tím jsme si dali schůzku a ten kdo se nám líbil včetně referencí toho jsme si vybrali a neřešili jsme zda je to architekt nebo projektant další podmínka na projektanta byla aby dělala stavební dozor abychom nemuseli nikoho dalšího shánět a platit což podle toho jak jsem to pochopila asi moc architektů nedělá.

  richi 4. 9. 2018 17:21:50

  Proč jste místo projektanta nevyužili služeb architekta?

  Adam 4. 9. 2018 12:41:39

  Ahoj, bylo by možné podělit se o Váš půdorys?

  Sponzorovaná reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...  Copyright © 2009 - 2023 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů