Studna u sousedního RD

L&L
16. kvě 2020 10:08 #26636
Dobrý den,
plánuji stavět RD ve vesnici kam není přivedená voda. Mám možnost se napojit na studnu, která je na sousedním pozemku a zásobuje vodou již jeden RD. Chtěl bych se zeptat zda by mohl být nějaký problém s napojením mého domu na tuto studnu?
Je k tomu potřeba nějaké vyjádření hydrloga/hydrgeologa nebo něco jiného?
Máte s tím někdo zkušenosti?

Děkuji za odpovědi.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od jarkane
16. kvě 2020 18:52 #26640
To, že už je na studnu napojen jiný RD je dobrá zpráva z hlediska kvality vody, tam asi nenarazíte. Ale je třeba si zajistit vodoprávní povolení k odběru, což může být problém z hlediska vydatnosti zdroje. Doporučuji konzultaci na vodoprávním úřadu, než se pustíte do něčeho, kde byste utopili zbytečně peníze.

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.

Odpověď od kalinkab
19. kvě 2020 12:55 #26649
Dobrý den, tento případ jsme řešili minulý rok. Bylo potřeba posouzení vydatnosti hydrologem (za peníze vydají vše), potom jsme museli zažádat vodoprávní úřad (u nás na životním prostředí), museli jsme zřídit věcné břemeno (služebnost) na studnu. A až po tomto schvalovacím procesu jsme to dali na stavební úřad s ostatními doklady ke stavebnímu povolení....Sice na stavebním měli problém, že to nepovolí, ale my jsme se nedali, chtěla jsem po nich, ať ukážou, kde to stavební zákon nepovoluje, ba naopak zakazuje...No vydali nám povolení, jelikož ve stavebním zákoně nic takového není...

Pro možnost přispívání do fóra je nutné: Přihlásit se nebo Vytvořit účet.