1. Svépomocí ŽIVĚ /
  2. Základy a deska /
  3. Akce a další zajímavosti /
  4. Workshop – zakládání ztraceného bednění

Workshop – zakládání ztraceného bednění

ŽIVĚ 1
ŽIVĚ 1
13. 7. 2015
Inspirace
3 komentáře
V sobotu 25.4.2015 se na stavbě v Rostoklatech uskutečnilo živé setkání s budoucími stavebníky, návštěvníky portálu Svépomocí.cz. Cílem bylo podívat se a také na vlastní kůži vyzkoušet postup zakládání tvarovek ztraceného bednění.

Kapacita workshopu byla plně obsazena a do Rostoklat dorazilo několik desítek stavebníků. Na začátku jsme si společně ukázali, jaké etapy předcházely sobotnímu setkání. Teoreticky jsme si popsali postup kladení jednotlivých tvarovek, způsob určení místa, kde s pokládkou ztraceného bednění začít i jak si poradit s nedokonale rovnými základy. V části, kde bylo ztracené bednění založeno z předchozího dne, se mohli stavebníci naučit používat optický nivelační přístroj a současně ověřit, zda bylo ztracené bednění uloženo s přesností na milimetry. Společně jsme prošli projektovou dokumentaci a podívali se, jak vypadá výkres základů i jakým způsobem budou základy stavěného domu zatepleny. Odvážní stavebníci si měli možnost pod dohledem profesionálů vyzkoušet kladení a urovnávání tvárnic do betonového lože na vlastní kůži. Mnozí se po této zkušenosti podělili o své pocity, které naleznete v závěru videa. Vzhledem k vyšší hmotnosti tvarovek se stavebníci shodli, že na tuto etapu si při stavbě svého domu pozvou silné pomocníky. TIP: V minulém videu najdete zakládání rohů a první řady ztraceného bednění. V příštím videu se podíváme na betonování ztraceného bednění a prozradíme si, jak se v budoucnu vyhnout bourání otvorů pro kanalizační potrubí.

Otázka

Budete při stavbě základů a desky svého domu také používat betonové ztracené bednění? Pište, prosím, do komentářů.

Galerie

Paja a Denča

Paja a Denča 8. 5. 2016 6:47:07

Ahoj, kde se prosím dozvím, jak správně položit a rozmístit armování? Jak je to s jeho správným ohýbáním? Díky! :)

Pavel Tesárek

Pavel Tesárek 15. 7. 2015 19:02:47

Dobrý den L., děkuji za Váš komentář. Video s popsaným postupem zakládání a zdění ztraceného bednění jsme zveřejnili v minulém článku, který najdete na http://www.svepomoci.cz/svepomoci-zive/zaklady-a-deska/4273-video-zakladani-rohu-a-prvni-rady-ztraceneho-bedneni.html Video z workshopu shrnuje živé setkání, kterého se můžete také účastnit, formou reportáže a popisuje co se na akci dělo. Protože se časem ukázalo, že návštěvníci na workshopech mají velmi dobré dotazy a byla by škoda, abychom je společně s odpověďmi odborníků nemohli publikovat dál, máme workshop na stropy i stavbu komínu nahraný kompletně včetně zvuku. Poslední zmíněný workshop na stavbu komínu jsme dokonce celý vysílali online https://www.youtube.com/watch?v=Taq986_KZGc (kvalita pochopitelně odpovídá online přenosu). Videa z těchto i dalších workshopů budeme postupně publikovat.

L. a I.

L. a I. 13. 7. 2015 11:07:36

Dobrý den,

ačkoli téma i nadpis článku znělo velmi slibně, celý článek i video je vlastně jen reklamou na sebe sama bez jediné informace.

Chtěl bych se zeptat, zda plánujete také uveřejnit videa "z workshopů", nikoli jen "o workshopech". Připadně zda se toto neplánuje, jelikož by to konkurovalo Vaši knize.

Díky
L.

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji
S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji