Ztracené bednění

Autor: Lu+Ma (22 příspěvků)
28. 1. 2023
0 komentářů
Ztracené bednění
Příspěvek stavebníka

Obvod obytného prostoru bude vyšalován pomocí 40cm širokého ztraceného bednění a garáž se všemi vnitřními pasy ze 30cm širokého bednění. Celkem budou 4 řady. Na čtyřicet bylo potřeba 300 ks a na třicet 250 ks.

Na zakládání rohů jsem opět pozval známého geodeta a pomocí několika přístrojů jsem naměřili rohy. Použili jsme již naše vybudované lavičky. Laserem-nivelákem jsme měřili výšky, pak dalším optickým přístrojem pravoúhlost. Nakonec jsme měřili úhlopříčky.

První řadu jsem zakládal do betonu, který jsem si sám míchal. Každý den po práci po dobu cca 14 dní.

Mezi každou řadu jsem vložil roxory ve dvou řadách, rohy jsme provázal a vyztužil roxory ve tvaru L. Vodorovné jsem provázal se svislými roxory ze základů. Použil jsem průměr 10 mm, celkem cca 400 m.

Uvnitř základů jsem také vynechával nějaké šalovky kvůli kanalizaci, použil jsem do prostoru vetší KG než budou odpady. Také jsem vynechal v obvodových šalovkách místo pro kanalizaci která povede ven z domu a místo pro externí přívod vzduchu ke kamnům.

Ztracené bednění

Když bylo šalování připraveno objednal jsem cca 20m3 betonu C12/15 a čerpadlo na beton, ve 3 lidech jsme měli hotovo opět za dopoledne, beton jsme vibrovali, aby se dostal do všech koutů.

Hurá na přípravu desky 😊

Reklama

Náklady

Název položkyCena
čerpadlo na beton
5 400 Kč
Geodet
500 Kč
Cement + písek
2 000 Kč
Beton 20m3
45 000 Kč
Roxory
10 000 Kč
Celkem62 900 Kč
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Lu+Ma
Lu+Ma (22 příspěvků)
Další články autora:
Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací