Gelovou technologií ke snadnější zpracovatelnosti

Autor: Baumit (29 příspěvků)
Kategorie: Zateplení fasády
14. 9. 2023
0 komentářů
Gelovou technologií ke snadnější zpracovatelnosti
Komerční

Prémiové lepicí a stěrkové hmoty na zateplovací systémy renomovaného výrobce stavebních materiálů Baumit patří dlouhodobě k produktové špičce na trhu. To však neznamená, že by nebyl prostor pro další vylepšení těchto výrobků, a tak i v letošním roce přichází Baumit se zavedením tzv. gelové technologie.

Hned na úvod si vyjasněme, že se nejedná o změnu charakteru a složení výrobků, ale o úpravu především v oblasti zpracování, včetně strojní aplikace. V konkrétní produktové řadě lepicích a stěrkových hmot se jedná o tři prémiové výrobky nově označené symbolem gelové technologie na balení – Baumit openContact, Baumit StarContact a Baumit ProContact.

Zmíněný přechod na gelovou technologii u lepicích a stěrkových hmot určených k zateplování stavebního objektu rozhodně ocení jak soukromí stavebníci, tak profesionální realizační firmy zabývající se aplikací ETICS systémů na rodinné nebo bytové domy. Podstatou této úpravy u všech třech zmíněných produktů je inteligentní implementace GEL-matrice do struktury hmoty. Výsledek této implementace se poté projevuje ve větší pružnosti i hladší a krémovější konzistenci lepicí a stěrkové hmoty.

Při strojní aplikaci přináší gelová technologie kromě snadného zpracování také časovou úsporu a tím snížení nákladů na realizaci zateplení. Nově aplikovaná gelová technologie u třech zmíněných prémiových lepicích a stěrkových hmot tedy zachovala jejich původní oceňované vlastnosti, avšak propůjčila těmto výrobkům tolik žádanou mnohem jednodušší zpracovatelnost přímo na stavbách. Připomeňme si nyní krátce možnosti jejich využití.             

Gelovou technologií ke snadnější zpracovatelnosti

Baumit openContact

Paropropustná a lepicí stěrková hmota na cementové bázi, nově s aplikací gelové technologie, je především součástí zateplovacího systému Baumit open, jehož prodej v uplynulých měsících Baumit velmi podporoval.

Často lze tuto suchou minerální směs použít také v kombinaci se systémem pro dodatečné zateplení. Její největší předností jsou ovšem vysoká paropropustnost a zároveň přídržnost k podkladu.

Svým složením a difuzní otevřeností je rovněž vysoce vodoodpudivá, což ji předurčuje mimo jiné k použití během sanačních prací na stavebním objektu.

Lepicí a stěrková hmota Baumit openContact je vhodná k lepení hned několika typů izolačních desek Baumit open a též při použití bezhmoždinkových systémů.

Gelovou technologií ke snadnější zpracovatelnosti

Baumit StarContact

Průmyslově vyráběná suchá minerální směs Baumit StarContact je vhodná na lepení a stěrkování všech typů fasádních tepelněizolačních desek a je doporučována i na extrudovaný polystyren (XPS).

Svou suverénní univerzálností je platnou součástí široké škály zateplovacích systémů Baumit. Investory a realizačními firmami je velmi oblíbená díky vysoké bezpečnosti a spolehlivosti, které jsou samozřejmě zachovány i v nové jemné gelové konzistenci.

S výrazně vysokou přídržností lze lepicí a stěrkovou hmotu Baumit StarContact použít vedle exteriéru také v interiéru stavebního objektu. Navíc ji lze využít také při stěrkování betonového podkladu.

Baumit ProContact

Trio výrobků s nově aplikovanou gelovou technologií uzavírá lepicí a stěrková hmota Baumit ProContact, která je rovněž součástí několika vysoce kvalitních zateplovacích systémů Baumit v kvalitativní třídě A.

Jedná se o suchou minerální směs, která je velmi vhodná i jako vyrovnávací stěrka na minerální podklady, např. u jádrových omítek. Stejně jako v již zmíněných dvou případech je však určena především k lepení a stěrkování fasádních tepelněizolačních desek.

Gelovou technologií ke snadnější zpracovatelnosti
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Baumit (29 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací
BAUMIT, spol. s r.o.

BAUMIT, spol. s r.o.

Průmyslová 1841, Brandýs nad Labem, 250 01

https://baumit.cz/

BAUMIT, spol. s r.o.

BAUMIT, spol. s r.o.

Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama