Podlahové polystyreny, TZB, voda

Autor: Míša a Radek (14 příspěvků)
27. 5. 2015
10 komentářů
Podlahové polystyreny, TZB, voda
Příspěvek stavebníka
Máme hotová okna, omítky a nyní začínáme pracovat na podlahách. Souběžně s tím jsme za pomoci známých nachystali rozvody vody a k početné skupině se přidali i chlapci od vzduchotechniky. Takže jdeme na to od lesa, aneb jak jsem se nechtěně stala z PIKRa dračicí.

Pár dní po omítkách jsme vysušovali jak šílení (kvůli oknům) a pak jsme se vrhli na podlahový polystyren. Skladba byla následující 5,6,5,6 cm do výšky 22 cm. Od známého jsme si půjčili tavičku polystyrenu a už se jelo. Po instalaci oken jsem zjistila nedostatky na tmelech u zasklených HS portálů na místě, vydloubnutou část rámu jednoznačně způsobenou instalací oken a rozlézání vnitřních rámů, které byly pod úhlem 45°. Jelikož jsem od přírody cholerik, tak jsem udělala menší show a oknaře jsme po víkendu donutili dorazit na opravu. Shodou okolností dojeli, když byli přítomni i technici od TZB a manželovi kamarádi vodaři.  

Na stavbu jsem dorazila odpoledne a oknaři měli předem od manžela jasné instrukce, co kde opravit. Na stavbě v ten den bylo asi patnáct chlapů, a tak dobrat se k šéfovi oknařů zabralo pár minut. Následovalo domlouvání, co kde mají opravit, spousta výmluv, proč už to tak nebylo na začátku atd. V průběhu dne, na moji žádost, zvládli chlapi od oken odstranit zbytky tmelů z části oken a závěrem jsem je donutila odvést poškozený rám. Chlapi se vymlouvali, že pokud se pokusí vytáhnout rám, tak bude po skle, ale neodradili mě a trvala jsem na svém.

Otázkou zůstává, je opravdu tak těžké udělat vše kvalitně a napoprvé? Po jejich odjezdu na mě naběhli vyděšení TZBáci, ať si vše po nich raději zkontroluji, aby neměli problémy se šéfem. S jejich prací nebyl v průběhu dne žádný problém, vše bylo v naprostém pořádku. Večer, po cestě domů, mi ještě manžel oznámil, že mě přítomní chlapi pojmenovali dračice.

Reklama

Takže, pokud chcete mít práci odvedenou pěkně a kvalitně, nejspíše Vás nazvou podobně jako mě. Ale s ním nemám problém. Dle mého názoru, dělám tak, abych se za to nestyděla.

Náklady

Název položky Cena
vzduchotechnika
189 000 Kč
voda a kanalizace
10 000 Kč
podlahové polystyreny
45 000 Kč
Celkem 244 000 Kč

Galerie

Podlahové polystyreny, TZB, voda
Podlahové polystyreny, TZB, voda
Podlahové polystyreny, TZB, voda
Podlahové polystyreny, TZB, voda
a 1 další
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Míša a Radek
Míša a Radek (14 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
  Ozzy77

  Ozzy77 11. 11. 2016 15:44:50

  Dobrý den, zajímala by mne Vaše zkušenost po delším používání rekuperační jednotky Brink renovent SKY 300. Zatím ji mám také v plánu na jaro 2017. Už máte za sebou první zimu, takže už budete znát úroveň hlučnosti při obývání domu, spotřebu apod. Pokud byste našel chvíli budu rád za reakci. Děkuji Vám Adamec Pavel (pavel.adamec77@gmail.com

  Míša a Radek

  Míša a Radek 6. 10. 2015 21:37:54

  Ahoj Jakube,

  možná pozdě, ale přece jenom odpovídám :). Ano chápeš to správně. Pokud bude odchylka na celé místnosti do 1cm. tak se to ztratí při vyléváni anhydritu, který je ve své podstatě díky tekutosti samonivelační. Vše jsme prováděli bez podsypu.

  s pozdravem
  Radek Partika

  Jakub a Kateřina

  Jakub a Kateřina 5. 8. 2015 5:51:01

  Díky moc Radku za tip.
  Něco podobného mám v plánu, ale asi to musela být pěkná piplačka to pořád s nivelákem kontrolovat. Chápu tedy dobře, že jste srovnávali pouze velké plošné nerovnosti? Drobné nerovnosti způsobené třeba překrývání hydroizolační fólie jste neřešili? Třeba právě pískem?

