Zaměření domu

Autor: Pavel Tesárek (41 příspěvků)
10. 5. 2009
2 komentáře
Zaměření domu
Příspěvek stavebníka
Zaměření domu jsme se rozhodli provést s Ivou sami. Vytvořili jsme jeden hlavní bod splňující podmínky územního rozhodnutí (vzdálenost domu od souseda a vzdálenost od ulice) a další body jsme na něj postupně naměřovali.

Neustále jsme kontrolovali hlavně úhlopříčky, aby byla dodržena správná kolmost stěn. Abych nemusel na pozemku přeměřovat v plánech chybějící rozměry, zkusil jsem si zaměření udělat nejprve doma na papír. Postupně jsem si kreslil body (rohy domu) a rozměry jak se k nim dostat. Když mi nějaký rozměr chyběl, přeměřil jsem si ho pohodlně v PC a připsal do plánku.

Po vykolíkování rohů jsme postavili lavičky. Ke stavbě jsme používali vodováhu, aby lavička byla vždy v rovině a hadicovou vodováhu „šlaufku“ , aby všechny lavičky byly ve stejné výšce. Lavičky jsem dával od základových pásů na vzdálenost 3m. Po výrobě všech laviček jsme pomocí olovnice přenesli rohy domu na provázky a do laviček zatloukli hřebík pro budoucí uchycení provázku.

Teď už je vše připraveno pro vybagrování základových pásů.

Reklama

Galerie

Zaměření domu
Zaměření domu
Zaměření domu
Zaměření domu
a 23 dalších
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Pavel Tesárek
Pavel Tesárek (41 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
  Pavel Tesárek

  Pavel Tesárek 21. 5. 2009 0:00:00

  U nás bylo zaměření jednoduché vzhledem k tomu, že máme plot a v rozích pozemku jsou body, ze kterých bylo možné vycházet. Pokud máš pozemek oplocený a můžeš vycházet ze vzdálenosti od plotu, vůbec bych se toho nebál. Měřil bych hlavně diagonály, abys měl stěny garáže kolmé.

  Pavel Tesárek

  Pavel Tesárek 10. 5. 2009 0:00:00

  Od geodeta si necháme zaměřit dokončený dům. Než jsem šel měřit lavičky, volal jsem na stavební úřad, bylo mi řečeno, že si to klidně můžeme zaměřit sami

  Reklama
  Sponzorovaná reklama
  Reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

  Reklama
  Reklama