Ztracené bednění

Autor: Kačka a Míša (9 příspěvků)
23. 1. 2023
1 komentář
Ztracené bednění
Příspěvek stavebníka

Určení rohů

Pro určení rohů jsme se rozhodli místo laviček povolat geodeta. Dost známých nám to doporučovalo, že lavičky jsou spíše dřívější záležitostí . Zakládání rohů jsme nechali na známém a domluvili se, že první řadu udělá on a my si naskládáme druhou řadu. V projektu jsme měli, že stačí jen jedna řada ztraceného bednění, což nám všem přišlo málo, a tak jsme se rozhodli pro dvě řady, a to z toho důvodu, že ten pozemek byla jedna velká skládka, tak kvůli zpevnění.

Ztracené bednění

Na první a druhou řadu jsme použili :

 • CSB ztracené bednění 40 - 500x400x250: 152 ks

 • CSB ztracení bednění 30 - 500x300x250: 60 ks

První řadu nám založil známý cca za 5 dní a rovnou v první řadě udělal prostupy na kanalizaci. Kanalizace měla být KG110, a proto známí vyřezal otvory a dal tam trubky KG150 . Proč větší? Aby tam při pokládce kanalizace šla dobře vsadit trubka KG110. My jsme se mohli vrhnout na druhou řadu. Ještě předtím jsme šli vázat roxory se známým. Půjčil nám elektrickou vázačku, a tak to šlo jako po másle. Položili jsme dva vodorovné a překryli mezi kusy cca 20 cm. Poté se převázali rohy každý s každým.

Druhá řada je o dost jednodušší . Už jen pokládáte ztracené bedněni na první řadu. Druhá řada nám trvala celý víkend ve 3 lidech tím stylem, že jsme pracovali od prvního světla do posledního denního světla a byli jsme vyflusnutý, ale bohužel nás tlačil podzim a chtěli jsme mít zalito do prvního sněhu .

Zalévání betonu

Když jsme měli druhou řadu hotovou, čekali jsme jen 2 dny a přijel mix s betonem. Objednali jsme 40 m3 betonu C16/20 a vyšlo to akorát a čekali jsme až beton ztvrdne .

Počet pomocníků na tuto etapu:

 • 1 řadu ztraceného bednění dělali ve 4 lidech

 • 2 řada ztraceného bednění dělali ve 3 lidech

Náklady

Název položky Cena
Beton C16/20
92 000 Kč
Bet.ocel žebírkova 8mm - 72 ks
475 Kč
Ztracené bednění 30 - 60 ks
3 198 Kč
Ztracené bednění 40 - 152 ks
9 223 Kč
Celkem 104 896 Kč

Galerie

Ztracené bednění
Ztracené bednění
Ztracené bednění
Ztracené bednění
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Kačka a Míša
Kačka a Míša (9 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

  Pavel Novy 25. 1. 2023 20:48:09

  1. Lavičky nejsou žádná dřívější záležitost. Naopak mají své zásadní výhody. A to zejména pro svépomocníky. My děláme jen lavičky. 2. Zaměření geodetem je druhá možnost. Ale platíš geodeta 2x a taky si ho musíš dopředu domluvit. 3. ZB ve 2 řadách v této ploše je cca práce pro 3 lidi na 2 dny. Proč? My si pásy vyměříme rotačním laserem, při lití je srovnáme letadlem. Nerovnost jsou cca 1-2 cm max. ZB dáváme na klínky a hlídáme pouze příčnou rovinu. Zdění je zbytečné, náklady navíc a pracné. Já vím, že to spousty stavebníků dělá až moc přesně, ale opravdu to nemá takový smysl. 4. Jestli do dobře chápu, tak jste stykování měli jenom 20 cm? Stykování je přesah roxorů. To je málo. Běžně je to cca 50x průměr roxoru. Rohy se pak dělají zevnitř - ven, z venku dovnitř a pak venkovní oblouk. T spoj od sebe nebo proti sobě na venkovní hraně. 5. Elektrická vazačka je na toto zbytečná. Stačí svidřík a pytlové úvazky nebo aku vrtačka s háčkem nebo ruční vazák. Těch spojů je tam celkem málo. Elektrický vazák používáme na koše. Jinak dobrá práce. Ať se daří :-)

  Sponzorovaná reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...  Copyright © 2009 - 2023 Stavební Postupy s.r.o. Obchodní podmínkyZásady ochrany osobních údajů