  Díky,
  Jakub

  Míša a Radek

  Míša a Radek 4. 8. 2015 21:55:31

  Ahoj Jakube,
  u naší desky jsme srovnávali cca 3 cm výškový rozdíl na 22m délky domu. Postup byl následující:
  1) Našli jsme si nejvyšší bod desky. Odtud jsme počítali s výškou polystyrenu dle PD. Na zeď jsme zanesli výšku polystyrenu +1m. Tuto novou výšku jsme pak postupně přenesli do další místnosti.
  2) V každé z místností jsme postavili laserový nivelák a v několika bodech jsme si odečetli výšky, které byly stanoveny o 1m výše než byla budoucí výška polystyrenu. Takto jsme prošli všechny místnosti a pečlivě zapsali výšky.
  3) Nyní už to byla práce v excelu a s kalkulačkou, abychom dostali správné tloušťky polystyrenu.
  Naše původní celková výška polystyrenu v podlaze byla 20cm. S ohledem na nejvyšší bod jsme nakonec udělali výšku 22cm v souvrství (od spodu) 5, 6, 5, 6 cm. Nejspodnější vrstva byla i vyrovnávací, některé polystyreny byly 4 nebo 6 nebo 7 cm podle změřených výšek nivelákem. Ostatní vrstvy byly již 6, 5, 6 cm.
  Je vhodné celkovou vrstvu polystyrenu rozdělit na více vrstev min. 2, spíše doporučuji 3 vrstvy. Dalším důležitým bodem je, zda plánujete podlahové topení. Pokud ano je potřeba, aby nejvyšší vrstva byla minimální tl.: 4-5cm u potrubí pokládaného na fólii a kotveného ručně zarážecími hřeby.

  S pozdravem
  Radek Partika

  Jakub a Kateřina

  Jakub a Kateřina 4. 8. 2015 13:34:23

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, jakým způsobem jste srovnávali nerovnosti desky před pokládkou polystyrenu. Už jsem četl názory, že to někteří srovnávají pískem, někteří naopak využívají tenké vrstvy polystyrenu a někdo to možná nesrovnává vůbec.

  Díky,
  Jakub

  Míša a Radek

  Míša a Radek 4. 8. 2015 8:50:51

  Dobrý den Dane,
  na prořez jsme brali cca. 10%. Kupodivu nám to vyšlo tak, že ještě něco málo zbylo (to je asi 2 balíky). Fólii mezi hydroizolaci a polystyren jsme nedávali. Podle mého názoru nemá nějaké hlubší opodstatnění.

  S pozdravem
  Radek Partika

  Dan a Jana

  Dan a Jana 26. 7. 2015 6:35:21

  Ahoj,
  vypadá to dobře. My teď jsme před pokládkou polystyrenu a chci se zeptat kolik m2 polystyrenu jste vzali na víc na prořezy a jakou folii jste použili mezi hydroizolaci a polystyren?
  Díky
  Dan

  Míša a Radek

  Míša a Radek 4. 6. 2015 20:51:31

  Rekuperační jednotku jsme vybírali ze tří variant, kde nejlevnější „low cost“ byla Atrea a nejdražší byla Paul Novus. Zvolili jsme lepší nadprůměr, jednotku Brink renovent SKY 300. Obsahuje totiž stejná střeva (myšleno rekuperátor) jako nejlepší jednotka Paul Novus. Rekuperátor umí předávat i vlhkost, tudíž odpadá starost o přesušený vzduch v zimním období. Spotřeba energie je tuším 0,26 W/m3 a hlučnost někde kolem 39 dB. Součástí je i automatické vyrovnáváni průtoků vzduchu. Rozvody máme provedené ze SPIRO potrubí od společnosti Lindab s jejich Safe-click systémem a těsněním . Vyústky budou štěrbinové u stropu s „conda efektem“. Součástí systému je i trojcestný ventil, který řídí dvouzónové větrání. Je provedená příprava na osazení čidel CO2, ale to bude až v budoucnu.

  S pozdravem
  Radek Partika

  Míša a Radek

  Míša a Radek 1. 6. 2015 19:16:55

  Dobrý den,
  řezačka byla značky STORCH a práce s ní byla zaručeně lepší a rychlejší než s pilou a nožíkem :-)
  Bez ní bychom podlahu skládali ještě dnes.

  Zdraví
  Míša

  Lukáš a Hanka 31. 5. 2015 6:32:04

  Ahoj,jakou značku a typ máte řezačku polystyrenu,dela se s ni dobre? chci si polystyren polozit taky sam.

  Reklama
  Sponzorovaná reklama
  Reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

  Reklama
  Reklama


  Copyright © 2009 - 2023 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů