1. Příprava /
  2. Stavba domu /
  3. Projekt rodinného domu

Projekt rodinného domu

Projekt rodinného domu
Myšáčik a Pájinka
Myšáčik a Pájinka
3. 4. 2015
Inspirace
6 komentářů
Dlouho jsme se nemohli rozhodnout, zda stavět podle typového domu, nebo vymyslet domeček sami, až jsme udělali kompromis.

V lednu 2015 jsme si vybrali typový dům na internetu, ve kterém bylo potřeba doladit pár věcí, aby vše bylo podle našich představ. Následovalo obesílaní projektantů a architektů na cenovou nabídku.

Z některých odpovědí jsme byli naprosto šokováni a překvapeni kolik si firmy dokážou říct za vytvoření projektu. Až se nám ozval jeden pán, který to nejspíše dělá, jako svůj koníček. Nabídl nám, jak zpracování projektové dokumentace, tak i veškeré "úřednicko-byrokratické" vyjádření pro stavební povolení. Pán byl velice vstřícný, stále nás informoval o průběhu a na naše dotazy vždycky velice rád odpověděl.

Máme tu konec března 2015 a krabice plná papírů je doma. Měření radonu jsme zvládli během března s úspěšeným vyjádřením - NÍZKÝ. A teď už nám zbývá jen oběhat pár sousednických podpisů, nakoupit hromadu čokolády a hurá na stavební úřad. Držte nám palce, aby vše proběhlo hladce a my mohli už koncem května konečně poprvé kopnout do země.

Náklady

Název položky Cena

Měření radonu

2 100 Kč

Zpracování projektu

35 000 Kč

Celkem 37 100 Kč

Galerie

Myšáčik a Pájinka

Myšáčik a Pájinka 18. 12. 2015 8:57:53

Dobrý den,

vycházeli jsme z typového domu "Andrea". Ale už přesně nevím na kterých stránkách, jsme hledali.

Gabča a Kubík

Gabča a Kubík 17. 12. 2015 10:43:30

Mohu se zeptat z jakého typového domu jste vycházeli, líbí se ním děkuji

Myšáčik a Pájinka

Myšáčik a Pájinka 9. 4. 2015 11:42:00

Součástí projektu byla veškeré projektová dokumentace včetně všech "vyjadřovaček" (požární zpráva, čez, energitický štítek, atd.) Jediné co jsme měli na starosti byly souhlasy sousedů, což mě měli velice jednoduché, jelikož až na jeden pozemek jsou všechny obce :-D a nechat si udělat radonový průzkum. No a včera jsme byli na stavebním úřadě a vypadá to, že máme vše. Náš projektant je z Červený Vody a jmenuje se Miroslav Švestka. Zkuste ho kontaktovat říkal, že za ním někdo byl i z Brna, tak je možnost, že se domluvíte :-) Přeju hodně zdaru při budování :-)

JM

JM 9. 4. 2015 11:12:24

Ahoj, pěkný domek, taky zamýšlíme něco podobného a stejnou zkušenost mám i s nabídkami na vypracování dokumentace.. můžu poprosit o info co vše bylo součástí za uvedenou cenu? možná by se hodil i kontakt na projektanta, i když jsem jiný region (Olomoucko) Díky a ať se daří!

Myšáčik a Pájinka

Myšáčik a Pájinka 8. 4. 2015 12:03:17

Děkujeme moc za pěkný komentář, snad se vše podaří, jak má. :-) V příštím měsíci už snad poprvé kopnem. Už jsem téměř na vrcholu všeho toho papírování ;-)

Honza 7. 4. 2015 18:45:34

Tak tohle je ale hodně hezký, tomu říkám domek :-) Přesně takhle nějak by měl v budoucnu vypadat můj, jen to tady vidím na vlastní oči, nejen v hlavě. Přeji hodně zdaru při stavění :-)

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji

Chci poradit od odborníka

Nevíte si rady a potřebujete pomoci? Spojte se s námi, rádi Vám pomůžeme.

S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji
S ÚSMĚVEM A LEHKOSTÍ: S cihlou stavíte rychleji