Vyrovnání podlahy bez betonu a nivelační hmoty

Komerční

Realizace nové, nebo rekonstrukce staré podlahy je náročná. A to nejen z hlediska provedení, ale také z hlediska času. Budete-li dodržovat několik základních zásad, můžete zvládnout udělat novou podlahu svépomocí. Vyberete-li si správný způsob, můžete mít kompletně novou podlahu hotovou třeba za víkend.

Jestli potřebujete mít novou podlahu hotovou rychle, zapomeňte rovnou na vyrovnání podkladu pomocí betonu, nebo samonivelační hmotu. Tento způsob totiž zahrnuje až několikadenní technologickou přestávku na vyschnutí a vytvrdnutí podlahy. Co tedy zbývá? Vyrovnat nerovnosti a zároveň podlahu tepelně i akusticky izolovat pomocí suchého zásypu a podlahových desek. Chcete-li podlahu vyrovnat a izolovat v jednom kroku, použijte lehké keramické kamenivo Liapor. Jedná se o velmi rychlý způsob rekonstrukce podlahy bez mokrých procesů, a tedy i technologických přestávek.

 

Jak tedy na rekonstrukci podlahy pomocí Liaporu?!

Podlahy s podsypem z Liaporu lze realizovat při rekonstrukcích i v novostavbách. Kamenivo Liapor má navíc velmi nízkou objemovou hmotnost, proto se s úspěchem využívá při rekonstrukci půdních vestaveb, podlah v patře starších domů, chalup a na dalších místech, kde jsme limitováni nosností konstrukce. Podlaha je ihned po dokončení pochozí.

 

Pro představu, jak taková rekonstrukce probíhá, se můžete podívat na krátké video.

 
01 Stará očištěná podlaha       06 Hotová suchá podlaha s vytmelenými spárami čeká na finální nášlapnou vrstvu
Stará očištěná podlaha                                                       Hotová suchá podlaha s vytmelenými spárami


1.) Nejprve je nutné odstranit starou podlahu včetně starého násypu a podklad důkladně očistit.

2.) Následuje položení separační vrstvy. Můžete použít třeba netkanou geotextilii.

3.) Dalším krokem je položení vyrovnávacího podsypu z kameniva Liapor, doporučená je frakce 1-4 mm/500 kg.m-3. Výše násypu by měla mít alespoň 20 mm, horní hranice není v podstatě omezena.

4.) Liapor se při ukládání hutní pouze ručně, obvykle pomocí dřevěných latí a hladítka.

5.) Na zhutnělou vrstvu Liaporu už můžeme pokládat podlahové desky všech dnes na trhu běžných typů (KNAUF, Rigips, OSB, Cetris atd.). Pokládku a montáž desek provádíme vždy podle doporučení jejich výrobce.

6.) Na závěr spáry přetmelíme. Podlaha je hotová a na takto připravený podklad lze pokládat jakoukoliv finální nášlapnou vrstvu (laminátovou podlahu, dlažbu, koberec atd.).


Celý postup rekonstrukce podlahy pomocí Liaporu krok za krokem >>05 Zpracování podsypu z Liaporu
Zpracování podsypu z Liaporu


Liapor zakoupíte
v prodejní síti výrobce po celé ČR, nebo on-line v e-shopu obchod.liapor.cz.

V případě dotazů kontaktujte obchodně-technické poradce výrobce.

 

Fotogalerie

Vyrovnání podlahy bez betonu a nivelační hmoty
Vyrovnání podlahy bez betonu a nivelační hmoty
Vyrovnání podlahy bez betonu a nivelační hmoty