Zateplení domu z kontejneru

Autor: Tomáš23 (1 příspěvek)
Kategorie: Zateplení fasády
16. 10. 2018
2 komentáře
Dotaz

Zdravím,

uvažuji nad stavbou domu z kontejneru. Zatím jenom sonduji, jestli se to vůbec vyplatí.

Každopádně jedna z nejasnotí, pro mě je zateplení.

Něco málo jsem nastudoval a udělal si představu, ale nevím jestli by to bylo funkční.

Udělal jsem takový rychlý nákres.

V podstatě na stěnu kontejneru bych udělal rošt: https://www.pasivnidomy.cz/data/images/15409.jpg , do kterého bych nacpal tepelnou izolaci, na to bych dal OSB, Cetris nebo Sadrokartonovou desku, na to parozabranu, mezeru pro odvětrávaní fasády a potom fasádu z palubních desek.

A teď pár otázek.

1. Nebude problém v trapézovém plechu? Tím pádem by izolace nepřiléhala na 50% kontejneru. Vzniklá mezera by se ovšem dala vyplnit buď skelnou vatou, nebo by se celá izolace dala udělat foukaná, ale tu jsem ještě nezkoumal. Každopádně by kontejner byl zateplen zespodu a zvrchu, takže vzniklé mezery by byly uzavřeny.

2. Jakou šířku izolace? Četl jsem, že nejvhodnější je 300mm.

2. Je lepší odvětrávaná nebo neodvětrávaná fasáda?

3. Izolovat zevnitř? Aspoň 5ti cm polystyrenu pod sadrokarton?

4. Slovo nejde pro mě neexistuje :)

Doufám, že jsem svůj dotaz napsal dostatečně srozumitelně. Rád bych to spíše řešil s někým osobně, ale bohužel nikoho neznám a zatím k projektanotvi jít nechci a docela se bojím jak bude složité najít někoho, kdo by šel do tahle alternativní stavby.

Budu rád za jakoukoli radu a odpověď.

Děkuji moc :)

Přílohy

kontejner_2018-10-16-3.jpg
Reklama
Reklama

Akce na stavební materiály, nová videa a postupy...

Reklama
Reklama