Projekt

Autor: Lu+Ma (18 příspěvků)
Kategorie: Projekt domu
11. 11. 2022
2 komentáře
Projekt
Příspěvek stavebníka

Projekt domu

V lednu 2020 jsem se začal hledat nějakého šikovného projektanta. Přečetl recenze, poptal lidí, co mají postaveno nebo stavějí, kdo jim udělal projekt domu. Pár kontaktů jsem měl. Po pár telefonátech, kde mi dva projektanti řekli, že mají plno, tak poslední, ale i ten kdo dělal nejvíce lidem co znám, byl ochotný se sejít a domluvit se.

Představa

S přítelkyní jsme si sedli a načrtli na papír naši představu a umístění na pozemek, a jelikož se pohybuju ve 3D aplikacích ve strojírenství, zhotovit návrh ve 3D bylo to nejjednodušší. Vytiskl jsem papíry a šli jsme na schůzku s projektantem.

Reklama

Projektantování

Ukázali jsme naši představu a pobavili jsme se tak různě, aby si o nás udělal obrázek. Koukli jsme společně na naše výkresy, kde doporučil udělat nějaké korekce. Rodinný dům do L s obytným podkrovím a s garáží nad kterou bude půda, zastavěná plocha bude nějakých 183m2 . Dále jsme se pobavili o ceně a co je pro nás ochotný všechno udělat. Za nás vše v pořádku. Po dvou týdnech nám zaslal první výkresy a pohledy. Zkontrolovali jsme a zaslali zpět s pár změnama, takhle to bylo ještě asi 4x 🤷‍♂️.

Projektant také chtěl změřit radon na pozemku, to jsme si zařídil sám a zprávu o měření jsme mu zaslal, dále chtěl vědět složení země na pozemku, udělat bagrem díru a naměřit jedlotlivé vrstvy bylo to nejmenší.

Po 4 měsících, 6-ti schůzkách a po platbě zálohy jsme měli finální výkresovou dokumentaci , jak v papírové podobě, tak ve 2D, za mě velká výhoda, kdy jsme si mohl na PC cokoliv proměřit.

Na pár výkresu se můžete podívat níže. Výkresová dokumentace obsahovala:

 • Základy

 • Půdorys 1.p

 • Půdorys 2.p

 • řez domem

 • Pohledy z jednotlivých stran

 • Krov

 • Rozvody

 • technickou zprávu

 • PENB

Galerie

1.p
pohledy
2.p

Náklady

Název položky Cena
Dokumentace
55 000 Kč
Radon- měření
2 500 Kč
Celkem 57 500 Kč
Pomohl vám tento obsah?
Sdílejte ho s přáteli...
... nebo mu přidejte hodnocení
Přidávat hodnocení může pouze přihlášený stavebník
O autorovi
Lu+Ma
Lu+Ma (18 příspěvků)
Další články autora:
  Víte, že můžete také vytvářet příspěvky? Kvalitní příspěvky finančně odměníme. Zobrazit více informací

  Haboš 26. 11. 2022 11:49:35

  Máte nějaký hrubý odhad kolik vás to bude celé stát?mám podobnou plochu a na jaře se na to chystám taky.díky

  adam 11. 11. 2022 7:54:02

  Pěkné, dosti velké, při dnešních cenách se pořádně prohnete. Jediné co bych osobně asi chtěl mít jinak jsou ty francouzské dveře. Chodit z kuchyně na zahradu přes obývací pokoj bych opravdu nechtěl. Sám mám obývák jako slepý prostor, fr dveře jsou umístěny v jídelní části, která navazuje na kuchyň. Je ale jasné , že udělat to jinak je obtížné.

  Vnitřní dveře do 2.02 a 2.04 bych možná posunul, je to podkrovní prostor, kde plná zeď až ke stropu moc není. Je dobré myslet na možnost umístění skříní s nějakou plnou výškou (2m). Pokud ale otvíráte dveře až ke zdi tak se ten prostor u té zdi pro tyto účely dost znemožní. Sám to tak mám a není to ideální.

  Reklama
  Sponzorovaná reklama
  Reklama

  Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

  Reklama
  Reklama