Volba komínového systému do pasivního domu

Autor: ŽIVĚ 1 (132 příspěvků)
15. 4. 2016
0 komentářů
Příspěvek stavebníka
Komín do pasivního domu není zcela standardní požadavek. Mnozí odborníci nás od tohoto požadavku zrazovali, ale my jsme se nedali a řekli si, že to zkusíme. Zadali jsme do vyhledávače požadavek na komín do pasivního domu a objevili Schiedel ABSOLUT.

Řešení nadstřešní části komínu

Dvě plnohodnotná podlaží domu v kombinaci s 35° sklonem střechy znamenají vysoký komín. Zjišťovali jsme, jaké ideální řešení nadstřešní části komínu je vhodné pro naši stavbu. „Pro řešení nadstřešní části můžeme použít několik způsobů. V každém případě při takovéto výšce komína doporučujeme zateplit komín v prostoru, který je ochlazovaný, zejména tedy v exteriéru. V tomto případě bych doporučil dvě řešení. Jedno řešení s použitím komínového pláště prefabrikovaného, pod který vložíme 5 cm nebo 6 cm minerálně vláknité izolace. Obdobně dobrým způsobem je systém použití pouze vlastně zateplovacího systému. V tomto případě to má tu výhodu, že můžeme sladit povrch toho zateplení, povrch té omítky s omítkou objektu a zase nám to tvoří harmonický celek.“ říká Jiří Vrba.

 • Spotřebič, který bude ke komínu připojen (typ, výkon, používané palivo)
 • Technologie výstavby RD (zděný dům, dřevostavba,…)
 • Charakter objektu (pasivní dům,…)

Podle těchto parametrů svého domu by měl následně být vybrán odpovídající komínový systém. „V každém případě je třeba volit kompletní systém. A to systém, který je sestavený opravdu z kvalitních a certifikovaných prvků. Srdcem každého komína je vložka, v tomto případě keramická vložka, a v poslední době se setkáváme s tím, že i na našem trhu bohužel jsou k dispozici výrobky od různých výrobců východní provenience a tyto výrobky nejsou vždy dokonale spolehlivé a dokonale bezpečné.“ doplnil Jiří Vrba, technický ředitel společnosti Schiedel. Více informací najdete na stránce www.AbsolutniKomin.cz. TIP: V předchozím videu najdete záznam z workshopu, na kterém jsme rozmisťovali nosníky a pokládali MIAKO strop. V příštím videu uvidíte založení a vyzdění komínu Schiedel ABSOLUT v prvním nadzemním podlaží.

Reklama

Otázka

Plánujete do svého domu použít komín? Podle čeho komín vybíráte Vy? Své příspěvky pište prosím do komentářů.

Náklady

Název položky Cena
Komínový systém Schiedel ABSOLUT (výška:10,7 m)
52 987 Kč
Celkem 52 987 Kč

Přílohy

Cenová nabídka – komín Schiedel ABSOLUT
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
ŽIVĚ 1
ŽIVĚ 1 (132 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
  Reklama
  Sponzorovaná reklama
  Reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

  Reklama
  Reklama