Pozemek ve svahu - založení stavby vůči okolnímu terénu

Autor: duge77 (2 příspěvky)
Kategorie: Pozemek
3. 5. 2020
3 komentáře
Dotaz

Dobrý den, rád bych poprosil o radu zkušenějších. Stavíme bungalov, pozemek máme svažitý (převýšení na celém pozemku přes uhlopříčku 2 m, po sejmutí ornice a vytyčení domu jsme na základové desce s převýšením 5 cm a následně 30cm).

Na horní straně pozemku jsme udělali opěrnou zeď, pozemek v prostoru základové desky téměř srovnali (převýšení na úrovní celého domu přes uhlopříčku 35 cm). V příloze posílám aktuální fotografii jak to vypadá, nyní budeme zakládat dům a mě zajímá jak následně vyřešit okolí domu (vyznačeno barevně - červeně jsem pomyslně nakreslil půdorys domu, žlutě je zakroužkovaná část domu, u které potřebujeme vyřešit okolní terén, modře je pak vyznačena budoucí výška podlahy). Vše je to samozřejmě pouze orientačně pro představu.

Zasílám také pohledy pro představu jak projektant řešil umístění domu na pozemku.

Jedná se nám hlavně o vyřešení toho jednoho rohu (vyznačeno žlutou barvou), přišla nám jako vhodná varianta dům přisypat zeminou. Moje otázka zní, jak si myslíte, že to bude vypadat (jestli dům nebude vyloženě utopený) a současně jak vyřešit izolaci a různá opatření kvůli tomuto... Popřípadě pokud někoho napadá lepší řešení, budu rád za inspiraci.

Děkuji mnohokrát

Přílohy

Vstiek.PNG
2.jpg
1.jpg
3.jpg
Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama